GRAZIA
Home » Sociale » Përgjigjet e sakta për provimin e Matematikës

Përgjigjet e sakta për provimin e Matematikës

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
MASH: Notat shpallen pas dy javësh. Nxënësit: Testi i vështirë
Rreth 50 mijë maturantë iu nënshtruan dje testit të Matematikës. Provimi i dytë i detyruar është cilësuar nga nxënësit si i vështirë për vetë profilin që ka. Incidente madhore nuk janë regjistruar, ndërsa disa aludime për kopje janë ngritur kryesisht në rrethe. Në Tiranë, maturantët kanë pohuar se masat e sigurisë kanë qenë tepër të rrepta. Pasdite, Ministria e Arsimit publikoi çelësin me përgjigjet e sakta. Gazeta publikon të plotë tezën e zgjidhur për të gjithë maturantët, të cilët mund të krijojnë një ide për notën që kanë marrë deri sa të shpallen rezultatet. Sipas MASH, korrigjimi pritet të përfundojë pas dy javësh. Në krahasim me provimin e Letërsisë, ku numri i mbetësve ishte rreth 1000, Matematika pritet të djegë më shumë nxënës, ashtu sikurse ka ndodhur çdo vit. Më 30 korrik, maturantët kanë provën e fundit ku do të testohen për njohuritë e tyre në lëndët me zgjedhje. Në rast se mbesin në njërin nga provimet, ata nuk do të kenë mundësi të konkurrojnë në shkollat e larta. Notat e lëndëve me zgjedhje mund t’i mbartin vitin tjetër. MASH ua ka lënë në dëshirën e tyre edhe mundësinë për t’i ridhënë provimet. Formulari A2 do të plotësohet nga nxënësit që duan të vazhdojnë shkollën e lartë, vetëm pasi të kenë marrë notat e katër provimeve. Ata paraprakisht duhet të llogarisin pikët për të parë se cilës nga 10 preferencat që do të zgjedhin u afrohen më shumë. Në dispozicion kanë një formulë që u bën llogaritjen e pikëve, si dhe fituesit e fundit për çdo degë për vitin e kaluar akademik.

Per te pare pergjigjet e provimit te matematikes kliko ketu

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

13 Komente per “Përgjigjet e sakta për provimin e Matematikës”

 1. ku jane pergjigjet e sakta për provimin e Matematikës?

 2. e di kush kur shfaqen rezultatet e matematikes

 3. kur dalin notat e provimit te matematikes

 4. pergjigjet e matematikes se duket do te dalin mbas provimeve me zgjedhje,kush e di sa do te kene ngelur,gjithmone tek matematika ngelin me shume,do zoti kemi dale mire

 5. sipas inf qe kam, rezultatet e matematikes dalin sot, dhe neser dalin ne faqen zyrtare te http://www.mash.gov.al

 6. a e di kush kur dalin rezultatet e matematikes?

 7. rezultatet kane dale por nuk hapet linku akoma ndoshta hapet mbas dates 29 qershor :(

 8. kur dalin notat mo se na cmendet

 9. po sikur thane qe do dilnin sot mbasdite notat,ku jane????

 10. prshndetje desha te dija pergjigje e provimit te matematikes

 11. une kam zgjedhur psikologjin dhe gjuletersin sepse jane lendet e mia te preferuara

 12. I keni me siper me te kuqe ku thote kliko ketu.
  Suksese…………..

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy