Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Të shtunën pati protesta në disa qytete gjermane kundër masave të kufizimit për shkak të Coronës e vaksinimit me detyrim. Shumë demonstrues nuk mbanin maska dhe distancën...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në Tiranë, ku një 42-vjeçare ka tentuar të vetëvritet duke u hedhur nga pallati...

Kërkesa pas pandemisë për mallra dhe shërbime po rikthen krizën për punonjës në fabrikat shqiptare dhe në përgjithësi, në të gjithë sektorët e ekonomisë. Industria...

Dashnor Kaloçi Pjesa e pesëmbëdhjetë Publikohet një dosje arkivore voluminoze të nxjerrë nga institucioni i Autoritetit për Informimin e Dosjeve të ish-Sigurimit të Shtetit, ku ndodhen me qindra...

Deputeti i Partisë Demokratike, njëkohësisht dhe anëtar Kryesie, Kreshnik Çollaku ka ironizuar "Foltoren" dhe Kuvendin Kombëtar të thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha. Me anë të një...

Moderatorja Bora Zemani ka “thyer” për herë të parë heshtjen lidhur me marrëdhënien e krijuar mes aktorit Donald Veshajt dhe këngëtares Beatrix Ramosaj. Me anë të...

Në librin biografik "Enver Hoxha, sulltani i kuq", autori Thomas Schreiber ka shkruar edhe për vitet si liceist të diktatorit të Shqipërisë. Në këtë biografi...
video

Policia rrugore vijon kontrollet për shkeljet e qarkullimit rrugor në disa akse të kryeqytetit. Gjatë dy ditëve të fundit, janë gjobitur 252 drejtues mjetesh të...
video

Lihen në burg nga një gjykatë në Greqi, 6 nga 20 të arrestuarit e një grupi kriminal që falsifikonin dokumentet greke. Ndërkohë 14 të tjerët janë...

Romanca e këngëtares Beatrix Ramosaj dhe aktorit të humorit Donald Veshaj, për nga zhurma e madhe që ka krijuar në publik, është konsideruar si telenovelë...

Janë ndezur dritat e Pemës së Krishtlindjeve mbrëmjen e sotme në Sheshin Skënderbej në Tiranë. Sheshi qendror i kryeqytetit, u gjallërua nga atmosfera e krijuar...

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka folur për situatën e koronavirusit në vendin tonë. Në një intervistë në emisionin “Kjo Javë”, ai shprehet se...

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Grida Duma shprehet se kryedemokrati Lulzim Basha ndodhet në një moment ku po ndërton një marrëdhënie me demokratët për të krijuar...

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka komentuar foton e publikuar së fundmi ku shfaqet ish-kryeministri Sali Berisha krah ish-diktatorit Enver Hoxha. Sipas Dumës, kjo foto...

Armando Broja vazhdon të mahnitë Anglinë me paraqitjet e sidomos me golat e tij, të cilët po i japin pikë të rëndësishme skuadrës së Sauthempton....

Jona Mullaraj, 36-vjeçarja e arrestuar në Itali nën akuzën e trafikut të drogës, në të njëjtën kohë ishte një aktiviste në luftën kundër lëndëve narkotike. Sipas...

Në 24 orët e fundit në vendin tonë është raportuar vetëm një humbje jete si pasojë e koronavirusit. Ministria e Shëndetësisë njofton se janë regjistruar...

Modelja Angela Martini është bëhet nënë për herë e një djali. Lajmin e dha vetë modelja me një postim në “Instagram” ku shfaqet foshnja.  “Djali ynë,...
video

Panorama.al ka siguruar dëshmitë e dy autorëve të arrestuar për vrasjen e ish-deputeit Pashko Ujka mbrëmjen e 29 nëntorit në Shkodër. Njësoj siç kanë deklaruar edhe familjarët...

Kryetari i Komisionit të Medias, Agron Gjekmarkaj i është përgjigjur ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili një ditë më parë sulmoi analistët që përkrahin Lulzim Bashën...

Panorama Plus

Alvisa Qarri dhe Bashkim Saiti, janë dyshja më e përfolur në “Për’puthen”. Mbas skandalit që ndodhi në emsison ku ish i dashuri i konkurrentes Hysen...

Romanca e këngëtares Beatrix Ramosaj dhe aktorit të humorit Donald Veshaj, për nga zhurma e madhe që ka krijuar në publik, është konsideruar si telenovelë...

Modelja Angela Martini është bëhet nënë për herë e një djali. Lajmin e dha vetë modelja me një postim në “Instagram” ku shfaqet foshnja.  “Djali ynë,...

Pak kohë më parë u raportua se çifti i njohur në muzikë i viteve ’90-të, Shpëtim Saraçi dhe Mira Konçi, i kishin dhënë fund martesës...
video

Pas një mbrëmje me emocione të forta e cila u shkaktoi një gjendje të rënduar psikologjike Beatrix Ramosajt dhe Donaldi Veshajt, aktori ka disktutuar me...

Pas diskutimeve mes Donald Veshajt dhe opinionistëve të Big Brother VIP, në dhomën e rrëfimit, direkt pas tij u thërrit Beatrix Ramosaj. Këngëtarja ka treguar se ndihet shumë...

Telenovela Tiksa-Donald-Bora tashmë prej ditësh, ka krijuar shumë diskutime dhe ka nxitur shumë komente nëpër rrjete sociale, jo vetëm nga fansat e tyre, por edhe...

Aktori Donald Veshaj mbrëmjen e djeshme ka folur për lidhjen që ka pasur me Bora Zemanin dhe marrëdhenien e re me Beatrix Ramosajn.  Në dhomën...
video

Deputetja dhe aktorja e njohur Adriana Matoshi iu nënshtrua të mërkurën një operacioni për heqjen e tumorit në tru. Operacioni i vështirë kaloi me sukses dhe...

"Levitating" e Dua Lipës është hiti numër 1 në tabelën e “Hot 100 Songs” të Billboard. “Levitating”, e cila u shpall Kënga e Vitit, debutoi në...
video

Aktori Donald Veshaj dhe këngëtarja, Beatrix Ramosaj po shijojnë historinë e tyre të dashurisë brenda shtëpisë së Big Brother Vip. Dyshja shkëmbyen mbrëmjen e së enjtes...

Bella Hadid është kthyer tek Victoria's Secret. Supermodelja sfiloi për tre vite radhazi për gjigantin e të brendshmeve në 2016, 2017, 2018. Por ndërpreu lidhjet me...

Rihanna është personi i 11-të që është shpallur “Heroi Kombëtar i Barbados”. Por mediat rozë më shumë ishin të fokusuara, nëse këngëtarja është duke pritur...

Këngëtarja Semi Jaupaj duket se është hakmarrë ndaj Donald Veshajt, për shkak të shoqes së saj të ngushtë Bora Zemanit. Pas romancës që Donaldi nisi me...

Aktori Alec Baldwin ka folur për herë të parë për incidentin tragjik ku qëlloi aksidentalisht për vdekje drejtoreshën e fotografisë, Halyna Hutchins gjatë xhirimeve të...

Klea Huta dhe Elgit Doda janë ndër çiftet më të dashur të showbizz-it shqiptar, ndërsa nuk hezitojnë të tregojnë sa shumë e duan njëri-tjetrin. Moderatorja dhe producenti...

Moderatorja sportive Lei Kraja flet pa dorashka kur bëhet fjalë për jetën e saj private. Gjatë një bashkëbisedimi virtual me ndjekësit në InstaStory, zeshkania seksi...

Aktorja e njohur amerikane, Christina Applegate festoi 50-vjetorin e lindjes mes betejës më sklerozën e shumëfishtë (skleroza multiple). Aktorja e “Dead to Me” shkroi në një...

// Treshja Donald-Beatrix-Bora, është bërë tashmë qendra e diskutimeve jo vetëm nga shumë fansa të formatit apo figura publike, por edhe nga ish-konkurrentët e Big...
video

Ata ishin të parët që e panë teksa nisi të realizohej si projekt nga Fifi. Por banorët e shtëpisë së Big Brother kanë dëgjuar dhe...

Politikë

23:53 Deputeti i Partisë Demokratike, njëkohësisht dhe anëtar Kryesie, Kreshnik Çollaku ka ironizuar "Foltoren" dhe Kuvendin Kombëtar të thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha. Me anë të...

20:23 Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në SHBA. Gjatë qëndrimit të tij, një biznesmen shqiptar ka tërhequr vëmendjen e kreut të qeverisë. Rama...

18:46 Kryeministri Edi Rama është takuar ditën e sotme me përfaqësues të industrisë automotive amerikane në SHBA. Gjatë takimit në ambientet e organizatës “Automation Alley” në...

Kronikë

08:03 Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në Tiranë, ku një 42-vjeçare ka tentuar të vetëvritet duke u hedhur nga...

00:26 Një 21-vjeçar është arrestuar nga policia e Sarandës mbrëmjen e sotme. Korrespondentja e Panorama.al, raporton se në pranga është vendosur i riu me iniciale...
video

22:00 Policia rrugore vijon kontrollet për shkeljet e qarkullimit rrugor në disa akse të kryeqytetit. Gjatë dy ditëve të fundit, janë gjobitur 252 drejtues mjetesh...


Sport

08:44 Juventusi mundi Salernitanën, me Alegrin që ka zgjedhur të ndryshojë rreshtimin e ekipit të tij me një 4-2-3- 1. Kjo skemë i ka mundësuar...

08:19 Armando Broja është bërë përsëri protagonist me gol këtë fundjavë në kampionatin anglez të futbollit. Sulmuesi shqiptar ka realizuar golin e tij të tretë...

22:51 Atalanta ka marrë një fitore spektakolare ndaj Napolit në një ndeshje me shumë emocione. Skuadra e Gasperinit përmbysi rezultatin disa herë dhe në fund...

Dossier

22:39 Në librin biografik "Enver Hoxha, sulltani i kuq", autori Thomas Schreiber ka shkruar edhe për vitet si liceist të diktatorit të Shqipërisë. Në këtë...

14:40 Reshit Qazim Mulleti, djali i vetëm i Qazim Mulletit, e kaloi të gjithë jetën në internim. Kur pa se si ia nxinte historinë babait...

08:39 Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon një dosje arkivore voluminoze të nxjerrë nga institucioni i Autoritetit për Informimin e Dosjeve të ish-Sigurimit të Shtetit, ku ndodhen me qindra...

Speciale

22:39 Në librin biografik "Enver Hoxha, sulltani i kuq", autori Thomas Schreiber ka shkruar edhe për vitet si liceist të diktatorit të Shqipërisë. Në këtë...

21:20 Gazeta Panorama.al publikon në numrin e sotëm disa episode të panjohura të jetës së Enver Hoxhës si student në Francë. Panorama.al ka përkthyer librin...

23:00 Gazeta Panorama.al publikon në numrin e sotëm një biografi të rrallë për Enver Hoxhën  e përkthyer nga libri i autorit francez me origjinë hungareze,...

Shëndeti

13:11 Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se deri më tani nuk është raportuar për ndonjë vdekje që lidhet me variantin e ri të koronavirusit,...

10:55 Të dhënat nga një zonë në Afrikën e Jugut, që është goditur rëndë nga varianti i ri i koronavirusit, Omicron, kanë treguar për një...

16:25 Seksologu kosovar Hajrullah Fejza ka folur për rastet e vdekjeve gjatë kryerjes së marrëdhënieve seksuale. Ai u shpreh se njerëzit humbin jetën duke bërë seks,...

Sociale

19:23 Janë ndezur dritat e Pemës së Krishtlindjeve mbrëmjen e sotme në Sheshin Skënderbej në Tiranë. Sheshi qendror i kryeqytetit, u gjallërua nga atmosfera e...

14:30 Austria hyri në bllokim të plotë të hënën e 22 nëntorit, duke qenë vendi i parë në EvropënPerëndimore që rivendosi një mbyllje të madhe këtë dimër. Kjo masë erdhi disa javë pasi Holanda, ku...

13:11 Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se deri më tani nuk është raportuar për ndonjë vdekje që lidhet me variantin e ri të koronavirusit,...

Ekonomi

07:44 Kërkesa pas pandemisë për mallra dhe shërbime po rikthen krizën për punonjës në fabrikat shqiptare dhe në përgjithësi, në të gjithë sektorët e ekonomisë....

22:00   BID group një organizatë lider që drejton nisma në zhvillimin dhe zbatimin e cilësisë, si dhe në proceset e transformimit të kompanive dhe organizatave...

20:41 Banka Europiane e Investimeve, krahu financues i BE po ndihmon me huadhënie favorizuese dhe afatgjata Shqipërinë në disa sektorë me rëndësi, që përmirëspjnë jetën...

Kulturë

14:40 Reshit Qazim Mulleti, djali i vetëm i Qazim Mulletit, e kaloi të gjithë jetën në internim. Kur pa se si ia nxinte historinë babait...

14:28 Aktorja e njohur Raimonda Bulku, tregon se Edi Luarasin e kishte takuar së pari si rrobaqepëse e më pas në skenë. Bulku ka ndarë kujtimet...

12:28 Aktorja e njohur Edi Luarasi, u nda nga jeta ditën e djeshme në moshën 81-vjeçare duke lënë një boshllëk të madh jo vetëm brenda...

Unë Gruaja

22:39 Në librin biografik "Enver Hoxha, sulltani i kuq", autori Thomas Schreiber ka shkruar edhe për vitet si liceist të diktatorit të Shqipërisë. Në këtë...

09:55 AFRIM IMAJ/ Ismail Qemali që nuk kemi njohur! Të tjera fakte e dëshmi mbi jetën dhe veprën e themeluesit të shtetit shqiptar u bëhen...

20:36 Gazeta Panorama.al publikon debatet e forta në mbledhjen e Byrosë Politike të 17 dhjetorit 1981, ku Enver Hoxha dhe anëtarët e tjerë të PKSH-së...