Shqipëria mban rekordin në Ballkanin Perëndimor dhe renditet ndër vendet me numrin më të lartë për sa i përket individëve të dënuar për veprat penale. Në...

Pak orë nga plagosja e mbrëmshme që ndodhi në Vlorë, ku dy persona janë qëlluar me armë zjarri, detaje të reja dalin në dritë. Ngjarja ndodhi...

Sot në gazetën Panorama do të lexoni: TAKSA E SHTEPISE/ Pensionistët, hapat për të përfituar kompensimin “Mehmet Shehu, agjent i CIA”/ Nexhmije Hoxha zbulon letrën e Hrushovit:...

Bluzat e bardha kanë dhënë detaje rreth gjendjes shëndetësore të dy personave që mbetën të plagosur mbrëmjen e sotme në Vlorë. Mjekët thonë se Nikollaq Çepaj...

Gjergj Luca ka sjellë një tjetër risi në Fish City. Themelon kinostudion "Shqipëria dje". Një ambient ndërtuar në emër të dashurisë për artin, dhe dedikuar totalisht...

Të tjerë emra kryebashkiakësh që kanë probleme me drejtësinë pritet t’u dalin emrat referuar një paralajmërimi të Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi. “Jane...

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka nëpërmjet një videoje të publikuar në faqen e facebook ka paraqitur sipas tij gënjeshtrat e kryeministrit Edi Rama për...

Policia e Vlorës që është vënë në ndjekje të autorëve të atentatit që la dy të plagosur mbrëmjen e sotme, ka gjetur në dalje të...

Një prej dëshmitarëve të ngjarjes, xhaxhai i Ronald Çepajt (që mbeti i plagosur në atentatin e sotëm në Vlorë) ka rrëfyer atë që ka parë...

Klea Huta do të bëhet nënë për herë të parë. Pasi ishte e ftuar në “Shiko kush luan”, mediat hodhën dyshimet e para se aktorja,...

Nikollaq Çepaj, një nga të plagosurit e mbrëmjes së sotme në Vlorë, që dyshohet se është edhe shënjestra e atentatit sapo ishte liruar nga burgu. Ai...

Detaje të reja janë zbardhur nga plagosja e ndodhur në qendër të qytetit të Vlorës, mbrëmjen e sotme, ku mbetën të plagosur dy persona. Mësohet se...

Disa të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në qendër të qytetit të Vlorës, mbrëmjen e sotme (18 janar 2020). "Panorama" konfirmon se të plagosur kanë mbetur dy...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka publikuar një shkrim të gazetës “The Times”, ku sipas tij provat e reja të hetimeve britanike...

Disa të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në qendër të qytetit të Vlorës, në rrugën Transballkanike, mbrëmjen e sotme (18 janar 2020). Burime për “Panorama”...

SHÇBA ka gjetur te pakten 9 armë të mëdha në zyrën e shefit të policimit në komunitet në Elbasan Faik Ruko. Ky i fundit vetëm pak...

Vdekja e parakohshme e aktorit të njohur Xhevdet Ferri preku familjarë, kolegë dhe qytetarët, në shtëpitë e të cilëve Xhevdeti ishte futur me filmat e...

Historia e ngatërruar e këngëtares me aktorin e humorit, si nisi me dashuri dhe përfundoi me urrejtje Një romancë e bukur showbizzi, që nisi me dashuri...

Nuk është hera e parë që deputeti socialist, Ervin Bushati, na tregon anën e tij familjare dhe atë të një babai shembullor. Vazhdimisht shihet duke u...

Nëntë armë pa dokumentacion janë gjetur në zyrën e shefit të rendit në Elbasan. Nuk dihet ende se ku janë sekuestruar apo përdorur armët, por mësohet...

Panorama Plus

Klea Huta do të bëhet nënë për herë të parë. Pasi ishte e ftuar në “Shiko kush luan”, mediat hodhën dyshimet e para se aktorja,...

Historia e ngatërruar e këngëtares me aktorin e humorit, si nisi me dashuri dhe përfundoi me urrejtje Një romancë e bukur showbizzi, që nisi me dashuri...

Nuk është hera e parë që deputeti socialist, Ervin Bushati, na tregon anën e tij familjare dhe atë të një babai shembullor. Vazhdimisht shihet duke u...

Një muaj më parë, Brunilda Lahe u bë nënë për herë të parë, pasi vendosi të braktiste punën në televizion e për t’iu përkushtuar me...

