GRAZIA   UNION Bank
Lotaria Kombetare  
Home » Flash, Lajmi i Fundit » Topi: Helikopterët e ushtrisë përdoren për pushime nga biznesmenë dhe femra

Topi: Helikopterët e ushtrisë përdoren për pushime nga biznesmenë dhe femra

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Kreu i FRD, Bamir Topi

Kryetari i FRD-së Bamir Topi ka leshuar akuza te ashpra ne drejtim te krereve te ministrise se Mbrojtjes per shkarkimet e fundit te gjeneraleve, por edhe per menyren aspak serioze sipas tij te menaxhimit te parave te taksapaguesve.

Gjate fjales se tij ne takimin me banorë të njësisë nr.3 të kryeqytetit, Topi beri pergjegjes drejtuesit e dikasterit per gjendjen ne te cilen kane katandisur kete institucion.

“Me paratë e taksapaguesve përdorin helikopterë të ushtrisë për pushime nga biznesmenë dhe femra. Turp për atë që ka rrënuar në këtë mënyrë institucionet shqiptare”.- u shpreh kreytari i FRD-së.

Duke iu referuar raportit të ODHIR-it mbi situatën parazgjedhore kryetari i FRD theksoi: “ODHIR ndan të njëjtat shqetësime që FRD ka bërë prezente kohët e fundit: një KQZ të njëanshme, mungesë transparence dhe një kryeministër që e ka vënë adminsitratën në shërbim të fushatës së tij”. Madje ai shtoi se është e pakuptimtë që KQZ vazhdon të operojë me 4 militantë të partisë në pushtet.

Per Berishen 

Topi nuk la pa akuzuar edhe kreun e qeverise dhe titujt e fisnikerise qe u jepen.
“ Kryeminsitri vazhdon të marrë tituj fisnikërie tiranase, si mund të nderohet një njeri që dy vjet më parë gjakosi bulevardin e Tiranës. Tirana,  është e jona, asaj i kane mohuar identitetin historik, por jo personalitetin për t’i thënë kryeministrit ik se nuk na ke perfaqësuar asnjëherë”- tha ai.

Kryetari i FRD-së preku çështjen e karrotrecave e konsideruar si problem për qytetarët e Tiranës duke thënë se: “Karrotrecat kanë urdhër që dy javë të mos i ngacmojnë qytetarët në rrugë për shkak të fushatës zgjedhore, dhe pastaj t’i rikthehen biznesit të karrotrecave”.

 

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

8 Komente per “Topi: Helikopterët e ushtrisë përdoren për pushime nga biznesmenë dhe femra”

 1. Mos haroni seTopi – president ka votuar per kampin mavi , ka dekoruar ishsigurimsa , nuk beri asgje per pronat dhe te perndjekurit politike dhe sot po punon per rrezimin e partise ku aderoi dhe drejtoi per aq shume vite !

 2. Po ti ku ishe more zoti Top, kur Berisha na “gjakosi bulevardin”?
  Si nuk te vjen turp nga vetja qe u drejtohesh shqiptareve, sikur je nje njeri i zakonshem…KE QENE PRESIDENT I REPUBLIKES , qe me keto qe thua tani, tregon se ke qene nje roje i godines se presidences e asgje me shume…Sa turp, sa turp per ty por edhe per ne qe te duartrokitem kur te zgjodhen,per turpin tone…

 3. A ke fakte or buracak a flet si tahiri balla et

 4. Ti mor i paftyre shpif per helikoptere me femra.Coji ne prokurori mor .Cdo fluturim shenohet me ore e sekonda intinerari ngarkesa qellimi njerezit.Kujton se ushtria eshte tufe bagetish dhe i mungon nje si ti.

 5. keni qene gjithmone servila e spiuna te kohes endhjerit,servil e inenshtruar i pd-se deri sa te shporri nga rradhet e saja dhe tani flet per gjera ne te cilat edhe ti ka mare pjesen tende o!

 6. z Topi ne e dime shum mire se çfare ka bere dhe çfare po ben per te manipuluar zgjedhjet ky Plaku me antiplumb,e dime se ka gjithe popullin,dhe nderkombetaret kundra,por pyetja shtrohet se çfare masash jeni duke ndermarre ju si FRD,dhe gjithe opozita ne pergjithesi,apo dhe nderkombetaret per te ndaluar kte armik te votes se lire,si munde te shkohet ne zgjedhje me kete KQZ militante,ose me mire organizate partie,qe holli ne lum 3 milion euro,per ato aparaturat moderne te verifikimit te kartave te identitetit,ku u be prova dhe nje person munde te votonte 2-3 here dhe nuk verifikohej fare,ose votim familiar,çeshte kjo maskarade e qellimeshme,e lene per ne funde,ku tani nuk ka kohe per rekuperim.Kto jane gjerat qe na shqetesojne me shum per momentin,ruajtja e votes,se me ane te saj rrezohet ky REGJIM ,prandaj mblilluni si nje grusht i vetem,pa dallim partie,feje,krahine,ideje,per tu mobilizuar,dhe gjetur nje metode per ruajtjen e votes se lire dhe te shenjte

 7. “Helikopteret e ushtrise perdoren per pushime nga biznesmene e femra”.
  Nje akuze shume e rende per Ministrine e mbrojtjes qe nese do te ishte e vertete, ministri Imami duhej menjehere te jepte dorheqjen.
  Por si gjithmone ne politiken shqiptare, akuzes i mungon fakti konkret i vertetuar dhe me emra te pervecem.
  Gjithashtu kur ish presidenti shqiptar, sot lider i nje partie per te cilen pretendon se eshte partia e vertete e djathte hedh disa akuza te tjera ne sinkron me propoganden e socialisto-komunisteve shqiptare, krijon haptaz dyshimin se akuzat e tij jane te reme..
  Permend 4 militantet partiake te djathte te KQZ, duke haruar te na thote se cfare jane 3 antaret e majte qe e braktisen kete institucion.
  Vazhdon me tej ish presidenti qe “ngjarjen ne bulevard” ta identifikoje me “gjakosjen e kryeministrit” duke injoruar fare faktet e pare nga syte e gjithe shqiptareve se kush ishte shkaktari e fajtori i vertete i kesaj gjakosje.

 8. Zoteri,si ish Komandant i Pergjithshem i Ushtrise,nuk ju lejohet te pergojoni forcat e armatosura te vendit,aq me teper kur flisni hava,pa asnje fakt te provuar.Vertet eshte kohe fushate,por nuk behet fushate me forcat e armatosura.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS

AMC

abissnet

Hotel Prestige

Gazeta Panorama Alexa toolbar
Njoftime pune nga gazeta Panorama

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2014 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy