GRAZIA
Home » Flash, Lajmi i Fundit » Berisha, Ramës: Respekto vlonjatët e shqiptarët. Të ka ngelur ora te historia e gjyshit agjent tregtar

Berisha, Ramës: Respekto vlonjatët e shqiptarët. Të ka ngelur ora te historia e gjyshit agjent tregtar

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

VLORE- Kreu i qeverise, Sali Berisha ka zhvilluar mitingun permbylles ne qytetin bregdetar te Vlores.

Pas nje dite te ngjeshur me inaugurime te rendesishme, Berisha eshte ndalur ne mitingun e fundit ne kete qytet.

“Ne keto vite ne kemi investuar ne Vlore me shume se ne cdo qark tjeter, se Vlora ka potenciale te jashtezakonshme jo vetem ne Shqiperi, por Ballkan dhe me gjere. POr shume here me shume keni investuar ju djerse e mund per jeten tuaj”- ka thene Berisha, duke numeruar arritjet e ketyre viteve ne drejtim e qeverise se tij.  

Berisha ka theksuar se sot arriti ne Gjirokaster nga Levani per nje ore e kater minuta. “Sot bashkuam Tiranen me Elbasanin, nisem by passin e Fierit, ne po ecim perpara, drejt zhvillimit,  cdo vit arrijme tregues themelor te vendeve te zhvilluara. Energjia, besimi yne tek e ardhmja do na cojme gjate kater viteve qe vijne ne horizontin qe meritojme”- tha ai, duk epremtuar se dote behet gjithcka per rritjen e bizneseve, uljen e taksave, punesimin.

Sipas tij kater vitet e ardhshme do te trefishohen grantet per fermeret, do te kompletohet infrastruktura me moderne ne cdo skaj te vendit. 

“Asamblin Vlore-karaburun-Sazan te behet nje nga zonat me te famshme ne Evrope e bote te turizmit. Kjo eshte alternativa jone, gjate ketij viti marrim statusin e vendit kandidat, hapim negociatat per anetaresimin, gjithcka per liberalizimin e vizave me SHBA. Ne kemi besimin te vetja jone, te Shqiperia e Zoti. Kemi vizionin per te ardhmen e vendit. Te bashkohemi per te vituar fitoren”- tha ai.  

Akuzat per Ramen

Kryeministri Sali Berisha i ka kerkuar Rames nga Vlora te respketoje vlonjatet dhe gjithe shqiptaret, duke e akuzuar ate per mungese respekti ndaj qytetareve.

“Zoti Rama, vlonjatet, shqiptaret mund te jene te kamur, te varfer, me pune apo pa pune, te shendoshe e te semure, te rinj apo te moshuar, as armiqte me te eger nuk i kane cilesuar ndryshe vecse inteligjente. Ndaj te them respekto Vloren, mos u trego atyre autostraden e detit, se po u tregon si Majko tunelin nen Otranto, respekto vlonjatet dhe mos u trego brockulla, se u tregon historine e gjyshit agjent tregtar, kur nuk ke ide per te ardhmen, do merresh me idete e gjyshit, ide te shkuara. Ty te ka ngel ora te gjyshi yt. Respketo vlonjatet, se respekti eshte detyrimi i pare qytetar i cdo politikani”- tha Berisha.

Sipas tij, sa i takon modelit, me gjithe shqiptaret Berisha tha se e lidh interesi per tu bere anetare te NATO, marrja e statusit, heqja e vizave. “Ti zoteri je modeli i bllokimit, i shkembimit, nje gje pate ne dore e votoje tre ligjet dhe privove shqiptaret per inatet e shpirtin e zi.  Me keta burra e gra mua me bashkon besimi te vlerat e familjes, femijet. Familja eshte vlera me supreme dhe ne kete vlere une bashkohem me gjithe shqiptaret. Kete vlere e shkelmojne ata qe ndahen e martohen para cdo fushate per te marre vota dhe ti nje i tille je.  Ke prure ne Vlore njeriu qe mezi shkel ne fshatin e tij se mori parate e rruges se fshatit dhe i beri rrush e kumbulla, ke prure ne Vlore Kokedhimen rrezikun me te madh te vendit persa i perket pangopshmerise”- tha ai.    

 

Fjala e tij eshte paraprire nga pershendetja e kandidateve per deputete ne zgjedhjet e 23 qershorit e me pas nga nje kenge e grupit polifonik.  


AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

26 Komente per “Berisha, Ramës: Respekto vlonjatët e shqiptarët. Të ka ngelur ora te historia e gjyshit agjent tregtar”

 1. vlora vlora vlora bjeri saliut moj te lumte dora!

 2. ky miting eshte tamam PERMBYLLES sepse vlora do i mbylle perfundiimisht punet me saliun
  me vote me 23 qershor vlora do ja tregoje saliut vendin —> O P O Z I T E

 3. Saliu ne Vlore, sa per te qeshur!!!
  Kujton vertet se ke ndonje shans ne Vlore o Sali? Ti nuk u duke per 8 vite, e le ne harrese dhe tani mendon vertet se do te harrojne vlonjatet 8 vite indiference dhe diskriminim se vjen 8 dite perpara ne Vlore dhe premton vemendje per vlonjatet?

 4. Cfare do te premtosh ne Vlore o Sali, qe do ndertosh vila qeveritare ne pjesen tjeter te rivieres se Vlores, matane Ujit te ftohte se ate e ke zaptuar gjate ketij mandati?
  Apo qe per festimet e pavaresise kete vit nuk do te shkosh fare se per te festuar aty as qe behet fjale!

 5. nje tjeter deshtimi berishes ishte sot ne qytetin e vlores..

  dhe 7 dite dhe shqiperia do ndryshoj

  me Rilindjen e shqipetarve.. VOTO Nr. 29

 6. Ne Elbasan ka probleme me madhore se tuneli i kerrabes. Ndotja qe shkakton metalurgjiku po shkakton mutacione gjenetike ne njerez e kafshe dhe perdite po lindin monstra. Prandaj duhet nje nderhyrje e qeverise qe te imponoje sipermarresit e ketij biznesi per sistemit e filtrave per pastrimin e ajrit te ndotur. Por kjo qeveri tek bizneset eshte me e angazhuar qe te vere gjoba e te perfitoje se sa te investoje apo te ndikoje ne permiresimin e mireqenies e qytetareve te vet.

 7. Mjaft Berisha jemi lodhur me perallat e tua mjaft mjaft

 8. saliu ne vlore kur i la te gjithe njerzit dhe bregdetin e mrekullueshem qe ka nje perl , asnje iinvestim, asnje punesim, vetem renie dhe vetem reni, kjo gje nuk te lejohet ne vlore sali ku turizmi do te sillte shume te ardhura, po ti sbere asgje

 9. PS do deshtoje ne Vlore

  Jo vetem nga Malaj

  po edhe nga fakti se lista e PS eshte skandaloze

 10. Saliu antiplumbin ne mes te vapes e mban gjate gjithe kohes , ja ne vlore me endrra i she h naten e i thote diten , lere rrenat Sali po na thuaj kush valle do te te vras populli? Ata qe ke vrare?
  Apo mendja jote e semur prej 70 vjecari?

 11. je ber si grate e keqija sali, pom fol per vet lere ramen, fol cke bere jo sa potenciale ka vlora se e dime qe eshte perl , po na thuaj sa premtime mbaje? asnje po pse mor vlonjatin do genjesh ti? ik ore me shpetim gjiken u be vlora jo me ty

 12. po ne vlore cdo ky? dashuri per vloren dhe vlonjatet e tregoi per 100vjetorin, kur deshi ta trasferonte festen ne tirane…. por populli i vlores dhe i gjithe shqiperise ja tregoji vendi..pasi lum me njerez u nisen per ne vlore me makina,motorra,kuaj, ne kembe……dhe i pafytyri u detyra te vinte edhe ai.

  ne 23 qershor VLORA DO TE KTHEJE RESTO .

 13. Vlora ja tregoi edhe nje here Saliut se sa pak e do dhe sa shume e percmon Berishen. I tregoi duart, sa edhe kamerat speciale nuk rrinin dot pa kapur dhjetera bodigardet e rradhes se pare, ndersa njerezit e lire mungonin. Aty ketu dukej administrata pa entuziazem, po keto jane pak per te thyer entuziazmin qe ka percuar kudo Edi Rama me kandidimin e tij ne Vlore. Berishes i ka ardhur koha per te bere valixhet, ne 23 fillon Rilindja!

 14. amon na eshte veshtirosur ky genjeshtar kur do vij data 23 qershor ta zhdukim mos ta shikojme dhe degjojme me kete !! po kur na foli sot per tunelin si mrekulli perralore edhe mu te me japesh lek tre qerekun ta fus ne xhep tre qerekun ta bej tunel ooohh si ta bej tunelin!! sa per vloren boooolll se ske ber asgje te lutem shum booooooooooll sali

 15. Akoma do te na genjesh , akoma nuk je lodh me premtime te kota, akoma nuk je ngopur duke vjedhur ?pse s’i rregullove perpara mor po premton akoma para zgjedhjeve 8 vjet te dham koh mir qe sbere asgje per vlore por per gjith shqiperin!! si ke ftyr te ikesh ne vlor nje her oo

 16. se kujt i ka ngelur ora te e kaluara nuk po e marrim vesh Edit qe po mendon per te ardhmen dhe rindertimin e Shqiperise te shkateruar nga PD apo saliut qe cdo dite permend vetem te kaluaren dhe kohen e komunizmit qe mesa duket i ka lene mbresa te pa harrueshme ne kujtese.

 17. ahahaha

  sale aq shum na flet per asfalet sa dhe trut po perpiqesh te na i besh me asfalt! ti je ai qe ke bllkuar fondet publike vlores more se esht majt! ti je ai qe ke shakterruar turizmin e vlores!! po leji keto perralla po si nuk te vjen turp ooo ! mashtrime edhe vetem mashtrime thot ky por kete radhe e ka shum te veshtire fitoren se e ka treguar fytyren e qelbur se kush eshte.

 18. Ne vlore Saliu eshte i deshtuar dhe nuk ka asnje argument per tju shpalosur sepse ne te gjithaketo vite vetem shkaterrim dhe rrenimekonomik ka sjelle. vlonjatet nuk kane besuar kurre te saliu dhe nuk kane per te besuar kurre te ai kete do ta shofi me 24 kur te shofi rezultatet qe do jene derrmuese per PD

 19. e ku ka me vlonjat qe te besoje ne pallavrat e gjyshit frikacak ? vlonjatet duan burra te vertet qe ti drejtojne si Edi Rama e jo spurdhjake si Sali Berisha, kot e ke se nuk te merr mne njeri seriozisht ne Vlore qe ne 1996 kur i vodhe te gjitha kursimet dhe i fute ne gjendje lufte .

 20. nuk ti harrojne vlonjatet bemat e tua ne 1997 sali berisha ti i vrave e i preve dhe per kete nuk ka me asnje vlonjat te vertet qe te te jape voten sepse do te ishte turp per ta dhe vlonjatet nuk e hane turpin me buke,. Te gjithe jane te bindur se kete rradhe do te te zhdukin nje here e mire nga politika

 21. Ti rrespekto qytetaret dhe ik sa je ne kohe nga pushteti !! sepse ti je ai qe po na e ben shtetin tend demokratik aq te poshter sa eshte bere si ligji natyres : Jeto me i forti dhe me i dobti vdes!! ti ket gje po ben dhe ke sjell ca qe rrin e bojn ligjin sepse ti i ndimo ato me gjithe policin tende te komplotuar … turp te vi . Edi Rama eshte me i miri

 22. sali berisha eshte armik per vlonjatet sepse vete saliu i beri armiq kur i futi ne lufte me te gjithe shqiptaret e tjere duke i quajtur kontrabandiste e kur i quajti tutore vetem e vetem sepse nuk i jepnin voten dhe sepse e rrezuan nga pushteti. po keto i kishe harruar qe i kishe thene per vlonjatet???

 23. Njesh je… te sigurte drejt mandatit te 3-te, nuk voton Vlora per matrapaze si Koco, se boll e kemi Shpetimin, na del dhe na tepron. Gjithe Vlora voton per Aleancen e Djathte, ata qe jane te lekundur do votojne per Arben Malaj, asnje vote per Aleancen e Mashtrimit Rama-Meta, faleminderit.

 24. Edhe 6 dite .

 25. Mitingu mbreme ne vlore madheshtor

 26. JU VLONJATE TE DASHUR KENI TE DREJTE QE DONI RAMEN SE AI ESHTE NGA TIRANA DHE AKOMA NUK E KENI PROVUAR SI DREJTUES. POR PTE TE JENI TE SIGURTE SE KA PER TA SHKATERRUAR VLOREN DHE GJITHE SHQIPERINE ME KEQ SE LAGJET E TIRANES QE PO TE DALESH NE BALLKON TAKON KOMSHINE E PALLATIT TJETER.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy