9 sekretet e meshkujve që femrat nuk i dinë

| 17:50
SHPËRNDAJE

Shpesh thuhet se një lidhje ndërtohet mbi besimin. Edhe pse në “Reddit” shumica e meshkujve e mbështesin këtë, pjesa më e madhe e tyre thonë se ka ende gjëra të pathëna.

Shpesh thuhet se një lidhje ndërtohet mbi besimin. Edhe pse në “Reddit” shumica e meshkujve e mbështesin këtë, pjesa më e madhe e tyre thonë se ka ende gjëra të pathëna.

woman-and-man-S (1)

Ja nëntë sekrete që meshkujt nuk do i pranonin kurrë para femrave:

1.Peshqirët për zbukurim i përdorim si peshqir normal.

2.I mbaj mend datat jo për shkak të rëndësisë së tyre, por për shkak të ‘stuhisë’ që vjen pas nëse i harroj.

3.Jemi shumë të dëshpëruar për vlerësimin. Edhe nëse marrim një kompliment, dhe pse mund të përgjigjemi me një psherëtimë, do të jetë shumë i vogël deri ditën që do të vdesim.

4.Kur vjen puna tek sigurimi i të mirës së familjes, përgjithësisht ne tregohemi të fortë dhe se ia dalim, por në të vërtetë kemi shumë frikë se nuk po bëjmë sa duhet.

5.Kur një femër tregon për një femër tjetër, 99.99% të kohës ne e kemi parë para se të tregosh për të, por luajmë rolin e të paditurit.

6.Çarçafët e krevatit lahen shumë rrallë.

7.Edhe unë jam i frikësuar nga merimanga dhe nuk dua të merrem me të.

8.Kur pyesni çfarë po mendon, zakonisht themi “asgjë” që do të thotë “asgjë të krahasueshme.

9.Brenda vetes ndihemi ende fëmijë që nuk duam të kemi asnjë lloj detyrimi./ Revista Psikologjia

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.