Gjykata e Tiranës ka dënuar me 8 muaj burg një 58-vjeçar, që ishte kthyer në “makth” për femrat që dilnin nga Liqeni Artificial pasditeve të...

Përvjetori i 32-të e ka gjetur Çiljeta Xhilagën mes surprizave të miqve, por edhe të moderatorit Ermal Mamaqi. Ai e ftoi Çiljetën në emisionin e tij...
video

Një qytetare, e cila sot mori tesërën e Partisë Socialiste është emocionuar së tepërmi kur takoi kreune  PS-së në Selinë rozë. Qytetarja, e cila kishte ndërmend...

Shqiptari i arrestuar në janar me 93 kg kokainë në automjetin e tij u lirua dje nga burgu mes polemikash, ku mediat italiane flisnin për...

Arrestohet një 27-vjeçare, e cila pas një zënke në gjendje të dehur me ish-të fejuarin e saj kundërshtoi dhe goditi një efektive policie që ndërhyri...
video

Pandeli Majko nuk i ka kursyer batutat në takimin e sotëm në selinë e PS-së, ku kreu Edi Rama po shpërndante karta anëtarësish të reja. Kryeministri...
video

Ky është biznesmeni Arben Myzeqari, i cili ditën e djeshme tentoi që të godiste prokuroren e çështjes së pronës që ajo kishte nën hetim. Sipas Policisë,...

Në qershor të vitit të kaluar, një çift bashkëshortësh kanë kallëzuar njëri-tjetrin për dhunë fizike. Në fund të historisë rezultoi se të dy kanë dhunuar...
  Albtelekom  

Aktualitet

07:49 UPDATE/ Masakra e Elbasanit mund ta kishte më të thellë bilancin e viktimave nëse arma e njërit prej autorëve nuk do të ishte bllokuar. Disa...

Argument

09:00 Deputeti i Lezhës, Eduart Ndocaj i është drejtuar ambasadorit amerikan, Donald Lu me një letër të hapur lidhur me kërcënimet që ai pretendon se...

Panorama Plus

Si biznesmen i ri që është, Fatjon Hysenbelliu ka gjithmonë një strategji për të qenë gjithmonë ambicioz edhe për femrën që duhet të ketë në...

Kushdo që ndihet disi pesimist këto kohë dhe nuk sheh një dritë jeshile apo rrugëzgjidhje, ne ju japim një sugjerim: kaloni nga selia e PS-së....

Ajo ishte një nga personazhet më karizmatike që krijonte gjithmonë kuriozitet te publiku. U bë e njohur në edicionet e para të “Big Brother” dhe...

Mimoza Hafizi, deputete socialiste e Shkodrës, doli pak ditë më parë në krah të Blushit dhe kundër Ramës. Por Olta Xhaç- ka, e cila njihet...

Amerika ka qenë dhe vazhdon të jetë një nga ëndrrat e njerëzve që synojnë famën, por vështirësitë për ta arritur atë janë shumë të mëdha...

Politike

13:11 Partia Demokratike ka reaguar për kërcënimin e deputetit të PS-së, Eduart Ndocaj nga vëllai i Arben Ndokës, ish-deputetit socialist. Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja...

Ne Fokus

08:30 Një shqiptar nga Kosova do të dëbohet nga Zvicra, pasi ka qenë i martuar dy herë në mënyrë të paligjshme dhe ka mbajtur të...

Ekonomi

08:47 Qeveria ka miratuar hartën e re me çmimet e trojeve. Gazeta zbardh të plotë vendimin e Qeverisë “Për miratimin e hartës së vlerës së...

Sport

12:27 Është një ndër lojtarët e momentit, pavarësisht se prej dy javësh mungon me Viteshen për shkak të një dëmtimi. Milot Rashica është duke tërhequr...

Kronike

13:53 Komisariati i Mirëditës është përfshirë nga flakët paraditen e sotme. Deputetja e Partisë Demokratike, Albina Deda ka publikuar disa fotografi në faqen e saj në...

Kulture

15:03 Anri Sala hap të parën ekspozitë të plotë në New York. Kalendari artistik i New Museum vijoi mbrëmjen e së martës me hapjen e...

Kosova

12:47 Kandidatit për president sipas marrëveshjes së koalicionit PDK-LDK, Hashim Thaçit, po vazhdon t’i ngushtohet kuorumi. Listës së deputetëve që nuk do ta votojnë Thaçin...

Une Gruaja

10:00 Doni të bëni një drekë me patëllxhan? Më poshtë keni katër receta gatimi. Pure patëllxhanësh për shoqëri të të gjithë mishrave Përgatitja: Së pari, lani patëllxhanët...

Sociale

13:27 Janë 242 familje në kryeqytet, që kanë gati lejen e legalizimit. ALUIZNI ka publikuar dje listën e përfituesve të rinj. Qytetarët që kanë emrin në...

Bota & Rajoni

09:19 Mund të shihet shprehje e qartë e krizës së refugjatëve në Gjermani, kur çdo refugjat që duhet të shtrojë kërkesën për azil, e ka...

Dossier

08:30 Të kishe mendimin në kokë për të vrarë Enver Hoxhën në fund të viteve '60 ishte më shumë se guxim, duke pasur parasysh se...