GRAZIA
Home » Flash, Lajmi i Fundit, Politike » Programi i Qeverisë së re, emrat e PS dhe LSI në grupin e punës

Programi i Qeverisë së re, emrat e PS dhe LSI në grupin e punës

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
Haxhinasto dhe Beqja, gati takimi me ekipet e tyre. “Panorama” shkruan se sot do të nisin takimet mes grupeve të punës për konkretizimin e një programi qeverisës të 300 ditëve të para të qeverisë së re. Pasi Edi Rama dhe Ilir Meta në takimin e pak ditëve më parë mandatuan Ilir Beqjen dhe Edmond Haxhinaston për të ballafaquar pikëpamjet dhe programet e tyre, dy përfaqësuesit e lartë të të dy partive kanë krijuar grupet e punës që do të punojnë për detajimin e këtij programi. Duket se selia rozë po mban çdo informacion hermetik pa dhënë asnjë detaj, ndërsa LSI është më e hapur në këtë drejtim. Burime nga LSI pohuan dje se sekretari socialist për Programin, Beqja, ka thirrur në këtë grup Mimi Kodhelin, Arben Ahmetajn dhe Shpëtim Canin.

Ndërsa nga ana e tij, Haxhinasto ka thirrur dje Selim Belortanë dhe Majlind Lazimin, sekretarin për ekonominë në LSI. Nesër palët do të paraqesin propozimet e para bazuar në programet e tyre si masa të shpejta për qeverinë e re që do të votohet në shtator në Kuvendin e Shqipërisë. Ky program do të synojë marrjen e masave emergjente për të dalë nga situata e vështirë ekonomike, sociale, financiare, marrëdhëniet me biznesin, përgatitjet për aplikimin e taksave të reja, por dhe përmirësimin e rendit dhe sigurisë. Në vëmendje do të jetë situata buxhetore e vendit, marrëdhëniet e qeverisë me biznesin, niveli i papunësisë, por dhe situata në tatime dhe dogana mbi të cilat do të duhet të nisë qeveria e re nga puna.

Pritet që grupeve të punës t’u bashkëngjiten dhe ekspertë të fushave të tjera, si rendi, drejtësia dhe arsimi. Do të jenë këto dy grupe pune që do të merren dhe me projektin e gazsjellësit TAP, e cila u vendos dhe në takimin mes kreut të PS dhe atij në LSI tri ditë më parë. “U çmua e nevojshme, edhe në vijim të kontaktit që të dy kryetarët patën dje me autoritete përfaqësuese të Azerbajxhanit, që në mbështetje të plotë të projektit të TAP të krijohet një Task-Forcë. Kjo Task-Forcë duhet të bëhet operative për të ndjekur fazën përgatitore të projektit, si edhe për të organizuar, në bashkëpunim me partnerët në këtë projekt, procesin e kualifikimit të burimeve njerëzore vendëse që do të përfshihen në fazën e realizimit të projektit”, u njoftua pas takimit Rama-Meta. PANORAMA

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

4 Komente per “Programi i Qeverisë së re, emrat e PS dhe LSI në grupin e punës”

 1. zgjedhjet nje hap para

 2. Po ku merni vesh ju nga organizimi i punes per reforma ne ekonomi dhe rimekembjen e saj ju do ta shkretoni kete vend fare mall ka qene ,cfare tatime thoni me mire se ishte nuk behet me ,i gjetet gati te gjitha mos i shkaterroni te pakten ,Projektin TAP e soli ne shqiperi Z.sali berisha e keni gati ju sot ,me turp duhet te qeverisni per ato qe keni bere gjate ketyre 8 viteve qe nuk keni votuar asnje ligj dhe asnje arritje ,me turp duhet te qeverisin dhe Meta qe vodhi sa i deshi qefi sa bleu votat ne gjithe shqiperine nga nje parti me 4 deputet por populli do ta kuptoje shume shpejt se cfare ka votuar,po mos te kishit fituar ju ne sot do ishim ne lufte me njeri tjetrin se ju donit patjeter pushtet .

 3. socialisti i vertet

  Po Beqja do tebej organizimin epunes dhe te programit ore popull.
  Po e mbani mend qe ju hoq imuniteti per korrupsion apo jo?
  cfare e ka gjete kte vend.
  Vaj vatani e vaj mileti cfare do i vuaj ky i shkreti popull.
  Mos harro te therrasesh edhe Tomen me sterkajn se ata jane intelektualet e vertet te [artise socialiste dhe jo ne tjeret.
  Respekte panorama

 4. po eshte me te vertet turp mo njerez qe te vihen ne krye te vendit keta hajdut,popull kot qe voton keta plehra

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS

Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy