Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas deklaratave të ish-ministrit të Jashtëm të Greqisë, Nikos Kotzias, i cili tha se, se ushtria helene nuk...

Gjykata Penale e Tiranës ka dënuar sot me 500 mijë gjobë për shpifje juristin Romo Kara, pas kallëzimit të Shkëlzen Berishës. Për deklaratën e bërrë përmes...

Monika Kryemadhi ka paralajmëruar se, do të ketë fakte me zë dhe me figurë, se si drejtues të PS-së kanë tjetërsuar dhe kanë blerë votat, në...

Brikena Metaj/ Ekstremistët grekë kanë bërë sot publik kërcënimin e tyre ndaj shqiptarëve. Ata kanë publikuar edhe një listë të personave që sipas tyre kryesojnë...

Ditën e sotme, zëvendës ministri i Arsimit, Taulant Muka i ka paraqitur kryeministrit Edi Rama, kërkesën e dorëheqjes së tij nga ky post. Në shkresën zyrtare...

Vetëm dy javë pas marrjes së detyrës, jep dorëheqjen zëvendësministri i Arsimit Taulant Muka. Ai u emërua në këtë detyrë më 31 tetor, ndërsa zëvendësoi Ervin...

Pas lirimit nga burgu të dy ish deputetëve të PS, Arben Ndoka dhe Arben Çuko, ka reaguar Partia Demokratike. Në një deklaratë për mediat, Pd shprehet...

“Ky djalë nuk ka vdekur nga tërbimi, foli me një zë që i dridhej. As të tjerët nuk janë sëmurur nga tërbimi. Ju e dini...

Nga PREÇ ZOGAJ Kryeministri Edi Rama po shfaqet i qetë dhe dialogues me Presidentin Ilir Meta dhe me gjithë spektrin mediatik të vendit. Duke shmangur hovet...

Në protestën e banorëve të Unazës së Re është vënë dhe prania e ish zv.komandatit të Gardës së Republikës, Alfred Ahmetcenaj. Ky i fundit është i...

Tre efektive te policise jane lenduar sot gjate protestes se banoreve te Astirit, perpara bashkise se Tiranes, ne te cilen nuk munguan tensionet, perplasjet, hedhjet...

Detaje të reja janë bërë publike pas operacionit në Greqi, ku u sekuestruan 400 kilogram kokainë.  Mediat greke duke u referuar burimeve policore bëjnë me...

Panorama Plus

Një e enjte mbushur me rrefimë të sinqerta ishte kjo e sotmja në programin ‘Trokit’ me moderatorët Ermal Peçi dhe Sara Gjordeni. Biznesmeni Elton Ilirjani, i...

KLOTILDA HARKA/ 18-vjeçarja, mbi 1 e 80 e gjatë, Trejsi Sejdini po përgatitet për të sfiluar mes më të bukurave nga e gjithë bota në...

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzeni ka publikuar sot një fotografi në profilin e tij në “Instagram”, ku shfaqet mjaft serioz i veshur me kostum. Fotoja...

Një vit më parë, këngëtarja e njohur Elhaida Dani ishte një nga pretendueset kryesore për të marrë kupër e “Këngës Magjike”. Por ajo doli e dyta,...

Modelja e njohur Oriola Marashi është një ndër vajzat më seksi shqiptare dhe shpesh herë provokon rrjetin me postimet e saj. Një gjë të tillë e...
 

Politikë

18:53 Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas deklaratave të ish-ministrit të Jashtëm të Greqisë, Nikos Kotzias, i cili tha se, se ushtria helene...

18:43 Gjykata Penale e Tiranës ka dënuar sot me 500 mijë gjobë për shpifje juristin Romo Kara, pas kallëzimit të Shkëlzen Berishës. Për deklaratën e bërrë...

18:22 Ish-kryeministri maqedonas  Nikolla Gruevski ka dalë nga dogana e Hanit të Hotit për t’ju drejtuar më pas Hungarisë ku ka kërkuar azil politik. Lajmi...

Kronikë

16:39 Një bust për Konstantinos Katsifas dhe një rrugë me emrin e tij. Njoftimi për nderimin e 35 vjeçarit nga Bularati që për grekët konsiderohet...

14:23 Një aksident ka ndodhur disa minuta më parë në Paskuqan, ku e plagosur ka mbetu një grua. Sipas një dëshmitari okular fillimisht kanë qenë...

14:19 Detaje të reja janë bërë publike pas operacionit në Greqi, ku u sekuestruan 400 kilogram kokainë.  Mediat greke duke u referuar burimeve policore bëjnë...
 

Sport

18:30 Elseid Hysaj ka qenë një nga lojtarët më të mirë te skuadra e Napolit, ndërsa me mbërritjen e Ançelotit në skuadër mbrojtësi i Kombëtares...

18:04 Kaos dhe pakënaqësi si pasojë e një gafe, e mungesës së komunikimit të brendshëm në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv. I gjithë konfuzioni i krijuar...

17:15 Ronaldo Nazaro da Lima duket se e ka harruar premtimin e tij. Ish-futbollisti brazilian tashmë president i skuadrës së Vajadolidit në Spanjë, tha se...

Dossier

22:18 Historiani Mariglen Kasmi i ftuar në "Arena" në Ora News, publikoi një dokument sipas të cilit Mid'hat Frashëri kishte kërkuar ndihmën e gjermanëve për...

20:00 Nga Kastriot Dervishi Odise/ Mihal Porodini, në emër të gjithë persekutorëve të mbështjellë në një organizatë sovjetike gjoja veteranësh, guxoi dje të përsërisë të të...

15:33 Tentativa për t'u arratisur drejt Greqisë, ndalimi i tyre dhe ridënimi i 8 të burgosurve shqiptarë e grekë... Kampi Shtyllas, Fier. Qershor 1954. Një grup...

Speciale

15:33 Tentativa për t'u arratisur drejt Greqisë, ndalimi i tyre dhe ridënimi i 8 të burgosurve shqiptarë e grekë... Kampi Shtyllas, Fier. Qershor 1954. Një grup...

10:45 Publikohet shkrimi i Mit’hat Frashërit, njërit prej personaliteteve më në zë të letrave shqipe dhe gjithashtu të periudhës së Luftës Antifashiste (1939-1940), të cilën...

12:22 Nga Kastriot Dervishi/ Në kryqëzimin midis rrugës së Dibrës me rrugën e sotme të “Barrikadave” (ish rruga “Mbretëresha Geraldinë”), (afër teqesë) ka qenë dikur  libraria...

Shëndeti

14:57 Një dietë e balancuar është çelësi për një shëndet të mirë dhe nga ky rregull nuk bëjnë përjashtim as sytë. Frutat, perimet, por edhe...

12:26  “Pas fëmijëve 0-18 vjeç fishat e diabetit do të jenë falas edhe për studentët”. Në Ditën Botërore të Diabetit, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

09:54 Era e keqe e gojës mund të jetë shumë e vështirë për t’u eliminuar. Ka shumë produkte që premtojnë zgjidhjen e këtij problemi, por...

Sociale

14:48 Tre efektive te policise jane lenduar sot gjate protestes se banoreve te Astirit, perpara bashkise se Tiranes, ne te cilen nuk munguan tensionet, perplasjet,...

09:52 Ambasada Amerikane ka bërë një sqarim lidhur me studentët që duan të studiojnë në SHBA. Një postim në Facebook, Ambasada bën të ditur se...

08:17 Stendat në Darmstadtium janë vendosur mirë dhe vizitorët lëvizin njëri pas tjetrit përgjatë rreshtave të tavolinave. Rreth 50 themelues paraqesin idetë e tyre të...

Ekonomi

12:53 Eurostat ka publikuar sot të dhënat mbi transfertat personale në vendet e Bashkimit Europian dhe vendet kandidate për t’u anëtarësuar. Në 2017-n transferatat që...

08:20 Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, deklaroi dje në Komisionin e Ekonomisë se borxhi publik në vitin 2019 do të ulet 2 për...

07:49 Një projektligj “Për mbrojtjen civile” ka në thelb përcaktimin e dokumenteve strategjikë, procedurave standarde, ndarjen e përgjegjësive për institucionet në rastet e risqeve natyrore. Duke...