Raporti i juristes së njohur të “Shihemi në gjyq”, Eni Çobani, me aktorin e humorit, Agron Llakaj, nuk ka qenë i mirë për disa vite...

Gjatë ditës së djeshme, në media ka qarkulluar një video e një djali që shfaqet duke u puthur me Arbenita Ismajlin, të dashurën zyrtare të...

Gili ka ndarë me ndjekësit një fotografi në “Instagram”, të realizuar në vitin 1991. Në atë foto, këngëtarja shfaqej në krahët e bashkëshortit, Ilir Berani, teksa...

Këngëtarja Rita Ora reagoi pasi mbajti premtimin për ndërtimin e një banese për një nga familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Ditën e enjte...

Klea Huta dhe Elgit Doda do të bëhen prindër për herë të parë. Thashethemet se këngëtarja ishte në pritje të ëmbël nisën pasi u vu re...

Vetëm pak kohë më parë Rudina Dembacaj bëri publike lidhjen e saj të shumëpërfolur me ish-deputetin Mark Frroku. Dhe moderatorja duket më e lumtur se asnjëherë...

Oprah Winfrey ka një vështrim unik mbi martesën. Në një ese të publikuar të mërkurën, ylli i medias zbuloi se ekziston një arsye e mirë se pse...

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa është një ndër të ftuarat e këtij viti në Sanremo Song Festival. Lajmi u bë publik nga mikpritësi i këtij...

Genta Ismajli gjithmonë e ka mbajtur jetën e saj private larg vëmendjes së mediave. Por dashuria që ka për biznesmenin turk nuk e ka lejuar këtë...

Arbana Osmani është një nga moderatoret më të mira dhe më të dashura për publikun shqiptar. Ajo ka prezantuar emisionin të ndryshme, por asnjëherë nuk e...

Një pushim dhe shkëputje absolute nga kostumi dhe kollarja. Me sa duket, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, mezi e ka pritur këtë moment. Ai është shfaqur...

“Protestat” e stomakut i kanë qetësuar edhe deputetët Ralf Gjoni dhe Valter Haliti. Deputetët, të cilët ishin ulur në bar për kafe, kanë getur një zgjidhje...

Bujar Leskaj nuk është më drejtues i Kontrollit të Lartë të Shtetit dhe mbase kjo gjë i ka krijuar mundësi të ketë më shumë kohë...

Me atlete të zeza, të sheshta, që i tregojnë gjatësinë reale, me rroba të zeza sportive, flokë të mbledhur dhe pa make-up, Arbana Osmani duket...

Deputeti opozitar, Kujtim Gjuzi, ka gjetur një zgjidhje praktike këtë fillim viti, në momentin që është ndierë i uritur. Ai ka dalë nga zyrat e Kuvendit...
 

Politikë

08:15 Sot në gazetën Panorama do të lexoni: TAKSA E SHTEPISE/ Pensionistët, hapat për të përfituar kompensimin “Mehmet Shehu, agjent i CIA”/ Nexhmije Hoxha zbulon letrën e...

21:55 Të tjerë emra kryebashkiakësh që kanë probleme me drejtësinë pritet t’u dalin emrat referuar një paralajmërimi të Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Gazmend...

21:30 Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, pas deklaratës së tij se Spitali Kirurgjikal është investimi më i madh i...

Kronikë

08:32 Shqipëria mban rekordin në Ballkanin Perëndimor dhe renditet ndër vendet me numrin më të lartë për sa i përket individëve të dënuar për veprat...

08:20 Pak orë nga plagosja e mbrëmshme që ndodhi në Vlorë, ku dy persona janë qëlluar me armë zjarri, detaje të reja dalin në dritë. Ngjarja...

22:19 Bluzat e bardha kanë dhënë detaje rreth gjendjes shëndetësore të dy personave që mbetën të plagosur mbrëmjen e sotme në Vlorë. Mjekët thonë se Nikollaq...
 

Sport

09:04 kandal në futbollin e moshave, rikthehen skenat e dhunës brenda fushës. Në ndeshjen e djeshme, luajtur në kompleksin e Kamzës, mes Partizanit dhe Orikut,...

20:31 Vedat Muriqi ishte “Njeriu i ndeshjes” në fitoren e Fenerbahçes kundër Gaziantep 0-2. “Bomberi” i Kosovës asistoi fillimisht golin e parë duke krosuar nga...

15:52 Portieri i Mançester Junajtid David De Gea përshëndeti ish-shokun e skuadrës Eshli Jang, i cili do të nisë aventurën e tij të re me...

Dossier

13:47 Vasil Zoga është një nga viktimat e krimeve komuniste duke përjetuar një kalvar mundimesh nga persekutimi dhe dënimi në Spaç. Gjithçka nisi me pushkatimin...

13:13 Ndërsa po prek një shekull jetë, Nexhmije Hoxha shprehet se vetëvrasja e Mehmet Shehut është e pafalshme. Duke lënë mënjanë aspektin politik që shoqëroi këtë...

09:03 “Le Temps” ka botuar, të shtunën e 23 majit 1914, në faqen n°6, një shkrim në lidhje me intervistën e Esat Pashë Toptanit në...

Speciale

14:48 ANILA DEDAJ/ “Duhet bërë, duhet dhënë, që të pritet diçka mbrapsht”, thoshte Xhoda në një nga daljet e rralla mediatike..., teksa fliste për mirënjohjen...

08:25 Dashnor Kaloçi/ Kjo eshte historia e panjohur me dëshmitë e rralla të dy vëllezërve laçjanë, Skënder dhe Shpëtim Marku. Ata në fundin e prillit...

08:10 Muzeu Kombetar "Shtepia me Gjethe", përkujton sot shkrimtarin, përkthyesin dhe politikanin Pjetër Arbnori, i quajtur dhe "Mandela i Ballkanit", për shkak të kohës së...

Shëndeti

19:36 Qimet e hundës tuaj luajnë një rol të rëndësishëm në shëndetin e gjithsecilit dhe ka një arsye shumë të fortë pse nuk duhet t'i...

21:14 Përdorimet e uthullës së mollës si antibiotik datojnë që në vitin 400 Para Erës sonë. Uthullës i janë thurur lavde nga shumë ekspertë, madje...

13:02 Ajo çfarë cilësohet si sfidë për mjekët, kur gjenden përballë pacientëve me tumor në faza të avancuar, është padyshim rritja e jetëgjatësisë dhe njëkohësisht...

Sociale

20:02 Qindra të rinj të kryeqytetit u mblodhen ne prezantimin e logos fituese te Tiranës për 100-vjetorin e saj si kryeqytet. Bashkë me ekipin e...

15:13 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se moti deri mesditën e së dielës përgjatë vijës bregdetare, parashikohet me vranësira e reshje shiu me intensitet të ulët...

13:18 Kryetari i Grupit Parlamentar socialist Taulant Balla së bashku me kryetarin e Bashkisë së Elbasanit, Gledian Llatja inspektuan nga afër ecurinë e punimeve që...

Ekonomi

21:27 Ministrja e Financave, Anila Denaj thotë se kriza politike sjell lëkundje të forta në ekonomi. “Krizat politike krijojnë lëkundje shumë të forta në Ekonomi. Ne...

21:08 Ministrja e Financave, Anila Denaj, tha se rënia drastike e të ardhurave nga Doganat ka ndikuar edhe kushtet e jashtme, ndërsa rënia e të...

08:12 Qeveria ka miratuar rregullat dhe procedurën e përshpejtuar për hartimin dhe miratimin e planit të detyruar vendor, si dhe procedura e miratimit të lejeve...

Kulturë

22:05 Gjergj Luca ka sjellë një tjetër risi në Fish City. Themelon kinostudion "Shqipëria dje". Një ambient ndërtuar në emër të dashurisë për artin, dhe dedikuar...

18:15 " Kur udhetojme jashte vendit, per shkak te bemave te nje pakice prej nesh, ne vende te huaja, (droge, vjedhje, perdhunim, mashtrim, dhune fizike...

18:04 Vdekja e parakohshme e aktorit të njohur Xhevdet Ferri preku familjarë, kolegë dhe qytetarët, në shtëpitë e të cilëve Xhevdeti ishte futur me filmat...

Unë Gruaja

11:41 Ishte prilli i vitit 2004, kur Silva Turdiu theu heshtjen dhe nuk mund të mos i përgjigjej së vesë së diktatorit, që vazhdonte të...

12:22 “Si e bëri këtë Mehmeti?! Si nuk pyeti njeri?! As mua nuk më njoftoi drejtpërdrejt”. Enver Hoxha ishte shqetësuar shumë për fejesën e djalit të...

13:55 ANILA DEDAJ/ Me kapelën republike vendosur me sqimë, syzet e errëta e pelerinën e kafenjtë që ia nënvizon elegancën e lëvizjeve, duket si personazh...