Birra Korca    
Home »

“Arrestohet” macja 007!

Gato Getulina--330x185

Një mace e cila po transportonte tre telefona celularë  në një burg të Sao Paolos në Brazil është “arrestuar”. Ngjarja e veçantë është shënuar ditën e martë, kur një roje sigurie vuri re që macja po ecte me shumë vështirësi në hapësirën e  burgut.U zbulua që macja kishte qenë e trajnuar për të bërë furnizimet […]

Nuk ka Komente

Berisha, socialistëve: Ejani me ne drejt fitores.
Edi Rama, një ëndërr e keqe e së shkuarës

Berisha gjate nje mitingu ne Tirane

Kryeministri Sali Berisha u ndal në Njësinë Nr.7 në Tiranë, ku ftoi të gjithë socialistët që ti bashkohen PD-së me 23 qershor, ndërsa Ramën e cilësoi një ëndërr të keqe të së shkuarës.“Sundimtarin e 11 viteve në Tirana tani le ta shpallim një ëndërr te keqe e të shkuarës së saj. Le ta lëmë piktorin […]

17 Komente

KQZ, pas Ramës, Sekui takohet me Metën

Rama e Sekui

TIRANE-  Pas kreut të Partisë Socialiste, ambasadori i Bashkimit Evropian, Etore sekui është takuar edhe me kreun e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta. Në takimin e mbajtur në selinë e LSI-së, meta dhe Sekui mësohet se kanë biseduar për situatën e krijuar në KQZ, pas dorëheqjes së disa anëatrësve të saj.  Më herët, ambasadori […]

33 Komente

Rama në Lushnje: Kujtoni 44-ën, votoni 29-ën

Edi Rama gjate nje mitingu

LUSHNJE- Kreu i Partisë Socialiste vazhdoi fushatën e tij elektorale me një miting në qytetin e Lushnjes, nga ku premtoi se do të punojë natë e ditë që ky vend të mos ketë asnjë të papunë. Gjatë fjalës së tij, Rama citoi një mikun tij veteran lufte; “Sot kam një amanet, nga një mik im […]

23 Komente

Adastra, “lodra” e re të pasurve! Komandohet me anë të iPad! (foto)

2

Kjo është “lodra” e fundit për super të pasurit. Një hajt gjigant, i cili kushton 15 milionë sterlina. Revista “Boat International” e ka përshkruar superjahtin më të mahnitshëm në të gjithë botën. Është 42. Metra i gjatë, dhe gjend brenda gjithçka për të argëtuar një miliarder që jeton në standarde të larta. Adastra është jahti […]

2 Komente

Rita Ora dhe Cara Delevigne japin SHOW në Londër! (foto)

Cara3

Mikesha e saj më e mirë, modelja Cara Delevigne është ngjitur në skenë për të mbështetur Rita Orën, gjatë një koncerti në Londër. Skenat, siç shihet edhe nga fotot, kanë qenë mjaft të nxehta, mes dy mikeshave, që kanë bërë të ekzaltohet edhe publiku i pranishëm. Cara provoi gjithashtu edhe aftësitë e saj vokale, duke […]

1 Koment

Ekzekutim me armë në qendër të Elbasanit

Policia Elbasan

ELBASAN- Nje person ka humbur jeten, i qelluar me arme zjarri ne qender te Elbasanit, ne afersi te zyrave te Gjendjes Civile.Ngjarja ka ndodhur rreth ore 14:00, siç u mesua me vone nga policia dyshohet per motive gjakmarrje. Deshmitaret kane treguar se jane degjuar rreth 7 te shtena me arme zjarri, nga te cilat gjeti […]

1 Koment

Basha: Në 2 vite, ndërtojmë 10 kopshte të reja

Basha

TIRANE- Brenda dy viteve të ardshme Bashkia e Tiranës do të ndërtojë 10 kopshte të reja,  Premtimi  eshte dhënë sot nga kreu i Bashksië, Lulzim Basha, i cili mori pjesë në në nisjen e punimeve të rikonstruksionit të kopshtit nr.29, një investim që kap shifrën e 39 milionë lekëve.“Kam kënaqësinë që ndodhem në këtë inaugurim, […]

20 Komente

“Tironsit per Rilindje” ,fjala e plotë e Linda Ramës

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama zhvilloi sot një takim me temë “Tironsit per Rilindje” ku deklaroi se shpreson qe kete radhe edhe tironsit te zgjedhin PS-se dhe alternativen e saj. Në këtë takim mbajti një fjalë rasti, surprizë për kreun e PS-së, edhe bashkëshortja e tij, Linda Rama, të cilin po e sjellim të […]

6 Komente

Ligji për median, OSBE: KKRT dhe RTSH rrezikojnë të kontrollohen nga shumica

Dunja Mijatovic

Dunja Mijatoviq, përfaqësuese për lirinë e medias në Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) ka paraqitur sot raportin për lirinë e medias për vitin 2013.  Në raport përfshihet edhe Shqipëria, ku ndër të tjera shprehet shqëtësim për ligjin e ri për transmetimet, dhe rrezikun që KKRT dhe RTSH të mbeten instrumente të politikës.“Me […]

3 Komente

“Aldo ishte në dasmë kur ndodhi vrasja për varësen”

Nexhmi Hoxha, babai i Aldo Hoxhës. Aldo Hoxha në Gjykatë

Nexhmi Hoxha, babai i Aldo Hoxhës, mohoi dje në Gjykatën e Tiranës përfshirjen e djalit të tij në ngjarjen e 7 gushtit 2012 te Fusha e Aviacionit, ku u vra Fatbardha Tafa. I thirrur në gjyq si dëshmitar i mbrojtjes, Hoxha rrëfeu para trupit gjykues lëvizjet e tij dhe djalit të tij të pandehur ditën […]

Nuk ka Komente

Hapet pas 6 muajsh bllokim rruga e Thethit

Dje pas hapjes së rrugës së Thethit në Shkodër

SHKODER – Hapet për qarkullim rruga në drejtim të zonës turistike të Thethit në Shkodër, aks i bllokuar prej më se 6 muajsh nga reshjet e mëdha të borës. Pas një periudhe të gjatë në të cilën rruga në fjalë ka qenë e pakalueshme, dje është bërë e mundur heqja e shtresës së borës dhe […]

Nuk ka Komente

Avokat Ngjela sjell kujtimet nga Shqipëria e 1991-1996: “Njohja e hershme me Nanon e dënimi me 12 vjet burg”

Spartak Ngjela, Henri Çili dhe Armand Shkullaku gjatë promovimit në UET

“Një kundërshtar që tallej dhe s’e pranonte regjimin e Tiranës ishte modern”Paralelisht me Fatos Nanon zhvillohej gjyqi kundër ish-anëtarëve të Byrosë PolitikeAkuza ndaj Alisë për abuzim fondesh, qesharake.“Hekuran Isai, Simon Stefani, Pali Miska, Lenka Çuko etj., asnjë lidhje me krimet e komunizmit”Kur doli nga burgu, teksa ecte rrugëve të Tiranës apo fliste me miqtë e […]

2 Komente

Turqi, Erdogan: Protestat do të shuhen brenda 24 orëve

Protestat në sheshin “Taksim”

Kryeministri turk, Rexhep Tayip Erdogan, u takua me një grup protestuesish antiqeveritarë pas një nate përplasjesh të dhunshme në sheshin “Taksim” të Stambollit.  Një delegacion prej 11 studentësh, akademikësh dhe artistësh u takuan me Erdoganin, por një pjesë e protestuesve në parkun “Gezi” të Stambollit i refuzuan bisedimet, duke deklaruar se grupi pjesëmarrës ishte përzgjedhur […]

Nuk ka Komente

Greqi, mbyllja e ERT-së nxit zgjedhjet e parakohshme

Greqia rrezikon zgjedhje të parakohshme në rast se nuk miratohet mbyllja e Televizionit Publik, ERT. Projektligji i ri për riorganizimin e Televizionit Publik grek, i cili nuk do të mbështetet nga aleatët e Samarasit në qeveri, PASOK dhe DIMAR, kërkon mbylljen e televizionit që ka poste të fryra tri herë më shumë nga stafi i […]

Nuk ka Komente

Kinezët duan mbrojtje për Snouden

Përdoruesit e internetit në Kinë kanë dalë në mbrojtje të fortë të ish-teknikut të CIA-s dhe NSA-së, Eduard Snouden, i cili ka dorëzuar në media dokumente top-sekret që tregojnë se e gjithë bota përgjohet nga strukturat amerikane të sigurisë nëpërmjet internetit. Shumë kinezë po i kërkojnë Hong Kongut që edhe nëse e kapin Snouden, të […]

Nuk ka Komente
Panorama Plus
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Linkedin
  • RSS
   

Më të lexuarat


Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy