GRAZIA
Home » Flash » Vret tre vajzat me thikë: I shpëtova nga e ardhmja dëshpëruese

Vret tre vajzat me thikë: I shpëtova nga e ardhmja dëshpëruese

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Vajzat e familjes Dobrusha, vrare nga e ema ne Itali

UPDATE/ ITALI-
Tragjedi ne nje familje shqiptare ne Itali. Nena, nje shqiptare 38 vjecare, identifikuar si Edlira Dobrushi ka vrare me thike tre vajzat e saj, Sidni 3 vjec, Kesi 10 vjec dhe Simona 13 vjec e me pas duket se ka tentuar t’i jape fund edhe jetes, por ndodhet jashte rrezikut per jeten.

“I vrava për t’i shpëtuar nga nje e ardhme deshperuese”- keshtu ka thene mamaja qe theri me thike tre vajzat e saj. Keshtu citon “La Stampa” duke iu referuar deshmise se gruas dhene para karabiniereve.

Alarmin per policine e ka dhene rreth ores 6,30 fqinjet, te tmerruar nga ulerimat qe vinin nga banesa e shqiptareve.

Policia e ka gjetur gruan me plage thike ne duar e trup, ne gjendje shoku, nderkohe qe vajzat i kishte vendosur ne krevatin e madh, pasi me pare i kishte vrare.

I ati i vazjave, Bashkim Dobrushi nuk ka qene ne banese, ai ishte nisur drejt Barit, per te hipur ne traget qe do e shpinte ne Durres, por u njoftua per tragjesine sapo mberriti ne atdhe.

Cifti ishte ndare formalisht shtatorin e shkuar dhe ne shkurt kishin firmosur edhe divorcin zyrtarisht ne gjykate. 

Sipas miqve te burrit, ai vazhdonte ti frekuentonte te bijat duke i shoqeruar ne shkolle sa here qe kishte mundesi.

Ai jetonte ne Itali prej 15 vitesh dhe u kishte thene kolegeve te punes se ishte ndare nga gruaja, pasi ajo kishte shfaqur shenja depresioni. Por asgje nuk e kishte bere te dyshonte per tragjedine. Aq sa kishte marre dy jave leje per te pare mamane e semure ne Kukes dhe per ti sqaruar motivet e ndarjes. Muajt e fundit, Bashkimi ishte transferuar vetem 300 metra nga banesa e familjes duke i dhene rregullisht atyre tarifen e caktuar nga gjyqi. 


Qe ne fillim, mediat italiane shkruan referuar policise se autore e masakres dyshohej pikerisht e ema, nderkohe qe se fundi, ajo duket se e ka pranuar vete autoresine.

“E bera une, e bera sepse jam pa para dhe im shoq me ka lene”- shkruajne mediat italiane, duke iu referuar dëshmisë se gruas ne polici.

Ministri i Brendshem
Lidhur me ngjarjen e rende eshte prononcuar per mediat Ministri i Brendshem, Angelino Alfano. “Ne nuk do i leme rruge shpetimit atij qe ka bere kete tragjedi. Do e ndjekim rastin deri sa ta kapim e me pas do ta burgosim deri ne fundin e diteve te tij”- ka thene ai.

Sipas hetimeve te para vrasjet kane ndodhur ne dhoma te ndryshme, nderkohe qe arme dyshohet te jete nje thike kuzhine. Madje nje nga vajzat, ajo me e madhja ka bere rezistence, por ka pasur te njejtin fund tragjik me dy motrat.


AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

28 Komente per “Vret tre vajzat me thikë: I shpëtova nga e ardhmja dëshpëruese”

 1. silvi..tragjedia me e madhe qe kam degjuar deri me sot.si i beri dora o zot..ajo duhet denuar deri ne fund te jetes se saj dhe duhet torturuar plera qe kush e beri nene ate ..

 2. O zot car behet keshtu . O njerez mbani mendjen . Mos shkaterroni familjen . Shikojeni car ndoth . Me vjen shum keq per vajzat e pa fajshme shume gjynha . O zot shum gjynha

 3. Castelraimondo

  …vazhdojne tmerret e pafundme shqiptare…

 4. Vrisje veten moj …vajzat i coje ne jetimore…Kur mbete gjalle!!!…apo me mire gjalle, qe te vuash me shume per krimin qe bere, te te ike mendja dhe te tallen me ty…ashtu e meriton!

 5. O Zot i madh, cbejne keta njerez?!!! Pa fjale..

 6. Krim i rëndë që nuk përceptohet. Si është e mundur që një grua-nënë e tri vajzave të vërë thikën në zverkun e tyre të njomë! Çdo veprim e ka një shkak. Madje rasti i jastzakonshëm mund të ketë disa shkaqe. Por, ai më i spikaturi duket se është injoranca e të dy prindërve, shtuar këtu dhe një fakt tjetër të cilin po e përjetojmë edhe këtu në Shqipëri: Fatkeqësisht, në zonat veriore të vendit tonë, ndër jo pak individë, jeta e njeriut nuk vlenë as sa e një kafshe… E pa besueshme por është fakt i pa mohueshëm. Mos o ZOT! Bëji edhe shqiptarët njerëz! Bëji edhe ata të arësyeshëm e të dashurit e TU!

 7. Litarin dhe pak e ka !

 8. EU ZOTI PA TA MARE SHPIRTIN MOS E LASHTE PO QA PASKE BA MORI ZOTI TE DENOFTE KIT DYJE AS SHKAU SKA BA QA PASKE BA TI PO QYSH ME JAV MAR SHPIRTIN QIKAV TUA IKE MBAJTUR 9 MUAJ NE BARK HARAM E PAQ NDJERSEN SI EKE BA PER ATO QIKA KUR KAM NIJE JAM MET PA MEN

 9. Krimi i bere nga Nena eshte i pa shpjeguar Por nga gjykimi Njerezor dhe faktet qe lexojme Si eshte e mundur qe ti si Baba ,Divorce Gruan tende sepse eshte me tipare Depresioni ,dhe me pa turpesi len Nenen e Femijeve te mitur ne ate gjendje ,kur ne te pakten si Shqipetare deri dje pa Spitale pa mjekime dhe pa asnje ndihme sociale Jemi pergjigjur Nenes, Babes , Madje kemi sherbyer per farefisin edhe me larg per Komshiun ,Sot njerez Kanibale arrijne te lene dhe divorcuar ,Nenen e Femijeve te pa fajshem dhe Tragjedia shkon aq larg sa kurre nuk e kemi menduar madje ne ato vite te ish KOMUNIZMIT Barbar ,Kemi qene Besnike per Gruan ,Femijet dhe jemi torturuar dhe kaluam halle mbas hallesh ,Vetem se ishim njerez te ndershem dhe Familjare duke Mbrojtur Dunjitetin Familjr dhe kaluan e hoqem te zite e Ullirit ,por te ndershem dhe Krenare ,rritem Femijet respektuam Nene e Baba dhe se fundi i hodhem pengesat e asaj kohe mbrapa Shpine ,Ky act qe Babai i Femijeve beri qe te Divorcoje Nenen e Femijeve Angel per aresye Depresioni ,flet qarte dhe quan ate si nje njeri qe ka humbur ndjenjat dhe Gjakun e lidhjes Maretesore dhe eshte kthyer ne Bishe ,Po mendo sikur te ishe ti ne vend te Saje a do te ndodhte ai Divorc ,mendoj se jo ,Asnje pergjigje nuk ka per vepren qe ti si burre i familjes divorc nenen e Femijeve , Gruan tende se kishte shenja Depresioni ,Martese eshte Thelbesore dhe e lidhur me te mirat apo te keqiat ajo qe deri dje na shpjegonin Nenat,Baballaret qe cdo kafshate do ta ndajme se Bashku .per te mire ndoshta per te keq por se bashku do te ja dalim mbane,per hir te familjes dhe FEMIJEVE

  • Te Lumte Beni , te gkitha cfare the fjale per fjale jane mese te verteta dhe ta meshtes mendimin100% …. Asaj te shkretes nenes i ka ik truri se e ka bere ky te ndihet ne ate menyre gruan e tij . Dhe per mendimin tim ktij duhet dhene mendimi per neglizhim te nje semurin dhe qe nuk ka marre masa te rregulloje familjen … Ky duhet denuar dhe pik . Ky eahte çelsi i krejt tragjedise dhe shkaku .

 10. Burri iku per te shpetuar nga gruaja me depresion dhe e le te semuren me tri vajzat!
  Konkluzioni shkaktar per fatkeqesine eshte bere burri ndaj te denohet.

 11. Dete Krasniqi

  Ju Qofte Dheu i Leht Engjuj :(

 12. Jeta e muhaxhirit shume deshperuese ! Ja deri ku ka shkuar kjo grua ?!

 13. si ta beri zemra me ngulur thiken ne femijet e tu.dhe duke lypur do te kishe qen nuk kishe me e bere ate pune.nena e mbron femijen e saj.kurre nje nene nuk mundet ta beje dot ate qe e bere ti.dhe ai babai i pamoralshem qe ka lene vajzat ne doren tende zoti e gjykofte.

 14. mbas tan asaj tragjedie qe bere perse nuk e mbyte edhe veten qfar ban gjall ti moj katile.

 15. ska fjale ka vetem shpjegim kush e ktheu ne moster nje riprodhuese te jetes

 16. no koment per kete ngjarje qfare nuk ndodhe

 17. Nje krim permbi cdo krim… qe te trishton pertej trishtimit… Engjejt te vrare nga dora qe I perkedhelte e I ushqente…Nuk e kisha degjuar kurre nje te tille. Mendoj tmerrin e vajzave kur nena e kthyer ne demon I ka ndjekur per ti therrur…O Zot, cfare makabre! Ngjarje qe do Na leri te gjitheve brenge te madhe… Si mundet nje nene te bej cfare beri kjo monster e mjere?

 18. ajo qe e ka bere kete vrasje ajo nuk duhet te quhet nen, sepse nuk ta ben zemra ti vrasesh 3 femije me thik, po ai baba i cili e dinte se gruaja kalon ne depersion si i ka len vajzat me ate por dhe ai spaska qen baba prandaj zoti i gjykoft qe te dy

 19. Shume lehte shruajme per ngjarjet e dikujt tjeter….
  Asnjehere nuk besoj se nje nene me deshiren e saj mund te bej nje gje te tille…duhet te kishte qene nje shkak shuuum shuuum i madh qe ka shtire nje nje nene te ther me thike 3 vajzat e saj.Fajin kryesor ka ai qe fal Zotit u be qe te thiret baba .

 20. FAJ I BABAIT, DUHESHE TE MENDOJE PAK ME SHUM SE,NUK I KTHEHET SHPINA 3 VAJZAVE MBI TE GJITHA VAJZA, E KU NE ITALI ,PO E SHE SE CFAR PO VUAJM NE KTE VEND , SHUM GABIM,E GRUAJA ME DEPRESION ,SHUM FAJ KE

 21. Une punoj me domesic violence ne londer… Ky rast eshte I prekum shume por ne kemi ktu raste Te tilla shpesh…
  Ne mendjen e saj nana ka vepru ashtu per shkak Te traumave Qe ka perjetu
  Dhe ne mendjen e saj ajo mendon Qe I ka shpetu
  Me siguri ka perjetu dhune nana koh Te gjat prandej ka fillu me pa jete ne kete menyre… Une nuk po e di rastin si eshte as Qe pata koh ta lexoj por me vjen shume KEQ per Te ndjerat vajza po gjith ashtu edhe per nanen… Prandej shqiptart ku do Qe Jen kisha deshiru Te kujdesen per nanat e fmive dhe fmit e vet! Gruja eshte si shtylla e shtepis….

 22. U prefshin ne paqe ato tre engjej. E uroj qe burrave Shqipetare tu jete prekur sedra e semure sadopak. Si mund te divorcohet gruaja sepse eshte e depresuar? A nuk kishte doktor dhe ilace per ate grua? Sa perpjekje beri ky bashkeshort dhe babai i tre vajzave per te zgjidhur problemin qe kishte turbulluar mardhenien e tyre familjare??? Keto jane vetem menyra c’njerezore te hedhjes se gruas ne rruge si nje plere. Dhe eshte e vertete keshtu e trajtojne gruan burrat veriore. Nga nje e depresuar mund te presesh c’do gje. Po si pati guxim e la femijet per nje kohe kaq te gjate me nje te semure mendor. Ai paska qene kafshe jo baba. Si nuk ka turp kur justifikohet se po shkonte ne Shqiperi te shihte nene. E si mund te mendonte per nenen e tij, kur femijet e tij i kishte lene nen rrezikun e palimituar. E gjitha kjo eshte pasoje e nje njeriu te papergjegjshem, turp per ata qe e adresojne problemin tek ajo e semura dhe nuk arrijne te konceptojne shkaktarin e vertete te tragjedise. Turp, turp

 23. Zoti e denoft te emen e tyre

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy