Edmond Kapllani është zyrtarisht një lojtar i lirë, pasi nuk do të vazhdojë karrierën te FSV Frankfurt. Por sulmuesi shqiptar nuk është ndarë në mënyrë...

Një i ri shqiptar, në pritje të dënimit nga gjykata ka tentuar t’i japë fund jetës duke prerë damarët në burg. Ngjarja ka ndodhur në...

Një shofer limuzine ka pranuar kalimin e paligjshëm të një shume prej 80 mijë USD nga kryetari i Partisë Socialistem, Edi Rama për fushatën e...
   

Aktualitet

09:30 Zbardhet debati i zhvilluar në Këshillin e Lartë të Drejtësisë në mbledhjen e datës 20 qershor mbi përdorimin e shortit për emërimin e nëntë...

Argument

08:12 Shyqyri Çaushaj punon në Turqi dhe udhëton shpesh mes Tiranës dhe Stambollit. Aktori i serialeve televizive turke ndodhej dje në mbrëmje në avionin që ishte...

Ne Fokus

10:34 Nëse një qytetar është i prekur nga “sindroma e bixhozit”, atëherë me ligjin e ri për lojërat e fatit në Shqipëri, atij i ndalohet...

Ekonomi

09:06 Administrata tatimore po aplikon metodën e riskut për inspektimet tatimore në kuadër të një aksioni antiinformalitet që nisi në shtatorin e vitit të kaluar. Në...

Sport

11:47 Klubi i Peskarës dje është takuar me përfaqësuesit e Arlind Ajetit, për të diskutuar një transferim të mundshëm të mbrojtësit shqiptar drejt skuadrës së...

Kronike

11:10 Arrestohen dy skafistët shqiptarë që i shpëtuan ndjekjes së policisë italiane, pasi braktisën gomonen me rreth 170 kg marijuanë në mes të detit. Mediat italiane...

Kulture

20:00 Edhe pse ende pritet vendimi i Bordit Artistik, në Teatrin Kombëtar po përgatiten dy vepra “kandidate” për sezonin e ri 2016-2017. Bëhet fjalë për dy...

Kosova

12:13 Ligji për Ratifikimin e Marrëveshjes Ndërkombëtare në mes të Republikës së Kosovës dhe Bashkimit Evropian mbi misionin EULEX-it dhe ai për Ndryshimin dhe Plotësimin...

Speciale

07:30 Ka ndodhur me Pëllumb Kullën, regjisorin e famshëm të humorit shqiptar, t'i provojë njëherazi gëzimin për suksesin e dramës së parë dhe goditjen e...

Sociale

12:09 Rruga “5 Maji”, e cila lidh zonën e Medresesë me tregun industrial, është rikonstruktuar plotësisht me trotuare të reja, ndriçim dhe sinjalistikën e nevojshme....

Bota & Rajoni

video

11:31 Koalicioni i udhëhequr nga SHBA ka kryer dje një seri sulmesh vdekjeprurëse kundër Shtetit Islamik rreth qytetit të Falluxhës në Irak. Mediat e huaja...

Dossier

07:30 Shkrimtarit-filozof i romanit “Pse?” do t’i duhej të shkruante për reformën agrare, për kolektivizimin dhe gjithë marrinash që diktonte Partia. Me sytë e tij...