GRAZIA
Home » Flash, Kronike, Lajmi i Fundit » Shkolla e Policisë, emrat e 625 fituesve

Shkolla e Policisë, emrat e 625 fituesve

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Fëmijët e policëve të vrarë në krye të detyrës, që dëshirojnë të ndjekin Shkollën e Policisë, do të pranohen për të vazhduar kursin bazë pa testim.

Vendimi është bërë publik dje nga ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili deklaroi se për fëmijët e të rënëve në detyrë është parashikuar një favor i tillë, pa qenë e nevojshme të konkurrojnë. Vendimi në fjalë është bërë i zbatueshëm, pasi ditën e djeshme u miratua edhe në mbledhjen e qeverisë. “Fëmijët e punonjësve të Policisë të rënë në krye të detyrës do të hyjnë në Akademinë e Policisë pa konkurs, në shenjë mirënjohjeje ndaj këtyre punonjësve”, u shpreh dje ministri Tahiri gjatë deklaratës së tij.

Me propozim të kreut të Ministrisë së Brendshme, për këtë çështje u shpall dje një vendim nga Këshilli i Ministrave, sipas të cilit “Ministri i Punëve të Brendshme, me propozimin e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, pranon në polici aplikantë nga radhët e fëmijëve të punonjësve të Policisë, të cilët kanë humbur jetën në krye apo për shkak të detyrës”.

EMRAT E FITUESVE
Ditën e djeshme, Drejtoria e Përgjithshme e Policisë shpalli edhe fituesit e parë të testimit me shkrim për kursin e Patrullës së Përgjithshme, që konkurruan dy ditë më parë në Pallatin e Kongreseve. Nga testimi i 2460 kandidatëve të Tiranës të dy grupeve të para, u shpallën fitues 390 prej atyre që kishin grumbulluar jo më pak se 60 pikë, ne testin me 100 pyetje. Nga këta fitues, 177 aplikantë i përkasin grupit të parë të konkurrimit dhe 213 grupit të dytë.

Ndërsa nga dy grupet që u testuan dje, u shpallën fitues 235 aplikantë, nga të cilët 160 i përkasin grupit të parë të konkurrimit dhe 75 të tjerët grupit të dytë. Burime zyrtare të Policisë së Shtetit sqaruan dje se kandidatët që rezultojnë fitues të testimit me shkrim, do t’u nënshtrohen fazave të tjera të konkurrimit, ku në vijim është procesi i testimit fizik. Rezultati i testit me shkrim përbën 50 për qind të rezultatit të përgjithshëm të kandidatit. Dje iu nënshtruan testimit edhe 2460 kandidatë të tjerë, që i përkasin qarkut të Tiranës dhe të Shkodrës, të ndarë në dy grupe dhe fituesit u shpallën disa orë pas konkurrimit.
Ndërsa sot po kaq aplikantë, konkurrentë të Korçës, Fierit dhe Elbasanit, do të konkurrojnë për të kaluar në fazën e testit fizik. Në përfundim të çdo procesi testimi do të realizohet korrigjimi i testeve dhe nxjerrja e rezultateve brenda ditës. Më poshtë, lista me emrat e 625 fituesve të parë, që u testuan ditën e martë dhe të mërkurë.

KLIKONI MBI LINKUN PER TE PARE EMRAT E FITUESVE: LISTA ME EMRAT E 390 FITUESVE TE FAZES SE PAREAMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

8 Komente per “Shkolla e Policisë, emrat e 625 fituesve”

 1. perse nuk hapen listat e fituesve te dy grupeve ?

 2. DHE FEMIJET E DESHMOREVE TE KOMBIT KANE VENE /////SE KANE DHENE JETEN PER PUPULLIN FEMIJET E KOMUNISTAVE GJITHASHTU SE KANE ………KOMSHIJTE ////JO ME KU E KENI GJETUR KETE MINISTER ///////NE LANE //////

  • Urime policise se re ,vecse nje vrejte kam mos e beni ju socialistet e leseistet
   si ”zona operative” ! Ne te gjitha fushat e kudo duhet te ruhen raportet ! Shqi-
   peria eshte e gjithe shqiptareve dhe per pasoje ajo duhet te perbeje nje ”mo-
   zaik ,, kombetar ! Shembulli berishian qe krijoi ”zonen operative ,, ”verilindjen
   e Shqiperise ,, ishte modeli me i keq qe e coi Shqiperine ne ”divide et impera” Ky ishte njeri nga krimet me te medha qe beri klani berisha duke e percare
   Shqiperine ne krahina e nenkrahina deri ne qytete, njeren kunder tjetres !
   Shqiperia eshte mozaik krahinash , mozaik rrethesh dhe mozaik fetar qe per
   fatin tone te mire keto te fundit karakterozohen nga b/jetesa e harmonia ! E
   megjithate te gjitha keto aspekte duhen patur parasysh pavaresisht se mund
   ose jo te kenaqen te gjithe ! Edhe policia e ardheshme e Shqiperise duhet te
   kete kete fytyre mozaike ! Kjo eshte vitale per nje demokraci te shendoshe
   ne Shqiperi !
   Me kujtohet dikur qe ne nje Ministri kishte 6 veta ne nje zyre dhe te gjithe
   ishin nga nje qytet ! Te gjithe ministrine e kishin kapur ”zona operative” dhe
   ne nje drejtori kishte 7 veta nga nje qytet te vockel dhe nga 20 rrethet e tjera
   nuk kishte asnje qe te ”prishte syrin e keq ” ! Keshtu ndodhi me regjimin be-
   rishian , bile me keq , shume me keq,pakrahasimisht me keq ! Kjo nuk duhet
   kurresesi ne qeverine aktuale duke patur prioritetin MERITOKRACI !

 3. mund te na informoni kur dhe ku do te behet testimi fizik per shkollen e policis..dhe per certifikaten shendetesore ne qe e kemi mar nga ambulanca dhe jo nga doktori i familjes eshte e vlefshme apo duhet sesben nga doktori i familjes?

 4. Ju lutem te na tregoni kur eshte data e testit fizik per shkollen e policise?

 5. sadedin cocja

  kandidatet femra qe kane fitu ne 2012 a jane pjese e pritjes apo u ka skadu afati i pritjes se ne liste jane mbi 60 femra fituese

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS

Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy