GRAZIA
Home » Flash, Lajmi i Fundit » Islami: Modeli Edi-Koço, sekt klientelist brenda PS-së

Islami: Modeli Edi-Koço, sekt klientelist brenda PS-së

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
TIRANE- Kandidati per deputet i PD-se, Kastriot Islami permes nje deklarate per mediat nga Kryesia e Kuvendit, akuzuoi kreun e PS-se, Edi Rama se se bashku me biznesmenin Kokedhima kanë krijuar brenda PS-së një sekt klientelist. “Mbrëmë mentori i Edi Ramës, Koço Kokëdhima sulmoi të gjithë socialistët e ndershëm që punuan për vite me radhë dhe asnjëherë nuk u korruptuan dhe nuk përfituan fonde publike apo ndere nga ish-kryetari i bashkise dhe kryetari i PS-së. Mbrëmë Kokëdhima e filloi sulmin e tij me liderin historik të PS-së, Fatos Nano, për të vijuar me një nga figurat kryesore të PS-së Arben Malaj dhe kaloi më pas tek unë e gazetarë si Mustafa Nano. Të majtët panë mbrëme me zë dhe figurë urrejtjen patologjike të liderit shpirtëror të Edi Ramës për PS-në dhe dashurinë e tij për omgj-në mavi brenda kësaj partie.”-tha Islami. Ish-deputeti socialist, akuzoi biznesmenin Kokëdhima për përfitimin e 19 milionë lekëve tendera, gjatë kohës që Rama ishte në krye të Bashkisë së Tiranës. Sipas tij, asnje nga deputete e thjeshte e te devotshem nuk kane perfituar asnje qindarke, e jo me tendera nga ish kreu i Bashkise, Rama, si ka bere Kokedhima. “Në 2011-ën modeli Edi- Koco doli nga Tirana, doli nga dera, në 23 qershor nuk do të mund të futet nga dritarja. Ndoshta do të tentojë të futet nga oxhaku, por do të dalë më i nxirë seç është”- tha Islami.

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

37 Komente per “Islami: Modeli Edi-Koço, sekt klientelist brenda PS-së”

 1. Rama me Kocon duan qe te vendosin rregull ne shqiperi por shqipetaret nuk do ia japin mundesin qe te beje nje gje te tille.

 2. Rama mashk me kocon duan qe ta bejne shqiperin bangladesh dhe jo ashtu sic e meriton shqiperia te jete.

  • O Delet e saliut qe beni si Socialista si jeni mire ? Po ju shijon fundja e after .. Shume mire me behet qefi. TAni shikoni cdo ndhodhi ne qershor

   Sondazhi i pare bere nga Instituti me serioz i sondazheve italiane PIEPOLI lidhur me orientimin e votes nxjerr fitues Koalicionin e Majte me 49 % te votave ne te gjithe vendin. Ndersa Koalicioni i djathte, nese do te votohej sot do te fitonte vetem 40 % te votave.

   Sondazhi nxjerr fituese dhe si force politike, Partine Socialiste me 40% te votave kundrejt 35% te Partise Demokratike.

  • Rama e ka fjet trurin lale qe do dale nga politika shqiptare me shkelma prandaj po ben cdo gje qe te shkaterroje ate cfare ka ngelur nga partia socialiste dhe te mos kete asnje te ardhme per ps..

 3. drejtori i nje banke

  Robi me i sakte qe ka pas PS. burre zotni, njeri me shpirt dhe politikan i zoti. por si gjithemone neper partite shqiptare ecin vetem b.lepiresit

 4. Po kur ka qene ndonjehere e sakte politika qe ka ndjekur Rama, si gjithmone Rama shkon nga njeri gabim te tjetri akoma edhe me i madh. Sapo na e vertetoi kete me vendosjene e Kocos ne liste per deputete.

 5. Ehh si ty te ishin gjithe politikanet e majte o Kac, po Rama nuk i do njerezit e zgjuar prane vetes se i prishin pune, do ata qe ulin ekoken e nuk i diskutojne gjate vendimet qe merr Rama.

 6. Nga menyra se si foli dje Kokedhimja e kuptoj pse Edi Rama eshte kaq naiv ne levizjet politike. Eshte komplet Koco.

 7. nacionalisti

  silvana larg qoft me qen gjithe si ky mos ta degjon kush me ate fjal se do te mendojn si te cmendur cna duhen kto njerz si kaci servila e tradhtar. e perjashtoi partia sociliste po dil deputet i pavarur po jo nga komonist tani tna behesh demokrat.

 8. kur flet edhe ky fityra katrani o kastrtiot as nje vot nuk ke per te mare.

 9. Rifat Ymeri.....

  Aman si po ja shpif gjithkuj ky kaci i Zi…

 10. PD-se i duhen 3/5 në parlamentin e arrdhshem që të mos i lutet opozites për reformat ne vazhdim se miratuari.

 11. e bukura ne theniet e kocos e/ishte “skuadra jone” … qe le te kuptohet qe ai ka kohe qe ben set up-in e skuadres te PS. vetem me nje ndryshim, qe rama nuk e prezantoi “prurjen e re” sic kish bere me paraardhesit e kocos ne “skuader” por preferoi qe te zbulonte statujen e kocos, sic behet rendom ne perurime, si gjetjen e shekullit (jo te kocos).

 12. e kastriot kur ben dhe ti komente.

 13. Islami me shoke Sekt Komunist brenda PD.

 14. sala,edy,kocua,kaci,saimiri,jozi,mehdiu,mmmm,,,,eta,etj etj,politikane,hahahaha,,,ti isha serb apo grek do isha shum i kenaqur,,,,,,o moj shqipni e mjera shqipni,

 15. kastrot islami dhe Arben malaj jane njerezit me te zgjuar dhe te shkolluar ,mund te futen ku te duan si deputete se ata do ti sherbejne vendit.

 16. njerez si kastriot islami nuk duhen lejuar ste pelqen ps-ja dil i pavarur apo do sesben karrige se per popullin sdo tja dij

 17. Rama po vepron si Enveri, largon intelektualet dhe ata qe e krijuan partine qe sot ai po e sundon dhe shkateron,dhe zgjedh njerez hajdute e servila.K. Islami eshte socialist i vertete Europian, ai ka thene hapur mendimin e tij , dhe nuk u servilos per nje kolltuk deputeti. Qellimi i tij , kush e kupton, eshte integrimi i vendit .Rama po te ishte i zgjuar , duhej ti kerkonte te falur Islamit dhe te tjereve qe kane me shume merita , dhe jo te behet pengese e integrimit te vendit per qellimet e tij dhe kastes se re qe po mban nga mbrapa. Por ai nuk di te kerkoje falje dhe vazhdon rugen e babait te tij shpirteror. Dhori.

 18. turp qe larguan njerez si ju z.Islami,ju do i hiqni vetem vota dhe me ket hap do sjelli fitoren e PD.hikni dhe nga opozita e mashtrusat dhe interesaxhinjt e shqiperise

 19. kto sekte klienteliste ne i kemi dit do dhe do i dim se vetem per pare luan rama ne politk.sidoqoft ri gezoj ato dhe humbjet e rradhes

 20. eshte 19 milione USD jo leke. ose 19 miliarde leke!!!

 21. rames nuk i leverdise te mbaj ne parti njerez te zgjuar dhe te nderuar. i intereson vetem te mbaj njerez fodull dhe hipokrite se vetem keshtu gjen gjithmone pergjigjen e vetme qe atij i intereson. por keshtu nuk behet perpara dhe as nuk fiton zgjedhjet. vetem humb . por ramen e ka verbuar etja per pushtet dhe nuk mund te kuptoj asgje per momentin. mbas 23 qershorit mbase mund te ftillohet me shprese te Zotit dhe atehere do te mund te kuptoje gabimet e njepasnjeshme qe bo i ben partise dhe si rrjedhoje edhe shtetit shqiptare.

 22. Rama ka shum te drejte qe e ka mbushur PS-ne me bisnezmen.Ai e kupton se nuk ka rruge tjeter per marrje votash vecse te perdori leket e ketyre bisnezmeneve qe i ka bere pjese e partise. Me shume se gjysmen e votave qe merr PS i ka te blera me leket e ketyre njerezve.

 23. Vazhdojne aferat klienteliste te Edi Rames , vazhdon ta ktheje PS ne nje parti “MIQSH ” , vazhdon te perdore postin e kryetarit per te arritur qellimin e tij te vetem te behet i pari i vendit , te eleminoje cdo mendim kundra , te quaje armiq dhe tradhetare ato qe nuk pajtohen me idete e tij . Nese do ishte nje individ dhe politikan normal Rama do afronte prane tij ajken e PS dhe jo te tallet duke futur emra te inkriminuar .

 24. Z.DHORI ELINI.Nuk jam dakort me analizen tuaj.Ju jeni militant dhe ju intereson te flisni ne kete menyre por te quash socialist europian K.Islamin nuk jam dakord.Islami dhe Malaj jane ministri i ekonomise dhe ministri i financave te qeverise Nano qe do te njihet si qeveria e papergjegjshme qe instaloi korrupsionin ne shoqerine shqiptare.Nga keta hajdute ordinere ne u detyruam te votonim Berishen ne 2005en.Berisha keto 8vjet dhe tani me afrimin e Islamit tregoi qe eshte i njejti nivel me ta.Nqs Rama i largoi bute njerezit qe punonin kunder tij per Nanon,Berisha i rrahu te gjithe kundershtaret ne 96en,madje dhe vete Islamin.Pra kush vepron si Enver Hoxha?Sa e shkurter eshte kujtesa per te perfituar ca euro zoti militant.Po humb kohen kot me ty se e nuk ja vlen por njerez si ty jane fatkeqesia e ketij kombi qe po shkaterrojne cdo dite.Dhe militantet e majte qe do jene ne pushtet nuk do jene me te mire se ty,por te pakten te iki Berisha.

 25. SALI SKENDERBEU

  Islami ik ke PD si shume te tjere duket qarte se Z Rama sdin politike por din business dhe klienti i tije me i madh Z Koco Kokedhima qe me sa kam kuptuar une nuk esht as Shqipetare nxjerr kandidaturen per deputet. Pu pu edhe ky don te fitoje zgjedhiet. Kurre ne bote sdo i fitoje.

 26. Nuk mendoj se beni opozite me komente duke e share Islamin si komunist…Eshte bashkuar me PD se do te miren e shqiptareve, do integrimin dhe shume te tjera.

 27. E rendesishme eshte qe edhe pse bashkpunoi me Berishen, nuk e quan bashkpunimin ne te mire te vendit, nje KONTRATE sic mendon META. Islami eshte politikan i vertete…

 28. Jo vetem Islami, po kushdo tjeter qe i thote vetes qytetar dhe patriot, seshte e gabuar qe ti bashkohet integrimit ne BE.

 29. E drejte eshte qe ta quaje PS nje sekt klientelist. Nje tufe biznesmenesh pa shkolle dhe me diploma fallco qe me to sbejme hajer.

 30. Po si mund te quajme nje lider Ramen nderkohe qe ai zgjedh prane vetes njerez tejet injorante dhe perjashton apo “flak” te zotet e profesoret!? Nuk di si do i vej halli ksaj pune politike ne shqipri

 31. Si ka mundesi qe te gjithe analfabetet shprehen kundra z. ISLAMI ne keto komente?! Mos valle eshte niveli e socialisteve te Rames qe flet?

 32. Behet fjale per 19 milion euro apo per 19 milion leke qe Z.K.Kokedhima ka perfituar tendera ne kohen qe kryetar bashkie ka qeneZ.Edi rama.Z.K.Islami u shpreh per 19 milion euro tendera pse Z,apoZj qe ka redaktuar konferencen e shtypit te Z.Islami keqinformon?

 33. te mjeret ne qe kete fytyre nuk e duronim dot edhe kur ishte ne ps,,,,po tani si do tja bejme qe ta shofim edhe 4 vjet te tjera

 34. Njerez te lodhur, te deshperuar, pa pike shprese. Dhe kur ka goje ky te flasi. Ky qe ha buken e shkelur, qe sdi ceshte besa, qe nuk merr as edhe nje vote.
  “Kush nga socialistët e thjeshtë ka marrë qoftë edhe një tender të vogël nga Edi Rama, askush..”
  Shume e qarte qe eshte nje reagim inati , siduket i nje personi qe qenka pro shfrytezimeve ,por si ka dal e tija. Turp o Islam ! z.Kokedhima ka mjaft pune per tu marre tanime. I uroj suksese :)

 35. si ka surrat e del ky te flasi. Kush te beson me ty mere I zi. Ti do vetem karrike dhe pushtet, ti je njeri pa moral. Une kthej kanalin kur del ti ne televior, je fytyr e urryer.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy