GRAZIA
Home » Flash, Lajmi i Fundit » Roskovec, Berisha-Ramës: Padija nuk është argument. Rruga është punësim e zhvillim

Roskovec, Berisha-Ramës: Padija nuk është argument. Rruga është punësim e zhvillim

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Berisha ne Roskovec

ROSKOVEC- Kreu i qeverise  Sali Berisha eshte ndalur sot ne Roskovec, ne mitingun e radhes se Partise Demokratike. Gjate fjales se tij, Berisha i eshte pergjigjur Rames dhe spotit elektoral te PS-se, qe ironizon me rruget dhe ndertimin e tyre. “Dua t’i them sot shokut te autobusit, zbrit nga autobus te kuptosh. Padija nuk eshte kurre argument. Rruget jane kryesore, jane punesim e zhvillim. Se ndertuam rruge, u punesuan njerez, se ndertuam rruge u rrit prodhimi e u ndertuan fermat. Po ashtu edhe per shendetesine. Pa rruge, nuk mund te kete kurre sherbim te mire shendetesor”- ka thene Berisha. Ai ka shtuar se Shqiperia e ketyre viteve eshte Shqiperia anetare e NATO-s, e qytetareve qe levizin te lire ne mbare BE, ka njohur ndertimin dhe vazhdimin e ngritjes se infrastruktures me moderne ne rajon. Berisha ka numeruar arritjet e bera ne drejtimin e qeverise se tij, ne rruge, shkolla, infrastrukture rrugore, ujesjella, kanalizime e shendetesi. Sipas tij, ne vitet e krizes, cdo shqiptar e di se ekonomia e vogel shqiptare nuk ka ne recesion, po sipas BB, FMN, vazhdon te rritet, te krijoje vende pune. Berisha ka theksuar se objektivi me madhor eshte ecja drejt BE, marrja e statusit dhe hapja e negociatave.

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

37 Komente per “Roskovec, Berisha-Ramës: Padija nuk është argument. Rruga është punësim e zhvillim”

 1. o Berisha po ku jane keto rruge? si guxove fole per rruge kur ishe ne BERAT, FIER, KORCE, GJIROKASTER, LEZHE ETJ? kujt kujton se ja hedh ti mo?!

 2. Mire sale, kur ka qene i fundit qe eshte punesuar ne Shqiperi ne vitin 2005, sepse deri tani kemi pasur vetem largime nga puna/

  • Pika qe nuk te bie ty me gjithe rruge,njerezit po vdesin per buken e gojes e ti akoma rruge.Me 23 qershor do e shohesh se sa keq e ke katandisur kete vend more ,populli do te te denoje me vote kunder.

  • fino alla fine

   papunesia po rritet dita-dites ne kete vend e ky flet per punesim.Jeton komplet ne nje realitet krejt tjeter.Flet per realitetin e tij familjar e vajzes e djalit te tij qe u krimben ne para’ nuk flet per popullin ku pjesa derrmuese e familjeve shqiptare me zor mbyllin muajin,ku listat neper dyqane per nje pjese te popullit zgjaten cdo dite.Ja ky eshte zhvillimi qe na ka sjelle Saliu.

  • Tu flasesh shqiptareve per punesim te pakten keto 4 vitet e fundit eshte me te vertete tallje per to.Populli nuk po gjen me asnje hapsire per te mbijetuar e jo me per nje jete normale,ja kaq e nderë eshte situata ne kete vend.

  • Visi per ke e ke fjalen per te punesuarit e Rames ne bashkine e Tiranes sepse vetem per shtrimin e rrugeve te gjithe Shqiperise sa e sa punetor jane punesuar? ca si puna jote mire qe duan te mbrojne, por nuk dine as menyren e duhur sesi ta bejne.

 3. Ndalimi Rradhes ?! ky as sja ka idene ku eshte thjeshte e cojn !! Te erdhi fundi Berisha ske nga tja mbash ksaj rradhe , ti ke gjithe keto vite dhe ske mbajtur as 1% te atyre qe ke thene nder keto vite , asgje ske bere boll mashtrove o njeri i pa ftyre

  • Shqiptaret kane nevoje per pune- Saliu nderton rruge.

   Shqiptaret kane nevoje per te reduktuar taksat – Saliu nderton rruge.

   Shqiptaret kane nevoje per rend e siguri publike – Saliu nderton rruge.

   Shqiptaret kane nevoje per uje e per drita 24 ore – Saliu nderton rruge.

   Shqiptaret kane nevoje per nje sistem te drejte gjyqesor – Saliu nderton rruge.

   A thua se keto rruge do na mbajne frymen gjalle, a thua se ne ngelem duke udhetuar.

   • ironia e madhe eshte se nuk ka ndertuar rruge sidomos ne jug.
    akset kombetare qe lidhen me pikat kufitare ne jug ne disa segmente ngjajne me rruge te bombarduara.eshte kjo pamje e nje shteti te zhvilluar????????
    kjo eshte tallja me e madhe me shqiptaret.pas 8 vjet qeverisjeje rruget nacionale nuk kane mbaruar dhe nuk dihet se kur do te mbarojne.
    turp ,turp ,turp.

  • Pergjigjen e komunitetit te Roskovecit dhe te gjithe shqiptareve do e marresh me 23 qershor kur te debojme njehere e mire nga ky vend.Nuk durohet me ky regjimi yt mbytes Sali,populli ka humbur shpresen per te dale nga ky batak ku e ke futur ti.

 4. Cfare thua ore zoteri, per cfare duhen ato rruge, kur shqiptaret nuk kane as leke per te levizur ne ato rruge, kur shqiptaret nuk kane leke per te udhetuar as deri ne Greqi, para pak ditesh humbi jeten nje shqiptar qe e mori me not per te shkuar ne Korfuz dhe humbi jeten ne kerkim te nje pune qe nuk ia sigurove dot ti.
  Dhe ti ke goje te flasesh per rruge e levizje lirisht ne BE?

  • Gentjana ato rruge ndertohen per ti ardhur ne ndihme pjeses me te madhe te qytetareve, ndaj mundohu qe te mos marresh raste ekstreme per te hedhur poshte nje pune te mire qe behet. mos e bej edhe ti si ne kohen e xhaxhit, qe kur u ndane televizorat e pare me ngjyra njerezit nuk i pranonin se me aq ishin mesuar, me televizorat Lura. Papunesi dhe skamje ka ne te gjitha vendet e botes e dashur jo vetem ne Shqiperi, por neve na ben pershtypje sepse jemi shume pak banore.

 5. Shqiperia nuk eshte vetem rruge dhe kte duhet te dije Saliu. Ka nje jete qe i eshte qepur fjales rruge e si ndahet. Fillo mendo per shkollat qe i pikon uji brenda, per spitalet qe jane bere ”hyrje me pagese” dhe pastaj hajde fol per asfalte.

 6. Dua te ardhura per te ushqyer femijet dhe s’kam leke as te mbyll muajin, cila eshte zgjidhja qe jep ti Sali? Rruge.

  Jam semure dua te marr kujdes shendetesor, s’kam leke as per viziten tek mjeku as per te marre ilacet, cila eshte zgjidhja qe me jep ti Sali? Rruge.

  Po ik ore me gjithe rruget e tua, e dime qe duhen, por ne kemi probleme shume me te rendesishme se rruget, probleme qe jane jetike.

  • Manolo po leket per te hyre ne internet kush ti ka dhene, shko e puno mos rri facebook-eve dhe interneteve, por siguroju te ardhmen familjes e femijeve meqenese qahesh. pune ka gjithandej, por jo ne internet.

 7. Zhvilllim do ishte vetem nqse do kishte rrit mirqenien e shqiptarve kur ne te vertet i ka sjelle deshtimin ketij populli ku ne cdo fmi sot lind me 4 mije euro borxh ky eshte zhvilllimi qe ti flet zoti KM. ?

 8. ngado qe vete ramen e ke me vete sali eeee, te ka ngel ora te rama e autobusi , thuaj popullit cke bere mos dil e shpjego replikat e rames , kjo tregon se ti po lufton per pushtet personal jo per popullin dhe zhvilli

 9. eh cna beri ky neve moj na rrenoj e ne mashtroi keq fare te shkretet ne cna ka gjet, shihni mor cthote aman vetem kot , rama rama rama, rruge, rruge, rruge hej zot fol o cke ber

 10. shqiperise rruget i kane sjellle vetm rrenim edhe krize ekonomike sepse vetem nga borxhi qe ti ke marre sot shqiptaret ne 10 paguaj 7 lek borxhin qe ti ke marre per ta …. ky eshte zhvilllimi qe ti ke sjellle per shqiperine …

 11. o saiiiiiii o nastradin e mos fol per bizneset e vogla se ato jane rrenuar me kohe e kane falimentuar se te ka ec ty biznesi familjar ok po populli blene buke me lista , shoku autobusit do te le me gisht ne goje

 12. ky eshte nje mashtrim tjeter i berishes, ti dhe rruget nuk i ke bere ore zoteri ndaj mos thuaj pallavra te kota, rruget jane per fushate se po inaguron cdo jave nga njen hajvan

 13. me politikat e tua te deshtuar shqiptaret kane pare vetem rrenim edhe shum pak drite te bardhe , nqse do kishim nivel te larte jetese sot shqiptaret nuk do vuannin te blinin ushqimet jetike te shportes te jetes… si buke sheqer edhe vaj ky nuk eshte deshtim por eshte rrenim per popullllin shqiptar

 14. po nato mund te jete liri o ditezi po nuk hap vende pune per te papunet e shumte qe ka shqiperia , ndaj jepi fund perrallave njeher e mire

 15. po per cdije flet ti ore ditzi kur neper shkolla ke futur ne pune njerez te paditur! ti je nje donkishot ne kuptimin e plote te fjales. premtove lufte kunder korrupsionit dhe duar te pastra por shume shpejt duart tu perlyen me mullinjet e eres se zeze, te korrupsionit galopant. premtove me shume punsim dhe me shume te ardhura per shqiptaret dhe sot ka me shume varferi dhe papunsi, premtove taksa te ulta dhe kemi taksa te larta, premtove lufte ndaj krimit dhe krimi njohu lulezim e din pse? sepse te rinjet i le ne meshire te fatit ne mes te kater rrugeve, pra dhe ti me misionin tend te mire per te ndrequr padrejtesit perfundove vete i inkriminuar dhe humbes si donkishoti kunder mullinjeve te eres

 16. Shqiptaret duan pune per te jetuar sagje me teper,po disa njerez qe duket sikur mbeshtesin shtetin,se ne fakt aq me veten e tyre sjan,jan kthyer me shum qe keqdashes per njerzit jan ber si jenat qe ushqehen me kerma.

 17. saliu mendon se me te vertete ka monopolin e dijes dhe mendon se cdo alternative e tij ekonomike eshte alternative e zhvillimit

 18. rruget jane zhvilllim por kur behen me standarte kur behen sipas bashkimit europian e pa korrupsion e kur paguhen firmat q ei ndertojne rruget e jo kot te themi se rruget ejmi zhvillim

 19. berisha e ka kthyer vendin nje nje katrahure qe nuk mer vesh i pari t edytin dhe qe askush nuk duhet dhe sdo t abesoje ate ndaj turp qe kemi nje kryeminister te tille turp qe nje kryeminister mashtron kaq shume

 20. sali ti as nuk ke program per ndertimin errugeve e as nje strategji te qarte per mirfunksionmin etyre por thejsht i ben shkel e shko ndaj shqipatret nuk duan nje alternative bllokuese

  • militantet ne sulm

   alternative bllokuese??? besoj e ke fjalen per Ramen ti zogu pak me lart me emrin elona, sepse nese ka nje njeri qe vetem shakterron dhe ka si moto vetem bllokimin ai eshte EDI RAMA.

 21. berisha esht enje kryeminister tamam me fantazi te shfrenuar qe nuk duhet dhe nuk mudn ta besoj askush nje kryueminister genejhstar dhe pa vlera ndaj en 23 qerhsor duhet te mebshtesim edi ramen dhe alternativene tij te rilines

 22. Po o i marr po. Roskovecit thuaj kush jane vrasesit e Deputetit te tyre, thuaju se ke 4 vjet qe flet per shtet ligjor. Kush eshte vrasesi, ke polici e shtet ne dor. Gjeje e boll e perdhose dhe e nxive ate vend. Padija te takon ty, qe nuk di se si funksionon nje shtet ligjor.mjaft. Koha per te ikur

 23. prap marioneta e edit. Su lodhe more duke ndrruar emrat

 24. O Ram karagjozi ke leshu gjit anetaret e FRSHit dhe po bej koment

 25. Sali Berisha ti je drita dhe jeta e atij vendi
  Aferim dhe lavdi ne jete te jeteve

 26. Shume vite me pare e kam degjuar se nje vend ( shtet ) I zhvilluar duket nga rruget qe ka. Kete e shoh sot ne Shqiperi. Si ishim para 8 vjetesh dhe si jemi sot. Shih rruget dhe do te shikojsh zhvillimin e vendit, industrine, turimin, exportin, bujqesine, shkollat e tj. e tj. Nqs ti mban size te errta sigurisht qe nuk I sheh keto ndryshime. Njelloj eshte edhe kur degjon Edi Rama-zanin dhe servilet e tij.

 27. shoh se shumica e komentuesve kane rene ne gracken e propagandes.
  mos thoni se jane ndertuar rruge por kemi nevoje per gjera te tjera e te tilla si keto.
  RRUGE NUK JANE NDERTUAR.DO TE ISHTE MIRE SIKUR TE ISHTE KESHTU.KU JANE AKSET NACIONALE NE JUG.TE NDERTOSH RRUGE FSHATI ME PARAMETRA TE ULET NUK ESHTE NJELLOJ SI TE NDERTOSH RRUGE NACIONALE ,QOFTE PER NGA BUXHETI QE KERKOJNE ,QOFTE PER NGA RENDESIA QE KANE.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS

Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy