GRAZIA
Home » Flash, Lajmi i Fundit, Politike, Shqiperia voton 2013 » Emrat, lista e re e 140 deputetëve

Emrat, lista e re e 140 deputetëve

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Gjate numerimit te votave ne Tirane

PS me 65 mandate, PD 49, LSI 17, PDIU 4, PR 3 dhe PBDNJ e PKDSH me 1.

PD e humb një deputet në Kukës, e fiton në Tiranë.

Kur kanë mbetur ende 200 qendra votimi për t’u numëruar në të gjithë vendin nga 5508 gjithsej, pak lëvizje ka pasur 24 orët e fundit.  Qarku i Kukësit është barazuar mes të majtës dhe të djathtës, duke ndryshuar ngjyrat elektorale në të vetmin qark ku demokratët ishin fitues. Demokratët kanë humbur një deputet, të cilin e ka marrë LSI. Apostol Goçi është deputeti më i ri i LSI në këtë qark. Por Partia Demokratike ka marrë një deputet në qarkun e Shkodrës, duke shkuar në 5 mandate me Gjovalin Bzhetën në një garë brenda llojit, duke ia marrë Partisë Republikane, të cilin deri dje e kishte marrë Gaspër Kokaj. Lëvizje dje ndodhën dhe në qarkun e Tiranës. PS ka humbur një mandat, Dashamir Pezën, duke ia marrë PD me Asllan Dogjanin. Jashtë Parlamentit mbeten dhe dy kandidatët e pavarur, Arben Malaj dhe Dritan Prifti. Që të dy janë nga deputetët e vjetër të Parlamentit shqiptar, por pasi nuk u kandiduan nga PS, ata vendosën të dalin të pavarur në qarqet Vlorë dhe Fier. Malaj arriti të grumbullojë 3035 vota, ndërsa Prifti 6162 vota pa mundur të arrijë pragun për të marrë mandatin e deputetit. “Zhgënjimi më i madh në këto zgjedhje nuk është rezultati ynë, por frika që konstatuam gjatë fushatës elektorale. Frikë nga pasiguria për të ardhmen, frikë nga presionet e administratës, frikë nga presionet për vendin e punës apo biznesin”, u shpreh Malaj dje pas rezultatit të votimit.
Numërimi i votave ka rikthyer në Parlament disa figura që i mungonin atij që prej 2005-s. Anastas Angjeli, Agron Duka dhe Musa Ulqini rikthehen në Kuvend. Angjeli dhe Ulqini me siglën e PS, ndërsa Duka kandidoi me siglën e Partisë Republikane në Shijak.  
LSI ka sjellë një numër rekord deputetësh në Kuvend, 18, bashkë me Spartak Brahon që kandidoi nën siglën e PS. LSI ka marrë deputetët jo vetëm në qarqet kryesore të vendit, por dhe në qarqe si Dibra apo Lezha. PDIU rikthehet në Kuvend me dy mandate më shumë. Përveç Shpëtim Idrizit dhe Dashamir Tahirit, në Kuvendin e Shqipërisë kjo parti do të ketë dhe Tahir Muhedinin dhe Aqif Rakipin. Partia Republikane merr tri mandate, pa përfshirë këtu Fatmir Mediun, që kandidoi nën siglën e PD-së. Luan Duzha në  Elbasan, Agron Duka në Durrës dhe Ylli Shehu në Tiranë. Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut qëndron në një mandat, si dhe në 2009, dhe përfaqësohet me kryetarin e saj, Vangjel Dule. Ndërsa aleatja e PS, Partia Kristiandemokrate, ka marrë një deputet, Mark Frrokun në qarkun e Shkodrës.

LISTAT E DEPUTETEVE SIPAS QARQEVE (klikoni mbi qarkun)
[jaccordion]Berat ASHE:6 Deputet, APMI: 2 Deputet
Partia DemokratikePartia SocialsiteLevizja Socialiste per Integrim
Genc PolloFidel YlliNasip Naco
Astrit VeliajErmonela FelajGledion Rehovica
Eduard Shalsi
Eduart Bejko
[/jaccordion]

[jaccordion]Diber ASHE:3 Deputet, APMI: 3 Deputet
Partia DemokratikePartia SocialisteLevizja Socialiste per Integrim
Sherefedin ShehuShkëlqim CaniPërparim Spahiu
Bedri HoxhaUlsi Manja
Roland Keta
[/jaccordion]

[jaccordion]Durres ASHE:7 Deputet, APMI: 6 Deputet
Partia DemokratikePartia SocialisteLevizja Socialiste per IntegrimPartia Republikane
Eduart Halimi Blendi KlosiLefter KokaAgron Duka
Igli CaraKlodiana Spahiu
Albana VokshiIlir Beqaj
Gent StrazimiriNamik Dokle
Oerd BylykbashiGentian Bejko
Artur Bushi
[/jaccordion]

[jaccordion]Elbasan ASHE:8 Deputet, APMI: 6 Deputet
Partia DemokratikePartia SocialisteLevizja Socialiste per IntegrimPartia RepublikanePartia Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU)
Arben ImamiBen BlushiEdmond Haxhinasto Luan DuzhaAqif Rakipi
Eduard SelamiDamian Gjiknuri Bujar Kllogjeri
Ardian TurkuEvis Kushi
Luçiano Boçi Alfred Peza
Taulant Balla
Musa Ulqini
[/jaccordion]

[jaccordion]Fier ASHE:11 Deputet, APMI: 5 Deputet
Partia DemokratikePartia SocialisteLevizja Socialiste per Integrim Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU)
Sokol OlldashiGramoz Ruçi Petrit VasiliOmer Mamo
Mesila DodaErjon BraçeRobert Bitri
Kozma DashiEglantina Gjermeni
Shpëtim IdriziIlirjan Celibashi
Armando Subashi
Arben Çuko
Pirro Lutaj
Majlinda Bufi
Ervin Koçi
[/jaccordion]

[jaccordion]Gjirokaster ASHE:4 Deputet, APMI: 1 Deputet
Partia DemokratikePartia SocialisteLevizja Socialiste per Integrim
Genc RuliArben AhmetajVangjel Tavo
Erion Veliaj
Anastas Angjeli
[/jaccordion]

[jaccordion]Korce ASHE:7 Deputet, APMI: 5 Deputet
Partia DemokratikePartia SocialisteLevizja Socialiste per Integrim
Ridvan BodeBashkim FinoPiro Kapurani
Eleina QiriciArta Dade
Edmond SpahoOlta Xhaçka
Fatmir MehdiuIlirian Pendavinji
Gjergji Papa Ilir Xhakolli
Ylli Ziçishti
[/jaccordion]

[jaccordion]Kukes ASHE:1 Deputet, APMI: 3 Deputet
Partia DemokratikePartia Socialiste
Flamur NokaVexhi Mucmata
Besnik Dusha
Alban Zeneli
[/jaccordion]

[jaccordion]Lezhe ASHE:4 Deputet, APMI: 3 Deputet
Partia DemokratikePartia SocialisteLevizja Socialiste per Integrim
Aldo BumçiMimi KodheliMonika Kryemadhi
Gjovalin KadeliArmando Prenga
Albina DedaArben Ndoka
[/jaccordion]

[jaccordion]Shkoder ASHE:6 Deputet, APMI: 5 Deputet
Partia DemokratikePartia SocialisteLevizja Socialiste per IntegrimPDKSH
Jozefina TopalliMimoza Hafizi Agron ÇelaMark Frroku
Helidon BushatiTom Doshi
Voltana AdemiPaulin Sterkaj
Nard NdokaNamik Kopliku
Gjovalin Bzheta
[/jaccordion]

[jaccordion]Tirane ASHE:19 Deputet, APMI: 13 Deputet
Partia DemokratikePartia SocialisteLevizja Socialiste per IntegrimPartia RepublikanePartia Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU)
Sali BerishaPandeli MajkoIlir MetaYlli ShehuTahir Muhedini
Myqerem TafajSaimir Tahiri Klajda Gjosha
Majlinda BreguVasilika HysiLuan Rama
Halim KosovaDitmir Bushati
Florion Mima Fatmir Xhafaj
Gerti BogdaniLindita Nikolla
Dashamir ShehiBesnik Baraj
Jorida TabakuXhemal Qefalia
Edi Paloka Sadri Abazi
Keltis Kruja Parid Cara
Kastriot IslamiSpartak Braho
Artan Gaçi
Pjerin Ndreu
Rakip Suli
Milena Harito
Dashamir Peza
[/jaccordion]

[jaccordion]Vlore ASHE:8 Deputet, APMI: 4 Deputet
Partia DemokratikePartia SocialisteLevizja Socialiste per IntegrimPartia Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU)PBDNJ
Astrit PatoziEdi RamaShkëlqim SelamiDashamir TahiriVangjel Dule
Arben RistaniValentina Leskaj
Liljana ElmaziKoço Kokëdhima
Luiza Xhuvani
Fatmir Toçi
Andrea Marto
[/jaccordion]

ARISTIR LUMEZI

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

8 Komente per “Emrat, lista e re e 140 deputetëve”

 1. ME KUJTOHET SHPREHJA HIPOTETIKE E XHOZEFINES ,HE JU ,DEPUTETET E PS -se KU DO JENI NE SHTATOR,SE UNE KETU DO JEM,SIDOMOS KUR I QANTE HALLIN EDI RAMES………
  MOS FOL PARA KOHE MOJ XHOZI ,BOTA ESHTE PORTOKALLE ,OSE ME QARTE ,ATO MAJA RRIPA -RRIPA ………………………………

 2. Ruani veshët or shqiptar! se arriten greko-serrbet

 3. Qe korret nje pjese te mire te asaj qe keni mbjellur, kjo eshte e vertete.Por per kete ka humbes dhe fitues dhe kjo eshte normale.Heren tjeter i beni gjerat me mire (pavaresisht se keni bere shume gjera te mira).
  Por mos rrini pasive e te mos denonconi blerjen masive te votave nga LSI se eshte turp. Gjerat duhet te thuhen, e te faktohen, kjo eshte detyra juaj.

 4. PO I BJENË ERA DO RE TË ZEZA….!!!!! Zoti u kthjelloftë mëndjen qeveritarëve të radhës. Kur më dalin parasyshë sytë e BRAçOS, GRAMOZIT dhe do të tjerëve, SPO I SHKRUHET MIRË SHQIPTARIZMIT….!!!!

 5. Shqiptaria, nuk mbahet dot nga nje njeri, cofte edhe mitik apolegjende. Sali Berisha, duhej te ikte me heret. Ai , duhet te gjykohet siq u gjykua ne zgjedhjet e tashme. Ai duhet te kujtohet si e keqe e madhe e jona .Berisha, duhet te harrohet si dicka qe nuk duhet te kujtohet. Per ta vertetuar kete, shikoni postimin e tij ne Face book. Kosova, ne harte figuron, pjese e Serbise.Ky eshte Berisha!!!

 6. Parmamenti shqipetar , kryeminjsteri shqipetar.
  Urime per Kryemunjstrin dhe per parlamentin shqipetar.
  Urime.
  Tre gjera po ju kekoj, nje tunneli I krrabes duhet te jete me pagese.
  Arsyeja se sa trafjk ka aty chdo dite? Nga Korca, Maqedonia, Deri ne Turqi.
  Gjithe ky trafik qe kalon aty duhet te paguaj TAKSA.
  Dyta, Rruga e kombit duhet qe te jete me pagese.
  Trafiku qe vjen nga Kosova, Serbia, deri ne Bullgari duhet te pagujne..20€euro.
  Tre3, Duhet qe te hapet Rruga Drejt Europes.
  Rruga Lezh, Velipoje, Ulqin dhe te kaloje ne drejtim te KroCise.
  Dhe kjo duhet qete jete me pagese.20€ per kamiona.
  Po ti marrish te trija se bashku. Do te lirojne ate minen me Sahat qe
  zRama tek 360 mos u gabosha.
  Mina me sahat ne korrize te komeshive.Grekut. Turkut.Maqedonit.
  Kosovarit, Sebit deri tek Bullgari and tek Rumunia.
  The gjithe keta do te paguajne nje pjese te borxhit qe krijoi PDja.
  Shqiperi ndodhet ne nje udhe kryqe per te gjithe keto shtete
  Prandaj keta nuk kane asnje rruge tjeter.por duhet the paguaje.

  Deputet e ketyre zonave. Ju jeni ata qe populli votoje per ju.
  Ju jeni ata qe pas 4 vitesh perseri do te shkoni dhe te kekoni voten per deputet.
  Hapni pune ne zone tuaj duke studuar keto 3 raste.
  Ku eshte interesi juaj, perse rruga drejt Europes do te hapet?
  Rruga e kombitme pagese. 1000 kamjona ne dite= 1000×20€==
  ShumeShume para.shume oh njeri….
  Tunneli I krrabes e njejta gje. Lumi I euros ne zonen tuaj.

 7. Gezohuni Shqipetare se u erdhen ne pushtet bijte e komunisteve , ata qe nuk u kursyen se vrari edhe kur ne shqiperi po kthehej pluralizmi si Kristaq Rama

 8. Te gjith ata qe votuan per edvinin kane nje kulture. Dhe nje edukate te njete familjare
  Dhe qeverisja e tij do te jete nje model i deshtuar slavo ruse

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy