GRAZIA
Home » Flash » Qeveritë “Nano”

Qeveritë “Nano”

  • Albanian
  • English
  • French
  • German
  • Italian
(25 korrik 1997 – 23 prill 1998)
1. Fatos Nano – Kryeministër
2. Bashkim Fino – zëvendëskryeministër
3. Kastriot Islami – ministër Shteti
4. Neritan Ceka – ministër i Brendshëm
5. Sabit Brokaj – ministër i Mbrojtjes
6. Paskal Milo – ministër i Punëve të Jashtme
7. Thimio Kondi – ministër i Drejtësisë
8. Arben Malaj – ministër i Financave
9. Ylli Bufi – ministër i Ekonomisë Publike dhe Privatizimit
10. Elmaz Sherifi – ministër i Punës dhe e Çështjeve Sociale
11. Lufter Xhuveli – ministër i Bujqësisë dhe Ushqimit
12. Shaqir Vukaj – ministër i Tregtisë dhe Turizmit
13. Gaqo Apostoli – min. Punëve Publike dhe Transporteve
14. Ethem Ruka – ministër i Arsimit dhe Shkencës
15. Arta Dade – ministre e Kulturës, Rinisë dhe sporteve
16. Leonard Solis – ministër i Shëndetësisë dhe Mjedisit
17. Arben Imami – ministër shteti për reformën legjislative dhe marrëdhëniet me Kuvendin Popullor
18. Ermelinda Meksi – min. shteti për Zhvillimin e Bashk. Ekonomik
19. Maqo Lakrori – sekretar shteti për Integrimin Euroatlantik
20. Perikli Teta – sekretar shteti për politikën e Mbrojtjes
21. Ndre Legisi – sekretar shteti në Ministrinë e Brendshme
22. Lush Përpali – sekretar shteti për Pushtetin Vendor

(29 dhjetor 2003 – 1 shtator 2005)
1. Fatos Nano  – Kryeministër
2. Namik Dokle – zëvendëskryeministër
3. Igli Toska – ministër i Rendit Publik
4. Pandeli Majko  – ministër i Mbrojtjes
5. Kastriot Islami – ministër i Punëve të Jashtme
6. Arben Malaj – ministër i Financave
7. Anastas Angjeli – ministër i Ekonomisë
8. Bashkim Fino – ministër i Rregullimit të Territorit dhe Turizmit
9. Fatmir Xhafaj – ministër i Drejtësisë
10. Viktor Doda – ministër i Industrisë dhe Energjetikës
11. Spartak Poçi  – min.Transporteve dhe Telekomunikacionit
12. Blendi Klosi –  ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve
13. Agron Duka – ministër i Bujqësisë dhe Ushqimit
14. Leonard Solis – ministër i Shëndetësisë
15. Luan Memushi – ministër i Arsimit
16. Engjëll Bejtaj – ministër i Punës dhe e Çështjeve Sociale
17. Ethem Ruka – ministër i Mjedisit
18. Ben Blushi – ministër i Pushtetit Vendor dhe Decentralizimit
19. Ermelinda Meksi – ministre e Integrimit Euroatlantik
20.  Marko Bello – ministër Shteti për Koordinimin

Në tetë vite të qeverisjes të së majtës, Fatos Nano krijoi tri herë kabinetin qeveritar. Në  vitin 1997 bëri qeverinë me 22 portofola, ku shtoi ministrin e Shtetit dhe shkurtoi postet e sekretarit të Shtetit. Në vitin 2002, së bashku me Metën bëri qeverinë më të vogël me 15 poste ministrore dhe në vitet 2003-2005 bëri qeveri me 20 portofola, ku shtoi ministrin e Shtetit për Koordinimin.

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

Beni nje Koment

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Linkedin
  • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy