GRAZIA
Home » Argument, Flash » Provimet e shtetit, datat e testimit për të gjitha profilet

Provimet e shtetit, datat e testimit për të gjitha profilet

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
Tabela për infermierët, mësuesit, mjekët, farmacistët dhe stomatologët.

AKP: Nëse marrin rezultate negative, humbin licencën.

Hartohet kalendari i datave për provimet e shtetit. Rreth 1200 studentët e Infermierisë do të kenë mundësi të testohen nga data 11 deri më 20 nëntor, ndërsa sezoni për mësuesit nis më 5 dhjetor.
Të diplomuarit në Infermieri të Përgjithshme, Farmaci, Stomatologji, Mjekësi dhe Mësuesi kanë mundësi të regjistrohen për t’u testuar mbi njohuritë e përftuara. Në rast se nuk kalojnë me sukses këtë provim, ata nuk mund të marrin licencën për të ushtruar profesionin. Agjensia Kombëtare e Provimeve ka gati tabelën në të cilën përcaktohen datat dhe oraret respektive për secilën nga profilet e sipërpërmendura. Kandidatët kanë mundësi që t’i nënshtrohen kontrollit të njohurive profesionale vetëm 2 herë në vit. Ata të cilët nuk do të paraqiten për të dhënë provimin e shtetit, do të kenë mundësi ta bëjnë gjatë sezonit të majit. Datat 11 dhe 20 nëntor janë vendosur për t’u dhënë mundësinë e testimit të diplomuarve në Infermieri. Për farmacistët e rinj janë përcaktuar datat 25, 26 dhe 27 nëntor. Stomatologët do të kenë mundësi ta kryejnë provimin e shtetit në datat 2 dhe 3 dhjetor. Një ditë më pas do të jenë kandidatët e Mjekësisë së Përgjithshme të cilët duhet të paraqiten për të dhënë provimin, i cili u mundëson të drejtën për t’u integruar në tregun e punës. Për studentët e Mjekësisë ka vetëm një datë në dispozicion, kjo për shkak të numrit jo shumë të lartë të studentëve që diplomohen në Mjekësi. Datat në vijim, duke përjashtuar fundjavat, do të jenë në dispozicion të mësuesve të rinj, të cilët do të testohen për njohuritë e marra. Të diplomuarit në këto programe studimi: Matematikë, Fizikë, Informatikë, Biologji-Kimi, Histori-Gjeografi, Gjuhë Shqipe, Edukim Fizik, Arte Figurative, Muzikë, Gjuhë Angleze, Gjuhë Gjermane, Arsim Fillor kanë në dispozicion datat nga e enjtja e 5 dhjetorit deri më 16 dhjetor. Listat emërore do të bëhen publike 10 ditë para fillimit të provimit. “Kandidatët duhet të paraqiten në AKP 40 minuta para fillimit të provimit, në të kundërt, duhet të paraqitin justifikim për të marrë pjesë në një datë të dytë brenda sezonit, nëse ka”, thuhet në njoftimin e publikuar nga AKP.

Sezoni V i provimeve të shtetit  11 nëntor-13 dhjetor 2013
• Infermieri e Përgjithshme
11 -20 nëntor

• Mami: 21 -22-23 nëntor

• Imazheri: 21 nëntor

• Logopedi: 21 nëntor

• Fizioterapi: 22 nëntor

• Teknikë laboratori:
22 nëntor

• Farmaci: 25-26-27 nëntor

• Stomatologji: 2-3 dhjetor

• Mjekësi e Përgjithshme
4 dhjetor

• Matematikë: 5 dhjetor

• Fizikë: 5 dhjetor

• Matematikë-Fizikë:
5 dhjetor

• Shkenca Sociale: 6 dhjetor

• Matematikë-Informatikë:
6 dhjetor

• Informatikë: 6 dhjetor

• Biologji: 9 dhjetor
• Kimi: 9 dhjetor

• Bio-Kimi: 9 dhjetor

• Gjegrafi: 10 dhjetor

• Histori: 10 dhjetor

• Arsim fillor: 10 dhjetor

• Histori-Gjeografi:
11 dhjetor

• Edukatë qytetare- Histori-Gjeografi: 11 dhjetor

• Edukatë shoqërore-Histori-Gjeografi: 11 dhjetor

• Gjuhë shqipe: 12 dhjetor

• Gjuhë angleze: 12 dhjetor

• Gjuhë gjermane: 12 dhjetor

• Gjuhë italiane: 13 dhjetor

• Gjuhë frënge: 13 dhjetor

• Gjuhë greke: 13 dhjetor

• Edukim fizik: 16 dhjetor

• Arte figurative: 16 dhjetor

• Muzikë: 16 dhjetor


ADA HAZIZOLLI

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

1 Koment per “Provimet e shtetit, datat e testimit për të gjitha profilet”

 1. Provimi per profesionin farmaci per kete sezon ne cilen date eshte se ne vende te ndryshme jan data te ndryshme.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy