Mijëra shqiptarë po vërshojnë drejt Britanisë së Madhe me gomone dhe përfundojnë në kthetrat e bandave të drogës. Ky është alarmi që japin zyrtarë të lartë...

Një vatër zjarri është raportuar në zonën e Mbrojtur të Zvërnecit. Zjarri ka rënë në vendin e quajtur ‘Hunda e Plakut’. Menjëherë pas rënies së...

Autori i cili goditi me thikë shkrimtarin Salman Rushdie është akuzuar për tentativë vrasje dhe është lënë në paraburgim. Hadi Matar akuzohet se ka sulmuar...

Ish-sekretari amerikan i Shtetit Henry Kissinger ka theksuar se Uashingtoni ka refuzuar diplomacinë tradicionale dhe në mungesë të një lideri të madh, ka bërë që...

Admir Bejo, 45-vjeç, u gjet mbrëmjen e sotme i plagosur me armë zjarri në anë të rrugës në qytetin e Kuçovës. 45-vjeçari nuk është një...

Irani, udhëheqja e të cilit kishte lëshuar një dekret fetar që kërkonte vrasjen e Salman Rushdie më shumë se tre dekada më parë, nuk e...

Trupi i pajetë i një personi është gjetur në një banesë në lagjen numër 4 të qytetit të Pogradecit. Nga deklarimeve paraprake të familjarëve dyshohet se...

Një person është plagosur me armë zjarri në qytetin e Kuçovës. Policia  bën me dije se i plagosuri është gjetur në anë të rrugës, ndërkohë që...

Pushtimi i Ukrainës ka qenë një befasi dhe për vetë ushtarët rusë të cilët nuk e dinin se ishin nisur për në luftë në momentin...

Shënonte ora 13:50. Bledar Avdia me vajzën e tij 7-vjeçare Jonadën po qëndronin në bregun e detit në Potam. Edhe pse nuk e dinin, Babe...

Ministri gjerman i ekonomisë thotë se bizneset dhe institucionet publike gjermane duhet të ngrohin zyrat e tyre jo më shumë se 19 gradë Celsius (66.2...

Shkrimtari Salman Rushdie ndodhet në gjendje kritike pasi u sulmua me thikë ditën e djeshme në New York. Ai është përballur me vite të tëra...

Gazeta Shqiptare/ Ai është 1 metër e 80 i gjatë dhe pi cigare, por djaloshi që qëndron me një grup shokësh në një qoshe rruge...

Krimi i djeshëm në Mal të Zi ku një 34-vjeçar vrau 10 persona dhe plagosi gjashtë të tjerë para se të eliminohej edhe ai është...

Tragjedia e Himarës tronditi gjithë Shqipërinë. Komisari i policisë Arjan Tase që qendronte si trim mbi skaf u shndërrua në vrasësin e një fëmije të...

Zhdukja e mistershme e 40-vjeçarit Ervis Martinaj duket se ka vënë në vështirësi grupin hetimor pasi  është rasti i parë që prokuroria hap çështje për...

Vuk Boriloviç është autori i masakrës së Çetinjës, i cili vrau 10 persona me armë gjahu, përfshirë dy fëmijë dhe dajën e tij, përpara se...

Ministri i Jashtëm i Tajvanit thotë në një intervistë për Zërin e Amerikës se delegacionet ndërkombëtare janë “më se të mirëpritur” për të vizituar Taipein....

Vuk Boriloviç duhet t’i nënshtrohej një ekzamimini në psikiatri ditën që i mori jetën 10 personave, përfshirë 2 fëmijëve të mitur. Mediat vendase, raportojnë se ai...

Bogdani shënonte dhe një trajner i Palermos shkarkohej. Dukej si shenjë e fatit ardhja e ish-sulmuesit shqiptar në rolin e shefit të zbulimit të talenteve...

Aktualitet

22:32 Një vatër zjarri është raportuar në zonën e Mbrojtur të Zvërnecit. Zjarri ka rënë në vendin e quajtur ‘Hunda e Plakut’. Menjëherë pas rënies...

Panorama Plus

Dhe pse është martuar vetëm disa muaj më parë, Brooklyn Beckham e ka bërë të qartë se dëshiron fëmijë, duke ‘paralajmëruar’ se David dhe Victoria...

Shakira dëshiron ta largohet nga Barcelona dhe të jetojë me kohë të plotë në Miami – duke lënë pas problemet personale që po e ndjekin,sipas...

Panorama plus/ Aktorja Hajat Toçilla, ka ndarë për ndjekësit e saj një situatë jo të këndshme që i ka ndodhur ditën e sotme (13 gusht)...

Ardian Bujupi është përfolur prej muajsh për një trekëndësh dashurie. Emri i tij është lakuar krah ish-konkurrentes së “Për’puthen”, Jasmin Kadriu, dhe balerinës Sabrine Khan. Mirëpo,...

Panorama Plus/ Rita Ora bëri një gafë teksa bisedonte përgjatë një video-telefonate me prezantuesit AJ Odudu dhe Mo Gilligan por arriti ta mbajë ende të...

Kastro Zizo është ndër personazhet më kontrovers në vendin tonë. Artisti ka treguar se i tillë është edhe në jetën private. Baba i tre fëmijëve,...

Një deklaratë e bërë nga Roza Lati gjatë emisionit të saj “Why Not” nxiti aludime të ndryshme se ajo mund t’i ketë dhënë fund beqarisë. Por,...

Panorama Plus/ Aktorja e njohur Olta Gixhari prej dy vitesh tashmë është shpërngulur në Spanjë ku po jeton me partnerin dhe djalin e tyre Amar. Olta...

Panorama Plus/ Aktorja e njohur Delinda Disha do nisë një aventurë të re, duke ardhur si moderatore. Prej vitesh ajo ka qenë pjesë e emisioneve...

Panorama Plus/ Kanye West mori një rol aktiv në ndërtimin e shtëpisë së tij prej 57 milionë dollarësh (55.5 milionë euro) në Malibu duke vizituar...

Ditën e sotme Egli Tako është “hapur” me ndjekësit duke treguar shumëçka nga jeta e saj personale. Prej kohësh këngëtarja bashkëjeton me Olsi Bylykun dhe prindërit...

Është publikuar foto e Vali Corleone dy ditë pasi u qëllua me armë nga e dashura e tij Anita Syla. Në imazh, ku pozon së...

Loredana është një nga emrat më në zë të industrisë të muzikës shqiptare dhe gjermane. Brenda pak vitesh, ajo mori një hov të madh duke...

Ky vit e solli Arilenën edhe si moderatore. Atëherë kur nuk e prisnim, këngëtarja u shfaq si prezantuese e një formati investigativ. Nuk mund të themi...

Vajza e ish-deputetes demokrate, Albina Deda ka fituar vëmendjen e të gjithëve me bukurinë e saj dhe fotot joshëse në rrjetet sociale. Një vështrim i shpejtë...

Mund të quhet mrekulli ajo që ndodhi me Vali Corleonen, që shpëtoi nga vdekja, pasi partnerja e tij e qëlloi mbi 40 herë me armë....

PANORAMA PLUS/ Aktorja e njohur, Anne Heche ka ndërruar jetë në moshën 53 vjeçare ditën e sotme (12 gusht) pas një aksidenti tragjik me makinë...

PANORAMA PLUS/ Këngëtari i njohur Ledri Vula, është padyshim një ndër artistët më të pëlqyer për publikun. Ai ka korrur një sukses të madh përgjatë...

PANORAMA PLUS/ Megjithëse ka vendosur të mos flasë në lidhje me lajmet e ndarjes nga Blero Muharremi, Afrona Dika po konfirmon çdo ditë e më...

PANORAMA PLUS/ Një video e reperit Ledri Vula me yllin botëor Dua Lipa po bëhet me shpejtësi virale në rrjet. Në një video të shpërndarë në...

Politikë

23:05 Mijëra shqiptarë po vërshojnë drejt Britanisë së Madhe me gomone dhe përfundojnë në kthetrat e bandave të drogës. Ky është alarmi që japin zyrtarë të...

18:12 Veterani i luftës, shkrimtari dhe publicisti i njohur, Sevo Tarifa, festoi 95-vjetorin e lindjes. Në këtë përvjetor kryebashkiaku, Erion Veliaj, i rezervoi një pritje...

17:54 Lagja e re e rindërtuar e pas tërmetit në Vaqarr së shpejti do të ketë edhe shkollën e re. Fëmijët që banojnë në këtë...

