GRAZIA
Home » Argument, Flash, Panorama Plus » Saimiri i “Fiksit” në dilemë për t’u larguar: Kam një ofertë joshëse

Saimiri i “Fiksit” në dilemë për t’u larguar: Kam një ofertë joshëse

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
Kodra: Më është bërë një ofertë e parezistueshme nga një ekran tjetër, nuk e kam vendosur ende.

Saimir Kodra, moderatori i njohur i programit “Fiks Fare” në “Top Channel” prej 11 vitesh, është vënë dje në qendër të komenteve të shumta në site të ndryshme në internet, ku thuhej se ai ka dhënë dorëheqjen nga puna në “TCH”, i joshur nga një ofertë e cilësuar “e paturpshme” për sa i përket pagës mujore të majme të ofruar nga televizioni i ri “Agon Channel”. I kontaktuar nga gazeta “Panorama”, Kodra nuk ka pranuar faktin se është larguar nga “Top Channel”, por ka konfirmuar këtë thashethemnajë duke deklaruar se është e vërtetë që i është bërë një ofertë e tillë joshëse, por që e ka vënë në dilemë për të marrë një vendim përfundimtar e për t’u larguar ose jo nga televizioni, ku punon prej më shumë se një dekade. “Jam ende duke e menduar këtë ofertë”, ka pohuar Saimiri për “Panorama”. Ai nuk pranoi të japë asnjë detaj në lidhje me shumën konkrete të pages mujore, që i është ofruar nga televizioni “Agon”, për të filluar punë atje këtë sezon të ri televiziv. Sipas burimeve tona, thuhet se i është ofruar një pagë prej 12 mijë eurosh në muaj, shumë parash kjo që mbetet ende për t’u konfirmuar nga vetë Saimiri, nëse do të vendosë për ta lënë programin investigues “Fiks Fare”, që e moderon prej 11 vitesh me Gent Pjetrin, i njohur si Doktori i Fiks-it apo jo. Gjithashtu thuhet se oferta i është bërë për moderimin e një projekti konkret televiziv, që është format i ngjashëm me atë të “Fiks Fare”. Saimiri njjihet si një figurë qëndrore në “Top Channel” dhe protagonist i një prej formateve më jetëgjata në ekranet shqiptare, ku zbulohen dhe trajtohen problematika shumë të forta, shumë prej të cilave kanë bërë bujë dhe janë fiksuar në memorien e publikut.   

Filip Çakuli: s’kam ende një dokument të dorëheqjes së tij
E në këtë lajm të dorëheqjes së Sajmirit, nuk ka mbetur pa u përmendur drejtori i programit “Fiks Fare”, Filip Çakuli. Një përgjigje për fjalët që po qarkullojnë në media se arsyeja e largimit të Saimirit mund të jetë përplasja me Çakulin, ai e jep për gazetën “Panorama”. I kontaktuar dje për këtë largim të diskutuar, Çakuli ka pohuar se çfarë është thënë deri tani nuk është aspak e vërtetë. “Saimirin e kam mik dhë vazhdoj ta kem mik, e në këto momente që po flasim, ai vazhdon të jetë në punë”. Pyetjes nëse moderatori i njohur i “Fiks Fare” i ka dorëzuar Çakulit zyrtarisht kërkesën e dorëheqjes nga puna, ashtu siç është folur, ai iu përgjigj se: “Saimiri nuk më ka dorëzuuar një dokument të tillë”. Le të shohim se cili do të jetë vendimi që do të marrë Saimiri këto ditë për të ardhmen e tij televizive. Për më shumë se një dekadë jemi mësuar me dyshen Saimiri dhe Doktori mbrëmjeve në ekran, dhe ndaj do të ishim kureshtarë të mësonim se, në rast të largimit të tij, cili do të ishte moderatori me të cilin Filipi do e zëvendësonte Saimirin. 

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

28 Komente per “Saimiri i “Fiksit” në dilemë për t’u larguar: Kam një ofertë joshëse”

 1. Po normale, sepse “Fiksi” ishte vetem anti Berishe dhe tani vazhdimi e kthen ne donkishotizem.
  Mundesite per te vazhduar ne te njejten linje edhe me Edvinin dihet nga te gjithe qe jane ZERO

  • gledis sinameta

   ……… mos u tundo nga paraja, vazhdo te forcosh poziten duke bere karjere. mendo nese do ju flet Dritani i madh ne keto momente…

 2. Agon chanal ,me keto oferta pagesash marramendese,duket ne mos nje SUDE ,nje VEFA TV e vitit 2013…12 mije euro ne muaj.OSE 16 MILON LEK….kur Deputeti merr 1.5 milion ne muaj.Kretari i kuvendit 2.3 ne muaj.e PRESIDENTI 2.5 MILION NE MUAJ…Pastaj flasim per korrupsion ne administrate…..

 3. normale nuk çfare te japi tani,

 4. ky sala i la pa pune keta shakaxhinjte…ne nje kohe qe duhen te hapen vende te reja pune,po mir do ishte te merte dhe lipen me vehte..

 5. gledis sinameta

  ………… vertetoje te gjitheve qe jeni nje kordinator i problemeve te popullit shqipetare

 6. normale se Sala e la te lire median te thonin cte donin por edushka….

 7. mos hik prej fiksit

 8. Mire do besh te ikesh, se je bere bajat fare!

 9. Kudo qe te shkosh nuk do shkelqesh fare je kot Kodra, doktori eshte valut,ai e Ben fik sin qe te mos e shohim me.mos te duket vetja I pa zevendesueshem,ketu po zevendesohen gjithe ato ministri,e Jo ti ….

 10. Ky nuk ka bere tjeter vetem se ka imituar “strichia la noticia”te kanalit italia uno te Berlulskonit dhe nqse iken do te gjeje te kopjoje ndonje program tjter

 11. Pse su dashka me leviz Saimiri nga fiksi?????!!! Me ca ushqehet ai me ajer? Po ci keni keto budalleqe tipike llafe grash neper ballkone. Eshte figure televizivejetegjate dhe goxha i arrirre ne ate qe ben pastaj se kujt i sherben , mendoj se te gjithe ne jeten tone i sherbejme nje qellimi te caktuar… do paguhet nga nje pronar i ri dhe jo ngs taksat tons e kush sdo ta shohe le te nderroje stacion…..pfff sa te ligj jemi per njeri gjetrin.

 12. striscia la notizia flet per te gjithe,te majte dhe te djathte, edhe se eshte tv i berlusconit..ndersa fiksi dhe sajmiri(ish kandidat per deputet i ps),historikisht kane folur per berishen,,si kur ishte ne pushtet,edhe kur eshte ne opozite..tani sajmiri nuk mund te investigoje kunder ps dhe kryeministrit…….

 13. Ky kllouni sikur provoi te behej deputet.Ketij i shkon vetem te shaje Salen ,ne te kunderten eshte nji vere ne uje.

 14. Ik ore,mjafte me me gallate te tharte,ndoshta do kemi nje fillim te kendshem me artiste te rinje.Me te mira

 15. Koha ka treguar qe kushdo qe iken nga TOP-i humb pa nam e pa nishan. Qe do te thote: Eshte TOP-i ai qe i ben te gjithe ata qe punojne me te te jene te shkelqyer. Manastiri shendoshe pa kallogjere ka sa te duash, thote populli.

 16. Po kujt I plasi se iken nje klloun? Sa klloune ka shqiperia, bile ka dhe deputete klloune!

 17. Nese iken Saimiri nga “Fiksi”, do te bej gafen qe beri Agron Llaka kur shkoi tek Klani. Do te humb te gjithe popullaritetin.
  Televizorit te shumices se popullit, nuk i punon telekomanda.
  Eshte fiksuar te Top Channal…

 18. QA bajm pa ty o sajmir ti ishe dritarja jon jo ket nuk epranoj kursesi

 19. mos ik se na prishe pun duhet te vazhdosh te besh opozit edhe me qeverin e re aman mos na lin ne dor te hitlerit

 20. me sa duket dikush po ja dredh,qe ta heq qafe.Sajmir! mos ja bej vetes me sy si Andi Krasta qe nuk po zen vend por leviz sa ne nje vend ,ne nje tjeter dhe nuk ja terheq kuj me vemendjen.Ndigjo mue rri se jenj mire-

 21. Shume zhurme per asgje.Fiks do te thote Filip dhe gazetar terreni.Ne studio ka e do te kete gjithnje “interpretues”.Ai vete nuk duhet te lejoje te diskutohet kaq gjate,iku nuk iku.Programi tani duhet te rifilloje nje pune me serioze ne vezhgim te premtimeve te dhena.Fiksi eshte ndihme e madhe per ate qe do te punoje.

 22. Rrini te top chanell Me mire se ne fikks fare ska kute veje Eshte tv me serioz deri tani dhe theme se nuke te bene keqe aty ku je Leri se çflasin shife terezine tende po fiksi eshte fiks te shkon teke ky program Jeni nje dyshe perefekt ,,,,,,

 23. Kush iken nga Top-i i humbet vula.

 24. Morepo do gjendet njeri per fiksin,po saimiri kurre nuk do shkelqeje sa ne TCH.
  Edhe Gon llakaj me shoke nuk Kane shkelqimin e dikurshem

 25. Mire bere o Saimir qe hike se Edi Rama nuk eshte si Berisha qe te le ta shash.E degjove si tha: Dale dale se do ta shihni.

 26. Pashe sot te henen Fiksin dhe pa Saimirin stononte shume emisonin. Saimiri zdihet te joshte nga ofertat pirmamidale te nje TV qe zdihet se cte ardhme ka. Pra them se Siamiri zduhet te gaboje e te prishe kariereb e tij brilante… Do ish gabim trashanik

 27. Ajo vajza qe zevendesoj saimirin eshte kot fare.Nuk e ndjek me fiksin.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy