GRAZIA
Home » Sport » Shqipëria i merr Zvicrës një Xhaka

Shqipëria i merr Zvicrës një Xhaka

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
Ka edhe kështu: njëri luan për Zvicrën dhe tjetri për Shqipërinë. Ajo që ka ndodhur pak kohë më parë me dy vëllezërit Boateng (Kevin-Prince i lindur në Gjermani nga prindër ganezë preferoi të luante për Kombëtaren e Ganës, ndërsa vëllai i tij, Zherom, i lindur në Ganë, por edhe me pasaportë gjermane, preferoi “pancerat”), pritet të kopjohet edhe nga vëllezërit Xhaka. Siç dihet, mesfushori i Borusia Mynshegladbahut, Granit Xhaka, luan tashmë për Kombëtaren e Zvicrës, ndërsa i vëllai, Taulanti, i cili militon te Grashoper (është dhënë hua nga Bazeli), me shumë gjasa do të vishet kuqezi. Sipas medias kosovare “Tribuna”, ky i fundit pritet të jetë përforcimi i radhës në Kombëtaren e drejtuar nga De Biazi. “Taulant Xhaka i ka thënë po ftesës së Kombëtares dhe pritet të ftohet së shpejti nga trajneri i Kombëtares shqiptare. Madje, flitet që kjo gjë mund të ndodhë që në këtë grumbullim, i cili zyrtarisht nis më 29 maj”, pohon një burim i FSHF-së për këtë media. Ndërkohë, duhet thënë se lojtari ka luajtur me të gjitha kombëtaret e moshave të Zvicrës, madje edhe me U-21, çka mund të përbëjë problem për aktivizimin e tij të menjëhershëm me kuqezinjtë. Gjithsesi, fillimisht atij do t’i duhet të pajiset me pasaportë shqiptare dhe më pas të ndjekë të njëjta procedura sikundër edhe Migjen Basha, pra të kërkojë edhe lejen e FIFA-s, para se të zbresë në fushë me fanellën e Shqipërisë. Përveç Xhakës, De Biazi ka ftuar për ndeshjen ndaj Norvegjisë edhe Valdet Ramën, Vullnet Bashën (vëllai i Migjen Bashës), Azdren Llullakun dhe Ilir Berishën.

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

5 Komente per “Shqipëria i merr Zvicrës një Xhaka”

 1. ATDHEU MBI TE GJITHA

 2. ky taulanti pasi që nuk po aktivizohet në klubet e zvicres, ështe rezervë si diisa të tjerë Duan ta shfrytezojn Shqiperin për t’i bërë vetës rekllamë… Ky nuk i nevojitet Shqiperis sepse është lojtaar shumë i dobët!

  • e ke gabim vllaqko gabim eke ti si pik spari me keqardhje te them se nuk merr vesh fare me futbollin,me vjen keq asht diqka personale apo urrejtje xhelozije

 3. Shume e vertete ajo qe thote komentuesi guri. Ky xhaka me nivelin qe ka per momentin nuk do ta quaja ndonje perforcim per kombetaren. Ky edhe ne nje kampionat medioker si ky i zvicres nuk po bind.

 4. ky asht lojtar i ri dhe talent,mirpo neve shqiptareve dhe ndihma qe ju bojm nuk i miafton sikur te ishe ti me sa lek ne gjep qe merr ky djal nuk do ta kishe braktis kurr lekun per dinjitet kombetar ky eka ber dhe asht turp te flasesh per ket keshtu turp

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy