Union Bank   Harry Fultz  
Birra Korca
Panorama Sport

Partia demokratike që u mbështet tradicionalisht nga ish-pronarët, i konsideron "burra të këqinj" bejlerët. Për shtresën e anatemuar kaq shume gjatë kohës së regjimit komunist,...

UPDATE/ Pas lajmit të publikuar në media se në Surrel të Tiranës ekziston një rrugë me emrin 'Edi Rama', ka reaguar edhe Bashkia e Tiranës duke...

Policia e Dibrës ka publikuar detajet e vdekjes së dy minatorëve në Selishtë. Për ngjarjen bëhet me dije se është arrestuar Isuf Pula, 68 vjeç,...

UPATE/ Kryeministri Edi Rama mblodhi pasditen e së hënës Këshillin Ekonomik Kombëtar. Kreu i qeverisë tha se kryefjala në 300 ditët e ardhshme do të...

PDATE/ Arrestohet autori i dyshuar i vrasjes pas konfliktit për vijën e ujit në Berat. Policia kishte rrethuar 34-vjeçarin Fatmir Bregu në fshatin Lybesh pasi...

Nënë e bir kanë përfunduar në spital pas tentativës për t’i dhënë fund jetës, të mërzitur nga dhuna sistematike që ushtronte kryefamiljari, që rrinte vazhdimisht...

Projekti i nismës së përbashkët shqiptaro-serbe për bashkëpunimin rinor, firmosur në Samitin e Vjenës do të lancohet vetëm pak para zhvillimit të ndeshjes Shqipëri-Serbi, në "Elbasan...
  Eagle  

Aktualitet

10:00 Prokuroria e krimeve të rënda ka kërkuar një raport të hollësishëm nga Shërbimi për çështjet e brendshme dhe ankesat në Ministrinë e Brendshme në...

Argument

10:00 Zbardhen përgjimet e dosjes gjyqësore në ngarkim të dy personave të fajësuar për grabitjen, mbajtjen peng dhe shantazhimin e një fqinjit të tyre. Ngjarja...

Panorama Plus

Studioja e saj u kthye në një arenë të vërtetë debatesh, sidomos gjatë fushatës zgjedhore për kryetarët e bashkive. Pas një sezoni intensiv, “Studio e...

Ish-velina e “Fiks Fare”, Viola Spiro, nuk do të jetë më pjesë e platformës televizive “Digitalb”. Moderatorja e programit sportiv “Fans Zone” thuhet se është...

Marsela Çibukaj, e cila u bë e njohur në “The Voice”, pas 20 vitesh jetesë në Itali, duket se po e gjen veten shumë mirë...

Pjesëmarrja në "Miss Exclusive of the World", që u organizua para dy javësh, do t’ia ndryshojë jetën Xhensila Peres, lojtares më të komentuar të “Big...

Sezoni i ri televiziv po afron, kështu që produksionet janë duke bërë përgatitjet e fundit për spektaklet e vitit. Dy “show” kërcimi do të nisin...

Politike

14:00 Erjon Braçe është një ndër zërat e fortë në parlament, e jo vetëm për të kritikuar opozitën, por edhe punën e mazhorancës, projektligje të...

Ne Fokus

17:58 Me titullin “Rruga e Ballkanit”, mes kotrabandistëve që lëvizin murin e fundit”, e përditshmja italiane “Avvenire”, sell një reportazh i cili denoncon rolin e...

Ekonomi

11:46 Normat e ngadalta të rritjes së prodhimit të brendshëm bruto (PBB) do të garantojnë që Shqipëria të mbetet mes vendeve më të varfëra në...

Sport

19:30 Mediat daneze shkruajnë se Danimarka do të refuzojë pjesëmarrjen e 4 mijë tifozëve shqiptarë në ndeshjen e 4 Shtatorit. Sipas artikullit në fjalë, kjo...

Kronike

15:22 Policia e Tiranës ka vënë në pranga një shtetas i cili akuzohet për vjedhje në banesën e një fqinje. Prokuroria e Tiranës bën me...

Kulture

00:15 Kur i përmend emrin e Vaçes, ai reagon si për këdo pjesëtar tjetër të familjes, madje me më shumë adhurim. Gëzim Çela është shok fëmijërie...

Kosova

19:43 Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se nuk do të lejojë që historia kombëtare e Kosovës të rishkruhet, "për të mjegulluar...

Une Gruaja

23:33 Është e thjeshtë të kuptosh se e ka peng Parashqevinë. "E mori më qafë Hollivudi, thotë ai plot keqardhje. Kompozitori Agim Krajka, që ka...

Sociale

13:02 Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, inspektoi paraditen e sotme rikonstruksionin e çerdhes nr. 30 në Laprakë, ku deklaroi se në të 31...

Bota & Rajoni

16:14 Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se "Evropa si një e tërë ka nevojë për të lëvizur", për mënyrën se si duhet të merret me...

Speciale

17:04 FUSHË­KRUJË­ Skënder Birja është njeriu më i lashtë në burgun e Fushë­Krujës dhe sipas drejtorisë së burgut, ka mundësi të jetë më “jetëgjati”, në...