Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Presidenten e re të Parlamentit Europian. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Basha shkruan ndër...
video

Një aksident është shënuar në superstradën Lezhë- Shkodër, në vendin e quajtur kryqëzimi “Gocaj”. Korrespodenti i Panorama.al bën me dije se një automjet tip "Benz" ka...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK vendosi më 16 dhjetor 2021 të shkarkojë nga detyra prokurorin e Elbasanit, Binas Nina, pasi u konkludua se ka...

Katër persona të përfshirë në trafikun e heroinës dhe kokainës, trafik që kishte lulëzuar në zonat franceze të Clermont-Ferrand dhe Cébazat, që nga fillimi i...

Qasja e barabartë në vaksina kundër koronavirusit është mënyra më e mirë për t’i dhënë fund fazës aktuale të pandemisë së koronavirusit, kanë thënë ekspertët...

Kryedemokrati Lulzim Basha ka shpërndarë në facebook, foto nga takimi i mbajtur mëngjesin e sotëm me anëtare të Lidhjes Demokrtike të Gruas. Krahas pamjeve nga takimi...
video

“Panorama.al” mëson se personi i plagosur nga konflikti në Durrës është Artan Kazazi 50 vjeç, ndërsa autori Fatjon Vrioni 36 vjeç. Ngjarja ka ndodhur pasditen e...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Endri Hasa thotë se një grusht njerëzish po keqpërdoren nga Sali Berisha, për të mbajtur peng PD-në. Me anë të një postimi...

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka, ka mbajtur fjalimin e parë në Këshillin e Sigurimit, ku ka adresuar vizionin e Shqipërisë si anëtar i përkohshëm i...

AFRIM IMAJ/ Reshit Shtëpani, mjeku që drejtoi për shumë vite Qendrën Riprodhuese të kuajve të racës, pinjoll i një familje të shquar nga Shëngjergji i...
video

Ndoshta pak e dinë, por konkurrentja e “Big Brother VIP” Beniada Nishani ka luajtur dikur në një film me regji të Paolo Sorrentinos, ku ishte...

Vaksinat kundër COVID-19 të bëra duke përdorur teknologjinë ARN-i nuk shkaktojnë komplikacione tek nënat shtatzënë dhe foshnjat e tyre, bëri me dije këtë të martë...
video

Një përleshje me thika ka ndodhur sot në lagjen nr.1 të qytetit të Durrësit, pranë një lokali.  Korrespondenti i “Panorama.al” raporton se një 36-vjeçar ka plagosur me thika...

  Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken do të vizitojë të mërkurën Ukrainën. Vizita vjen në një kohë kur bisedimet e javës së kaluar me Moskën...
video

“Panorama.al” ka siguruar dëshminë e Entela Tozajt, nëna e 16-vjeçares Elisa Tozaj, e cila që prej ditës së premte është në kërkim të gjetjes së...

Gazeta Shqiptare / Ideja e ndarjes së Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut në vlerësimin që pritet të bëjë Këshilli Europian për negociatat është artikuluar për...

Kampioni i Botës, Briken Calja, e nisi prononcimin e tij duke evidentuar ndryshimet e bëra në KOKSH, të cilat kanë shuar mosmarrëveshjet. “Dihet që në të...

Mjeku pneumolog Ardian Jorgji ka apeluar për qytetarët ta kenë parasysh se vaksina kundër COVID nuk të mbron nga gripi, ndaj ka rëndësi edhe vaksina...
video

Një ditë pas takimit me kryeministrin Edi Rama në Tiranë, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka pritur me ceremoni madhështore homologun serb Aleksandër Vuçiç në...

Përgatiti: Genc Çaushi Gazeta Shqiptare/ NATO-ja ka të ngjarë të forcojë praninë e trupave të saj në rajonin e Detit te Zi dhe Baltik, ndërkohë qe...

Panorama Plus

Çdo shenjë e zodiakut është unike dhe ka karakteristika dalluese. Shkalla e ndjeshmërisë së secilës shenjë mund të varet edhe nga përkatësia e saj astrale....

Këngëtarja e njohur shqiptare, Enxhi Nasufi ka postuar në rrjetet sociale një foto ku shfaqet duke qarë. Ky imazh i artistes “është një nga ditët e...

Modelja  është single dhe ende nuk e ka gjetur dashurinë e saj. Megjithatë, për bukuroshen shqiptare nuk ka rëndësi shtetësia apo origjina e partnerit të...

Ish-fituesi i “Big Brother Albania 6” Anaid Kaloti ka zbuluar detaje rreth parashutave që kalojnë së Big Brother VIP. Në emisionin ‘Expuls’ ka treguar se gjatë...

Pas zarfit që u lexua në shtëpinë e Big Brother kanë vazhduar debatet mes banorëve brenda në shtëpi për punën e pastërtisë. Aktori i humorit...

Balerini Eltion Merja, i njohur si “Tokja”, ka hezituar të flasë për fundin e historisë së dashurisë me këngëtaren Rovena Dilo. Ish-çifti dukeshin shumë të...

Mjerisht, jo të gjithë njerëzit janë në një marrëdhënie për dashurinë. Disa qëndrojnë në një lidhje për të gjitha arsyet e gabuara, sepse kanë frikë...

Këngëtarja Beatrix Ramosaj ka folur shpesh për historinë e dashurisë me banakierin. Madje, këngëtarja e ka përmendur edhe gjatë qëndrimit në shtëpinë e Big Brother...

Higjiena e dobët dhe rrëmuja e madhe që banorët VIP të Big Brother kanë në shtëpi prej kohësh ka bërë që "Vëllai i Madh" t'i...

Shpesh njerëzit priren të lidhen me njerëzit e gabuar, por kjo nuk është e shëndetshme. Ja pra, përse kemi zgjedhur tre hapa për t’u dhënë...

Einxhel Shkira dhe Dj Dagz, janë një nga çiftet më të përfolur në shtëpinë e “Big Brother VIP”. Disa prej banorëve kanë imituar sjelljen që...

Rita Ora tregoi përsëri format e saj të jashtëzakonshme gjatë një sesioni fotografik në plazhin Maroubra të Sidneit ditën e sotme. 31-vjeçarja me origjinë shqiptare u...

Ylli i "Pivoting", zbuloi se i ofroi spermën e bashkëshortit të saj, Josh Dallas, një shoqeje të saj që dëshironte të bëhej nënë beqare, në...

I dashuri i Kim Kardashian, Pete Davidson, "nuk dëshiron të luftojë" me Kanye West pas publikimit të këngës së tij të re ku në mediat...

Beatrix Ramosaj është një nga banoret më të komentuara të shtëpisë së Big Brother që nga lidhja e saj me aktorin e humorit Donald Veshaj,...

Çifti i parë i deklaruar i emisionit Për’Puthen, Alvisa Qarri dhe Bashkim Saiti me sa duket po vjazhdojnë ta jetojnë marrëdhënien e tyre tashmë jashtë...

Sherret me reperëve jo vetëm shqiptarë por edhe kosovarë janë bërë diçka normale në botën e muzikës, por me sa duket kohët e fundit disa...

Moderatorja Nevina Shtylla është në romancë prej disa kohësh me një djalë, identitetin e të cilit refuzon ta zbulojë. Prezantuesja ka publikuar foto në krah...

Modelja Heidi Klum ka zbuluar se ka nënshkruar një kontratë sigurimi për këmbët e saj, por njëra prej tyre kushton më shumë se tjetra. 48-vjeçarja gjermane...

Këngëtarja e njohur Fifi ka treguar se mes saj dhe modelit Granit Canën, s’ka asgjë më shumë se sa miqësi. Ajo zbuloi se “e ka shumë...

Politikë

17:56 Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Presidenten e re të Parlamentit Europian. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Basha shkruan...

17:29 Kryedemokrati Lulzim Basha ka shpërndarë në facebook, foto nga takimi i mbajtur mëngjesin e sotëm me anëtare të Lidhjes Demokrtike të Gruas. Krahas pamjeve nga...

17:14 Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Endri Hasa thotë se një grusht njerëzish po keqpërdoren nga Sali Berisha, për të mbajtur peng PD-në. Me anë të një...

Kronikë

video

17:53 Një aksident është shënuar në superstradën Lezhë- Shkodër, në vendin e quajtur kryqëzimi “Gocaj”. Korrespodenti i Panorama.al bën me dije se një automjet tip "Benz"...

17:49 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK vendosi më 16 dhjetor 2021 të shkarkojë nga detyra prokurorin e Elbasanit, Binas Nina, pasi u konkludua se...

17:39 Katër persona të përfshirë në trafikun e heroinës dhe kokainës, trafik që kishte lulëzuar në zonat franceze të Clermont-Ferrand dhe Cébazat, që nga fillimi...


Sport

18:12 Drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare, ka folur për sa i përket çështjes së Muriqit dhe transmerimit të tij drejt CSKA Moskës. Duket se 48-vjeçari...

18:00 Codacons (Shoqata për mbrojtjen e konsumatorit) do të paraqesë një paralajmërim duke kërkuar përsëritjen e Milan-Specia, për gabimin e arbitrit Serra, i cili përmbysi...

17:31 Kukësi është duke i dhënë dorën e fundit përgatitjeve në kuadër të ndeshjes që do të luajë nesër në orën 16:45 me Dinamon në...

Dossier

16:55 AFRIM IMAJ/ Reshit Shtëpani, mjeku që drejtoi për shumë vite Qendrën Riprodhuese të kuajve të racës, pinjoll i një familje të shquar nga Shëngjergji...

07:12 Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSh-së), të cilat kanë qenë të...

08:05 Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSh-së), të cilat kanë qenë...

Speciale

16:55 AFRIM IMAJ/ Reshit Shtëpani, mjeku që drejtoi për shumë vite Qendrën Riprodhuese të kuajve të racës, pinjoll i një familje të shquar nga Shëngjergji...

22:10 AURON TARE/ Dokumenti i siguruar në arkivat e deklasifikuara amerikane, sjell informacion mbi bashkëpunimin e ish-Mbretit Zog me liderin e njohur komunist jugosllav, Tito,...

21:10 Ka shfletuar shumë faqe dokumentesh arkivore dhe ka takuar shumë veteranë lufte. Pasi solli për lexuesin një libër shumë të vlefshëm për historinë e...

Shëndeti

16:27 Vaksinat kundër COVID-19 të bëra duke përdorur teknologjinë ARN-i nuk shkaktojnë komplikacione tek nënat shtatzënë dhe foshnjat e tyre, bëri me dije këtë të...

17:53 Gjatë 24-orëve të fundit në vend, kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 2 persona, si dhe janë regjistruar 1017 raste të reja nga...

15:06 Një hulumtim i kryer nga “CNR di Pozzuoli” dhe “Université Laval di Québec” dhe i botuar në “Nature Communications” studioi mbipeshën dhe efektet e...

Sociale

video

15:47 “Panorama.al” ka siguruar dëshminë e Entela Tozajt, nëna e 16-vjeçares Elisa Tozaj, e cila që prej ditës së premte është në kërkim të gjetjes...

15:27 Mjeku pneumolog Ardian Jorgji ka apeluar për qytetarët ta kenë parasysh se vaksina kundër COVID nuk të mbron nga gripi, ndaj ka rëndësi edhe...

14:30 BESARTA BASHA/ Varianti i ri i Covid19, si kudo tjetër, është shtrirë gjerësisht edhe në shkolla, duke infektuar mësues e nxënës. Por, nëse mungesa e këtyre...

Ekonomi

08:34 Italia ka vijuar të jetë partneri kryesor i eksporteve shqiptare edhe në vitin 2021. Sipas të dhënave të INSTAT drejt këtij vendi kanë shkruar vitin...

07:23 Në vitin 2020 ekonomia e gjithë botës shënoi rënie për shkak të ndikimit negativ që dha përhapja e pandemisë në vitin e parë të...

21:08 Turqia dhe Shqipëria duket se po bëjnë përpjekje të vazhdueshme për të rritur bashkëpunimin jo vetëm në rrafshin politik, por edhe në atë ekonomik. Në...

Kulturë

11:09 Libri “Mountains Entering” i poetit laureat Rudolf Marku është një përmbledhje me poezi të zgjedhura të autorit, botuar në shtatorin e vitit 2021 nga...

22:47 Historia e Napoleon Bonapartit është e pabesueshme. I lindur në një familje modeste fisnikësh në ishullin e Korsikës, ai i ngjiti shpejt shkallët e karrierës për t’u bërë perandori i Francës....

17:01 Gazetari dhe poeti i njohur shqiptar Demir Gjergji ka ndërruar jetë ditën e sotme. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur djali i...

Unë Gruaja

20:21 Bashkëshortja e Ilir Shaqirit, Emanuela Morini, ka folur për herë të parë në lidhje me deklaratën e fortë të koreografit, i cili rrëfyer në...

20:20 NGA UVIL ZAJMI / Sot, pak ose aspak ka mbetur nga lavdia e dikurshme. Jo vetëm sepse mundësitë e argëtimit janë të panumërta, por edhe...

22:05 Thonë që nuk është etike t’i përmendësh moshën zonjave, por në rastin e regjisores së famshme Vera Gabocka, nuk mund të rrimë pa e...