’30 vjet nga eksodi historik i shqiptarëve’, Rama nxjerr videon me pamjet e paharrueshme. Jep këtë mesazh

| 8:08
SHPËRNDAJE

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka kujtuar sot 30 vjetorin e hapjes se ambasadave, kohen e trazuar kur shqiptaret e etur per liri ‘cane’ dyert dhe portat e perfaqesive diplomatike ne Tirane. 2-Korrik-1990.-Hapja-e-Ambasadave-Dita-kur-shqiptarët-thyen-“murin-e-tyre-të-Berlinit”-Foto-Video-1

“MIRËMËNGJES 😊 30 vjet nga eksodi historik i shqiptarëve, një kohë për të kuptuar çmimin e lirisë dhe dëshirën e zjarrtë të shpirtit shqiptar që u përball me diktaturën dhe luftoi për lirinë”-shkruan Rama, teksa poston kete video, me momente pikante dhe shume domethenese te atyre koheve te paharrueshme.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.