GRAZIA
Home » Politike » Rama: Malajn mbajeni mik, por mos i jepni asnjë votë

Rama: Malajn mbajeni mik, por mos i jepni asnjë votë

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Rama dje bashkëbisedim gju më gju me studentët në Vlorë

Kreu i PS sulmon kandidatin e pavarur në vendlindjen e tij në Llakatund.

“Vota jo çështje miqësie, ndihmon Berishën dhe dëmton PS”

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, tha dje se vota për Arben Malajn është votë për Sali Berishën.  Rama e sulmoi dje kandidatin e pavarur në qarkun e Vlorës në vendlindjen e tij, në Llakatund, gjatë një takimi me banorë të këtij fshati, të cilëve u kërkoi që të mos japin asnjë votë për ish-ministrin socialist të Financave dhe ish-anëtarin e Kryesisë socialiste.  “Vota për Arben Malajn është ndihmë për Saliun, është ndihmë për Saliun, sepse i hiqet PS-së, i hiqet ‘Aleancës për Shqipërinë Europiane’, ikën në drejtim të gabuar dhe e merr lumi atë votë. Arben Malajn mund ta keni mik, ta mbani mik. T’ia hapni derën e shtëpisë, ta mikëprisni, ta ndihmoni që të kuptojë se nuk është çështje miqësie vota. Vota është investim për familjen tuaj. Është një votë më pak për ne, që do të thotë një votë më shumë për Saliun, sepse nuk çon peshë asgjëkundi ajo votë dhe është njësoj si të shkurtosh një pemë, duke ia hequr gjethet e prerë degë, e ta sjellësh në të njëjtin nivel me një pemë që nuk rritet”, tha Rama. Duke u marrë me kandidimin si i pavarur i Malajt, Rama tha se Vlora dhe PS ka bërë shumë për të dhe ai s’duhet të dilte kundër tyre. “Pema e Saliut është tharë dhe nuk ka asnjë shans të rritet, problemi është të mos heqim gjethe e degë nga pema jonë që të shkurtojmë pemën tonë e t’i hedhim në tokë. Kështu është vota për Arben Malajn. Unë nuk e kuptoj se si Arben Malaj del e kërkon votë si i pavarur, ndërkohë që me përulësi dhe me mirënjohje të madhe për atë që ka bërë Vlora dhe Partia Socialiste për të, për atë që keni bërë ju për vite me radhë, fare mirë këtë herë mund të mos ishte deputet dhe mund t’i shërbente po njësoj, në një detyrë tjetër Vlorës dhe gjithë Shqipërisë. Të falënderoj xhaxha, edhe unë me ty jam, por unë nuk dua që ta hajë ujku, dua thjesht që të mos marrë votat. Kaq dua!”, tha Rama.
Takime
Kryesocialisti, në një ditë kushtuar zonës së tij elektorale, zhvilloi dje në Vlorë disa takimi me banorët e fshatrave, por edhe në lagjet e qytetit. Rama e mbylli ditën e djeshme elektorale me një takim me studentë të Universitetit të Vlorës. I pyetur se si do të ruhet vota e socialistëve, Rama tha se votën mund ta ruajë çdo zgjedhës. “Miku im, doni ju ta ruani apo ta blindoni votën? Ka vetëm një mënyrë. Secili nga ju që sot e ka vendosur që do të votojë Partinë Socialiste, nuk duhet të rrijë dhe të presë dhe nuk duhet të shkojë vetëm te kutia e votimit. Vërjani syrin dikujt rreth e rrotull, në familje, te fqinji, në lagje, në fis, fshat që nuk ka votuar herën e shkuar dhe vazhdon i lëkundur ç’të bëj, merruni me të. Bindeni, merreni për dore, shkoni bashkë me një tjetër, dyfishoje ti votën tënde. Secili ta dyfishojë votën e vet. Kjo është mbrojtja më e sigurt dhe më fantastike e votës”, tha kreu i opozitës.

(Artikullin e plote e lexoni ne numrin e sotem te gazetes Panorama)

ARISTIR LUMEZI

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

9 Komente per “Rama: Malajn mbajeni mik, por mos i jepni asnjë votë”

 1. prandaj e hoqe nga lista sepse kish mendimin ndryshe, e ku eshte demokracia ne parti pastaj?

  • si mund te thuash qe ska demokraci ne parti vetem se dikush u hoq nga lista? PARTIA SOCIALISTE KA ME MIJRA FIGURA NE BRENDESI TE SAJ POR KJO SDO TE THOTE QE TE GJITHE DO TE VIHEN NE LISTA PER DEPUTET! PRANDAJ MOS NA MERZISNI SHUME ME MUHABETET E MALAJ E ME SHOK! TE GJITHE DUHET TE BASHKOHEMI NE NJE SIGEL PER TE MPOSHTUR SALI BERISHEN ME 23 QERSHOR DHE KJO SIGEL ESHTE E PARTISE SOCIALISTE TE SHQIPERISE ME NUMRIN 29!

  • haroi arbeni qe partia socialiste dhe vlora e kane mbajtur si deputet per githe keto vite po tani del dhe kerkon vote si i pavarur , zoti malaj delen qe ndahet nga kopeja e ha ujku…ty te ka ngrene tashme

 2. une kam respekt per zotin malaj ai ka bere shume pune ne keto vite por si i vjeter nuk i takonte te ikte nga ps dhe te dilte i pavarur,l duhet ta kuptoj qe ka dhe individ te tjer qe mund te japin konrtibutin e tyre

 3. socialistet rrijne ne gjirin e saj, nuk e tradhetojne ate. e mbeshtesin ate edhe

  duke mos kandiduar.

  nuk ka socialiste rivale te njeri-tjetrit, ata jane perkrah gjithmone e ne cdo kohe.

  nje vote per Arben Malaj eshte nje vote per saliun.

 4. o sa mire me qene biri i Llakatundit e me votue kandidatin tone z.Arben Malaj.
  fitore Llakatundi
  fitore Vlora
  fitore gjithe Shqiperia
  fitore familje Malaj
  FITORE z.Arben Malaj

 5. Ej sa per te qeshur, sa frike e paska Edi nga Arben Malaj, deri ne Llakatund paska vajtur qe te bej antifushate per Benin, nqs i ke votat e tua dhe te Kocos te sigurta mos shko deri edhe ne fshatrat e Vlores te besh fushate. Me e forta dhe ironia eshte po ta keni vene re, Rama ne Vlore me shume ben antifushate kundra Arbenin se kundra Saliut. Po nuk e di ky i mjeri se Vlora nuk eshte Fieri, Vlora voton per djemte e saj, Arben Malaj ka per te marre me shume vota se Edi Rama dhe Koco Kokedhima bashke, ketu te jemi, faleminderit.

 6. po po normale sipas teje i mire se lene me i keq te mos marre vote.po rri o rama se nuk ta ka fjin populli qe nuk je i zoti,ke zgjedhur fushen e gabuar.ti je i lindur per pikture.

 7. Me keto veprime te Z.Edi Rama ai po nxjer ne pah cdo ore cdo dite se sa frikacak eshte dhe shan e fyen Z.Arben Malaj sepse ai eshte i bindur per potencialin politik ekonomik te Z.Arben Malaj dhe cfaredo qe ai te beje dhe te thote kundra Z.Arben Malaj dhe ne cdo perballje me te do te dale i humbur.Le te ngushelloje veten me koco kokedhimen sepse perballe Z.Arben Malaj ne vlore Z.Rama me Kokedhimen do te ndeshkohen me vote nga populli i vlores.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy