5-vjeçari hero, shpëton nga flakët motrën e tij më të vogël dhe 6 anëtarët e tjerë të familjes

| 14:43
SHPËRNDAJE
 

Një djalë 5 vjeç ka bërë veprime me të vërtetë heroike, ndërsa shpëtoi nga zjarri familjen e tij.

Ngjarja ka ndodhur në SHBA, ku vogëlushi i quajtur Noah Wood shpëtoi fillimisht motrën e tij më të vogël, 2-vjeç, duke e tërhequr atë përmes së dritares së dhomës së tyre, më pas u fut sërish për të shpëtuar qenin dhe ndezi alarmin për të zgjuar 6 anëtarët e tjerë të familjes.

24735854-8003885-Noah_Wood_from_Bartow_County_Georgia_has_been_hailed_a_hero_for_-m-32_1581680123753

Për fat të mirë asnjëri prej tyre nuk ka lëndime serioze, ndërsa heroi i vogël pësoi vetëm një djegie të lehtë në dorë.

Zjarri në banesën e tyre kishte shpërthyer natën, si pasojë e një shkëndije elektrike.

24735852-8003885-image-a-27_1581679995646

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.