GRAZIA
Home » Flash, Kronike » Eni Çobani: Historia e dy bashkëshortëve e rrallë, e pabesueshme

Eni Çobani: Historia e dy bashkëshortëve e rrallë, e pabesueshme

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Eni Çobani

Juristja flet për çiftin nga Kamza

Eni Çobani: Historia e dy bashkëshortëve e rrallë, e pabesueshme
 TIRANE – Juristja Eni Çobani, e cila drejton rubrikën “Shihemi në gjyq” tek e “Diela Shqiptare”, tregoi dje momentet e para kur është njohur me çështjen e çiftit Tobli.
Si u kontaktuat me çiftin Tobli?
Nëpërmjet telefonit, sepse unë kam lënë një numër telefoni pranë stafit të TV Klan. Zonja më telefonoi dhe unë i lashë një takim pranë zyrës sime private. E kam takuar dhe kam ngelur e befasuar nga ato çfarë më thoshte. Takimi i parë shkoi midis habisë dhe shokut që përjetova. U kërkova të vinin sërish. U kërkoja që të m’i përsërisnin sërish ato që u kishin ndodhur, sepse nuk u besoja dot. Kur erdhën për herë të dytë, më sollën edhe dokumentet dhe unë ngela edhe më shumë e habitur dhe u kërkova nëse donin apo jo që ta bënin publike.
Çfarë konstatuat nga dokumentet që u solli Rabije Tobli?
M’u desh të studioja me kujdes të gjithë dokumentacionin që kishte Rabija dhe gjithçka ishte e shkruar me terma shumë ligjorë. I mbuluar me kujdes nga banka dhe i pakuptueshëm deri diku për njerëz që nuk dinë t’i perceptojnë dhe t’i shpjegojnë ato lloj termash. Mua më habiti më tepër forca me të cilën Rabija interpretonte problemin. Përlotja dhe dhimbja e saj, e cila më thoshte që gjithçka e kam bërë në mirëbesim.
Po pas publikimit të çështjes…
Për shkak të etikës profesionale dhe ruajtjes së privatësisë, jam munduar që edhe në këtë proces publik mes Rabijes dhe Kujtimit të mos përmend asnjë emër të personave prej të cilëve ka ardhur ky problem. Por, jam e sigurt se edhe ky institucion privat financiar është i interesuar për të nxjerrë të vërtetën. Dhe unë jam këtu në mbrojtje të interesave të Rabijes dhe Kujtimit, por edhe të çdo qytetari që ka besim që në një proces publik të hapur të tregojë problemet, duke ruajtur në çdo rast privatësinë dhe ne të kemi një përgjigje më të detajuar për sa i përket seancës së datës 17 nëntor.
Po tani që çështja mes çiftit është zgjidhur, çfarë mund të na thoni?
Nëpërmjet rastit që po më jepni, më lejoni që edhe unë personalisht, në radhë të parë si qytetare, si njeri që respekton ligjet, por edhe të profesionit që kam si juriste, të jap një mesazh. Të gjithë ata që kanë profesione private apo publike, të jenë më të kujdesshëm me qytetarët që kanë përballë, të jenë korrektë për atë që kërkojnë. Duke e lidhur me këtë rubrikë që unë po bëj prej një viti e gjysmë, gjej rastin të falënderoj bashkëpunëtorin tim të ngushtë, zotin Gjebrea, që ka qenë një njeri mbështetës në çdo iniciativë që kam marrë. Mbi të gjitha, në këtë rast, zotin Irfan Hysenbelliu, të cilit sot publikisht i drejtoj një falënderim për këtë gjest moral dhe fisnik që ka bërë, jo vetëm kundrejt këtyre njerëzve, por mbi të gjitha për kurajën dhe mbështetjen.

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

6 Komente per “Eni Çobani: Historia e dy bashkëshortëve e rrallë, e pabesueshme”

 1. Te lumte Eni Cobani ………….Faleminderit qe u vjen ne ndihme njerzve ne nevoje ………….Por dhe ju duhet te ndikoni ne ndeshkimin ekesaj mashtruese .

 2. Ka shume te drejte z .Eni Cobani eshte vertet shokuse si ngjarje …..

 3. Perfundimi ishte mallengjyes bravo per punen tuaj. Do te deshiroja edhe une te kontaktoja me ju, si mundem? Ju lutem me ktheni pergjigje.

 4. Eni Cobani je nje engjell mbrojtese per te gjith EDHE ke sjell drit per te gjith at individ qe i mungon dituria zoti te bekofte ;

 5. lutfiu zvicer

  Eni Cobani jeni fantastike vetem perpara shqiptaret me kokat e tyre te koklavitura ne ket shtet te paligjshem kan nevoj perju

 6. Deshiroj te kontaktoj prive me jep nje numer o nje mundesi esht orgjente

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy