Pro Credit
Teka
Pro Credit
Panorama Sport
Pro Credit
 

Deputeti socialist Ben Blushi ka qenë i ashpër dhe kritik sërish sot në foltoren e Kuvendit ku ka theksuar se Parlamenti i sotëm është më...

Duhet të ishte një seancë ku për 1 minutë maxhoranca dhe opozita duhet të votonin ligjin e ri për dekriminalizimin, por nuk rezultoi e tillë. Me...

Parlamenti shqiptare është etiketuar si një vend i mbushur me kriminelë dhe të korruptuar. Por ka edhe nga ata deputetë që nuk janë as kriminelë dhe...

Shumica në Kuvend, duke e quajtur të finalizuar me sukses projektligjin për dekriminalizimin ka rrëzuar edhe tentativën tjetër të PD-së për futjen e testit të...

Ish-të përndjekurit janë përplasur sot me policinë përpara Kuvendit të Shqipërisë, teksa kishte nisur seanca plenare. Incidenti ndodhi jashtë Parlamentit ku ish-të përndjekurit po protestojnë, duke...
   

Aktualitet

11:40 Pas debatit të hapur në media lidhur me përdhunimet e ndodhura në burgjet e komunizmit nga oficerët e sigurimit dhe drejtues më të lartë...

Argument

11:30 Shërbimi Informativ Shtetëror ka paraqitur si shqetësim në Komisionin e Sigurisë Kombëtare se janë 89 xhami në të gjithë Shqipërinë jashtë juridiksionit të Komunitetit...

Panorama Plus

Fillimet e karrierës i ka pasur jo shkallë-shkallë, por bombastike. Këngëtarja e re, e cila tashmë ka nisur një karrierë të vrullshme në muzikë, pasi...

Balerini dhe fotomodeli Klinton Zeqiraj, i cili këto dy vite është komentuar në mediat rozë për lidhjen me aktoren e humorit Renada Caci, e njohur...

Nuk është prej atyre emrave që realizon gjithmonë projekte të reja muzikore, por së fundi theu rekord me katër projekte të tilla. Orinda Huta tregon...

E kush do ta besonte se ata të dy mund të bëhen bashkë përsëri? Sigurisht që jo. Pasi Ervini si tip aventurier që është, mes...

Pas “Big Brother 8”, fati po i ndrin ish-finalistes së kësaj loje, për sa i përket i përket ambicies për të bërë karrierë në biznesin...

Politike

13:41 Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri nga foltorja e Kuvendit ka theksuar se me projektligjin për dekriminalizimin, shqiptarët nuk do të votojnë persona me rekorde...

Ne Fokus

14:17 Thirrjet në rritje për të hequr qarkullimin e lirë në Europë – pas sulmeve të Parisit – janë një kërcënim real për stabilitetin e...

Ekonomi

14:05 Biznesi ankimoi dje në Gjykatën Kushtetuese ndryshimet në ligjin për procedurat tatimore, ku kërkon shfuqizim të 11 neneve që parashikojnë shumëfishim të gjobave për...

Sport

12:46 Mirel Josa është i qetë në prag të përballjes me Beshiktashin. Trajneri i Skënderbeut, në konferencën për shtyp 24 orë para takimit, foli me...

Kronike

12:06 Policia italiane ka goditur një bandë trafikantësh të kokainës dhe heroinës e cila përbëhej nga shtetas shqiptarë dhe nga Sradenja. Në operacionin e mëngjesit të...

Kulture

09:16 Një katalog dhe një portal online për shkrimtarët shqiptarë. Ministria e Kulturës do të prezantojë së shpejti projektin që synonin t’u vijë në ndihmë...

Kosova

09:28 Mediat e Kosovës shkruajnë se gjatë përfundimit të samitit Brdo –Briuni në Zagreb ndodhi një gabim protokolli nga presidentja e vendit Atifete jahjaga. Nuk...

Sociale

14:06 Familjet që kanë ndërtuar pa leje në tokë shtet apo në tokë me pronarë do të pajisen me leje legalizimi për objektin, pa qenë...

Bota & Rajoni

14:38 Thellohet skandali në procesin Vatileaks 2, pas zbulimit të mesazheve asfare etike mes Francesca Immacolata Chaouqui, përgjegjëse e marrëdhënieve me publikun në Vatikan dhe...

Dossier

14:29 Me pavarësinë e saj Greqia, dhe me autonominë e saj Serbia, krijuan epërsi krahasuar me popujt e tjerë të Ballkanit, qofshin këta të krishterë...