GRAZIA
Home » Politike, Shqiperia voton 2013 » Rama: Tom Doshi s’përfitoi nga politika

Rama: Tom Doshi s’përfitoi nga politika

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Kreu i PS, Edi Rama

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, iu përgjigj akuzave të Kryeministrit Berisha për miliarderët e Grupit Parlamentar të PS. Në një takim në fshatin Guri i Zi në Shkodër, Rama tha se Tom Doshi është biznesmeni që u bë miliarder nga biznesi, dhe jo nga politika. “E keni dëgjuar shpeshherë Saliun dhe gjithë çetën e tij, që të thotë se në Grupin e deputetëve të PS ka disa milionerë, madje në mënyrën më të pacipë duke hedhur gurin dhe fshehur dorën, madje dhe një spot, ku rreshtojnë portrete sipërmarrësish. E dini kush është ndryshimi mes Tom Doshit dhe cilitdo prej anëtarëve të kësaj qeverie, duke filluar nga vetë katragjyshi? Ndryshimi është se ky Tomë Doshi erdhi në politikë nga biznesi, dhe kur hyri në politikë, hyri si sipërmarrës, dhe paratë i kishte bërë si sipërmarrës, dhe në politikë shumë ka dhënë dhe asgjë s’ka marrë nga pikëpamja financiare. Kurse këta hynë në qeveri me një kostum dhe një këmishë dhe sot janë miliarderë dhe pasanikë jo nga biznesi, po nga korrupsioni. Ky është ndryshimi!”, tha Rama. Duke iu referuar deklaratave të Kryeministrit Berisha se në Lezhë do marrë 5 mandate, kryesocialisti e ironizoi teksa tha se ai e ka humbur edhe mandatin e katërt. “Kur vjen këtu katragjyshi thotë se do marrë mandatin e pestë, por sot duket se i iku i katërti, se ai është shumë i lodhur. Saliu është i lodhur sepse është rënduar shumë nga zullumet e pushtetit, nuk rri dot më në qafën e popullit. Përveç zullumeve duhet të mbajë dhe antiplumbin që e lodh edhe më shumë, jo vetëm nga pesha e hekurave, por edhe nga pesha e mëkateve”, u shpreh Rama.
Kryetari i Partisë Socialiste ka nisur dje mitingjet përmbyllëse të fushatës, duke nisur dje nga qyteti i Pukës, për të vijuar në Laç, e për ta mbyllur në qytetin e Lezhës. Nga Laçi Rama tha se me largimin e Berishës i hapet rruga zbatimit të programit të Rilindjes. “Nesër, me votën tuaj, duke hequr pushtetin e katragjyshit me antiplumb nga zverku dhe duke pasur një qeveri dhe duke pasur në krah qeverinë tonë për Rilindjen, shëndetësinë do ta keni falas”, tha Rama.

ARISTIR LUMEZI

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

15 Komente per “Rama: Tom Doshi s’përfitoi nga politika”

 1. nese tom doshi ka bere para i ka bere me ane te bizneseve te tij jo me ane te politikes, sic thote saliu me cimkat e tij
  KJO PRA ESHTE FUSHATA BALTOSESE E SALIUT!

 2. Po pse nuk flasin per pasurite e Jozefines keta, pse nuk flasin per kusherijt e Jozit dhe te gjithe ministrave te vene neper ambasada, pse nuk flasin epr pasurite e ministrave te korruptuar te gqverise ne ikje? Shqiptaret e dine mire se si jane pasuruar ministrat e kesaj qeverie te korruptuar.

 3. Saliu dhe Jozefines u ka ngel mendja te Tom Doshi, se ai po ia rremben elektoratin e Shkodres.
  Nuk te ka fajin Tomi ty sali, ta ka fajin mendja jote qe e le Shkodren te mbytej nen uje, dhe nuk i demshperbleve asnjehere!

 4. Saliut i eshte bere mendja miliarada dhe vetem aty e ka mendjen, i eshte erresuar shikimi nga babezia per pasurimin pa kufi dhe kjo eshte e vetmja gje qe ka menduar tere keto 8 vite.
  Ati i duket sikur te gjithe kane ardhur ne pushtet per tu pasuruar, si puna e atij, jo se ka edhe nga ata qe pasurine e tyre e investojne per te miren kombetare.

