Birra Korca  
 
   
 
AK Invest
ABI Bank   Te Stela

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka debatuar në distancë me Kryeministrin, Edi Rama lidhur me çmimin e energjisë elektrike. Basha shprehet se, Rama gënjen kur...

Edhe pse jetonte që prej vitit 2004 bashkë me familjen e tij në Itali, autoritetet kanë marrë vendimin për dëbimin e tij për në Shqipëri. Bëhet...
video

Shoqërohet sërish me debate mbledhja e radhës së Këshillit Bashkiak në Gjirokastër. Molla e sherrit kësaj here kanë tarifat e urbanistikës pasi këshilltarët e djathtë...

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në arrest me burg dy të rinj të akuzuar për "Shtrëngimit me anë të kanosjes për dhënie pasurie". Rogers...

Dy persona kanë humbur jetën, ndërsa dy të tjerë mbeten të plagosur rëndë, pasi mjeti me të cilin udhëtonin përfundoj në greminë pranë Liqenit të...

“Diçka e bukur po vjen” ishte diçitura e fotos që ka postuar aktori Amos Zaharia në rrjetet sociale, pjesë e së cilës janë edhe dy...
  Albtelekom  

Aktualitet

16:09 Këto janë dy dokumentet me të cilat lëvizte lirshëm deri më datën 6 Mars në Hollandë, Arben Frroku. Kjo është pasaporta greke e falsifikuar dhe...

Argument

13:17 Fashionistja Armina Mevlani ka pozuar për herë të parë për një revistë prestigjioze ndërkombëtare, siç është “Velvet”, në versionin italian. Ish-Miss Albania ka ndarë me...

Panorama Plus

Prej disa kohësh po përhapet lajmi se biondja seksi dhe portieri i Partizanit janë duke shijuar një histori dashurie. Çiljeta dhe Albani mund të jenë...

Pas bashkëpunimit me “Etno Engjujt” për klipin “Shake it”, këngëtarja kosovare e rritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është gjithmonë e më shumë prezente...

Lola Luma, modelja dhe aktorja e njohur nga Shkodra, por që jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i ka dhënë fund beqarisë. Ajo është...

Roli i tij si Ozan dhe i biri i Xhihanit (Erkan Petekkaya) ka zgjuar interes te publiku e tashmë edhe te shqiptarët, sidomos tek adoleshentet,...

Fama që ajo ka marrë në vetëm pak muaj, ka mbërritur deri në Shtetet e Bashkuara të Amerikës këtë herë. Pas shkrimeve në “Daily Mail”,...

Politike

13:46 Departamenti i Shëndetësisë në Partinë Demokratike bëri publike dhe debatoi platformën me mjekë dhe specialistë në qytetin e Vlorës . “Shëndet dhe dinjitet”, ishte moto...

Ne Fokus

12:09 Pas zbulimit të prostitucionit virtual të paligjshëm dhe hetimit nga policia, banorët në zonat ku ndodheshin studiot deklarojnë se janë habitur kur kanë mësuar...

Ekonomi

09:47 Biznesi i fasonëve kërkon rritjen e pagës minimale në nivel kombëtar, nga 22 mijë që është aktualisht në 23 mijë lekë. Dhoma Kombëtare e Prodhuesve...

Sport

20:55 UPDATE/ Partizani dhe Tërbuni përballen mbrëmjen e së shtunës në “Qemal Stafa” (ora 19:00) në ndeshjen e vlefshme për Javën e 32-të të Kategorisë Superiore. Të...

Kronike

19:48 Dy persona janë arrestuar si pjesë e operacionit “Flash 2”, pasi u kapën në flagrancë me lëndë narkotike. Finalizimi i këtij operacioni u bë pas...

Kulture

20:00 Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, dekoron sot me Urdhërin, "Nderi i Kombit", Piktorin e Popullit, Sadik Kaceli (1914 - 2000). Kaceli është...

Kosova

15:33 Gjykata e Prishtinës ka bërë të ditur se gjyqtari i EULEX-it ka marrë vendim një muaj paraburgim për ish-deputetin e PDK-së, Azem Syla. “Këtë pasdite...

Une Gruaja

10:00 Drejtoria Rajonale e Formimit Profesional është më e populluar se asnjëherë më parë. Ajo që bën përshtypje më shumë se të tjerat nuk është...

Speciale

17:10 Shoqëria civile, teksa nuk arriti të futej në dëgjesën e organizuar sot për prezantimin e projektit të stadiumit të ri në Tiranë, e ka...

Sociale

21:12 Një tërmet me fuqi 3.4 magnitudë ka goditur qytetin e Elbasanit mbrëmjen e së shtunës. Epiqendra e lëvizjes sizmike mësohet se ka qenë 2 km...

Bota & Rajoni

22:07 Një takim i një partie kundër emigrantëve në Gjermani është kthyer në përleshje. Ngjarja ka ndodhur në Stuttgart, ku po mbahej kongresi i partisë Alternativa...

Dossier

18:11 Në morinë e dëshmive që denoncojnë Feçor Shehun, ishkreun e Sigurimit të regjimit komunist, për sjelljet perverse me femrat, ajo e Ismail Pepës, ish-punonjës...