Kronikë

23:05 Mijëra shqiptarë po vërshojnë drejt Britanisë së Madhe me gomone dhe përfundojnë në kthetrat e bandave të drogës. Ky është alarmi që japin zyrtarë të...

21:26 Admir Bejo, 45-vjeç, u gjet mbrëmjen e sotme i plagosur me armë zjarri në anë të rrugës në qytetin e Kuçovës. 45-vjeçari nuk është...

21:12 Rrëzimi i një peme pranë terminalit të autobusëve në qytetin e Korçës ka dëmtuar dy makina. Ngjarja ka ndodhur pasditen e kësaj të shtune në...


Dossier

14:13 AFRIM IMAJ/ Ka vizituar Shqipërinë mbi 20 herë në harkun e 10 viteve për t’u takuar me krerët e lartë të politikës dhe është...

11:04 Nga Spartak Topollaj 1 gushti, nuk do të zbardhte kurrë më për këtë mostër me fytyrë njeriu, të quajtur Muhammad Ajman Rabí al Zawahiri, kreu...

15:00 Nga Kreshnik KUÇAJ Një nga problematikat më të mëdha historike që ka frenuar zhvillimin e Shqipërisë vlerësohet se ka qenë çështja e pronësisë. Kjo konsiderohet...

Speciale

14:13 AFRIM IMAJ/ Ka vizituar Shqipërinë mbi 20 herë në harkun e 10 viteve për t’u takuar me krerët e lartë të politikës dhe është...

15:00 Nga Kreshnik KUÇAJ Një nga problematikat më të mëdha historike që ka frenuar zhvillimin e Shqipërisë vlerësohet se ka qenë çështja e pronësisë. Kjo konsiderohet...

15:10 AFRIM IMAJ/ “Duhet të këmbëngulim për vendosjen e marrëdhënieve me Republikën Federale të Gjermanisë. Kjo është më shumë se kurrë në interesin e Shqipërisë dhe...

Sociale

video

21:29 Të premten në mbrëmje godina e Universitetit Politeknik të Tiranës u shndërrua në “kartolinë” me plot mesazhe nga të rinjtë në shenjë të Ditës...

17:37 Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur shifrat e 24 orëve të fundit lidhur me koronavirusin, ku në 24 orët e fundit kanë infektuar...

22:15 Piku i sezonit turistik e ka gjetur bosh një prej plazheve të klasifikuara si ndër më të bukurit në Shqipëri, atë të Drimadhes në...

Ekonomi

09:04 Dollari amerikan është blerë sot, 12 Gusht me 113.3 lekë dhe është shitur me 114.5 lekë, duke shënuar rritje të lehtë në krahasim me një ditë...

19:20 Nëse dëshironi interesin më të mirë për depozitën tuaj, oferta e Depozitës 2-vjeçare nga Fibank është mundësia më e përshtatshme për ju. Përveç interesit...

15:47 Situata me rritjen e çmimeve është rënduar edhe më shumë në Kosovë. Gjatë muajit korrik inflacioni ka shkuar si kurrë më parë, në 14.2 për...

Kulturë

21:54 Qyteti antik i Antigonesë në Luginën e Drinos në Gjirokastër po zbulohet çdo vit nga misionet arkeologjike shqiptare dhe të huaja. Këtë vit arkeologët...

18:59 Në edicionit e 40-të të Seminarit Ndërkombëtar për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën Shqiptare nuk do të ketë pjesëmarrës nga Rusia, thotë në një intervistë...

20:52 Nëse je i apasionuar pas sporteve ujore dhe do të kalosh një verë ndryshe, në Pogradec do zhvillohet për herë të parë “Canoe Racing”,...

Unë Gruaja

08:30 Duke qenë një nga shkrimtaret e spanjishtes, më të lexuarat në botë, Allende vazhdon të luftojë për të drejtat e grave dhe të shkruajë...

22:30 Nga Uvil Zajmi Qëndrimi te Bar-Kafe “Flora” dhe frekuentimi i Rrugës së Durrësit erdhi pas viteve ’70-të, kur situata politike në Shqipëri, sidomos në fillim...

16:26 AFRIM IMAJ/ Më datën 9 shtator të vitit 1973, Ramiz Alia asokohe sekretar i Komitetit Qendror për kulturën dhe propagandën, ka marrë një letër...