 5. te gjith ministrat e saliut por dhe ata qe sjan ministra por qe i sherbejn oborrit nuk kan ardhur te pasur po kan ber miljarda nga hajnia

  ndersa te ps nuk kan punuar asnje her ne politki kan ber bizneset e tyre me djesen e tyre skan vjedhur asnje her taksat e shqiptaret

  ky esht ndryshimin midis ps njerez atdhetar dhe te devotshem per te punuar per shqiptaret dhe pd vampirat e shqiptarve

 6. Tom Doshi nuk i ka parate nga politika por nga puna e shume viteve me rradhe. Sepse ka qene biznesmen para se te ishte politikan dhe se eshte nje nga ata njerez qe punojne papushim. Per kete arsye do te kthehet Shkodra kete here dhe do te tregoje veten se eshte nje qytet qe e mbeshtet demokracine dhe jo njerin apo tjetrin

 7. Me 23 qershor duhet te vendosim nese duam qe te na drejtojne njerez perfitues, zhvates, grabitqare qe u pasuruan ne kurriz te shqiptareve dhe shqyhen per nje karrige deputeti, apo nese duam qe te qeverisemi nga njerez te cilet duan te investojne per te miren e ketij vendi dhe qe nuk kane nevoje per te plackitur pasurine kombetare per tu bere te pasur.

 8. ka shume shume te drejte edi rama persa i perket kesaj gjeje sepse tom doshi nuk ka qene asnjeher edeputet ne pushtet por vetem ne opozita e ska si te perfitonte

 9. tom doshi dhe plot e plot biznesmene t etjere jane akuzuar nga pd se kane perfituar nga tenderat e qeverise por qe kur vete keta deputete e bznesmene nuk kan pas lidhje ndonjeher eme pushtetin

 10. kjo qeveri eshte totalisht pa alternative dhe di vetem te shaje te ofendoje dhe t ebaltos opoziten dhe nuk ka ca u thote shqiptareve se cka bere ne keto 8 vite e ca ndermend te beje

 11. shqiperia ka nevoje per nje kulture tjter politike per nje kulture te moderua per nje kulture pa sharje dhe fyerje personale per nje kulture anglo skansone dhe te marre nga modeli amerikan

 12. kjo qeveri thote qe disa deputete te ps jane te korruptuar apo kane bere para ne menyre te paligjshme por shqipatret duhet t ejene t eqarte se nqs kjo do ishte e verte pse nuk i fut ne burg saliu?

 13. kjo qeveri duhet te falenderoj tere kohes biznesmenet te tille sepse ne radhe te apre kane punesuar me qindra nejrez dhe ne radhe te dyt ekane paguar me miliona euro taksa per shtetitn

 14. More Qirje Rama’s por Shqiptaret e dine se si eshte vene dhe vihet pasuria shume miljardash ne Shqiperi,pra ne dy forma me Kontrabande ose me korupsion dhe qe te dyja llojet i ke ne gjirin e PS,te paret ke ata Korupusionit sepse PS vete i krijoje keta Miljardere,me taksat e Shqiptarve qe u mblodhi per 8 vjete dhe qe nuk beri asnje Ivestim,po ketu fute dhe Miljarderet e krijuar nga fondet e Bashkise se Tiranes per 11 vjete reshtre qe drejtove ti ku 4 prej tyre ju dhe me miljarda e miljarda Tendera per punime publike apo paisje e funizime me materiale kancelarike etj.etj dhe ku nuk u more asnje TAX,dhe te dyte jane ata miljarder qe jane pasuruar ne menyre te jashteligjeshme si brena Shqiperis po ashtu dhe jashte Shtetit dhe qe tani keto 4 vjetet e fundit i jane bashkangjitur Lavatrice PS per te bere pastrimin e pasurive te tyre me origjine te heret dhe te dyshimta ,dhe dihet qe nje bisnesmen apo nje Miljarder i mirfillte nuk perzihet ne Politike vecse aty me miza nen kesule,sepse dihet qe njeri me dy duar dhe me djersen e ballit munde te ndertoje nje jete te mire dhe te pasurohet disi por kure nuk munde te behet miljarder, dhe ku ne Shqiperi ku ka vepruar dhe vepron Maliqi ne vend te ligjit ,dhe qe akoma perdoret Gomari si mjet transporti

 15. Mbahu pas rrënjësh dhe jo pas gjetheve Zoti RAMA.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS

Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy