GRAZIA
Home » Flash, Politike » Emra të njëjtë kandidatësh në qarqe, KQZ u kthen listat 8 partive

Emra të njëjtë kandidatësh në qarqe, KQZ u kthen listat 8 partive

  • Albanian
  • English
  • French
  • German
  • Italian
Miratohen listat e PR, FRD, PSV’91 dhe AP. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ktheu dje listat e kandidatëve të tetë partive politike, pasi ka konstatuar që emrat e kandidatëve janë hasur në disa parti të ndryshme. KQZ ka verifikuar listat e 31 partive politike, nga të cilat u miratuan me katër vota pro 23 prej tyre. Nga partitë e verifikuara dhe të kthyera për plotësim të kandidatëve nga KQZ, rezulton se 6 prej tyre janë në koalicionin e PS-së, Aleanca për Shqipërinë Europiane dhe vetëm 2 në koalicionin e PD-së, Aleanca për Punësim, Mirëqenie dhe Integrim. Dje, KQZ i hapi “ditën jeshile” kandidatëve të propozuar nga Fryma e Re Demokratike të Bamir Topit, Partisë Republikane të Fatmir Mediut, Aleancës Popullore të Artur Dojakës, Ballit Kombëtar Demokrat të Artur Roshit dhe PSV91 të Petro Koçit. Në listën e kandidatëve të Partisë Socialiste të Vërtetë ‘91 bie në sy se vetë kryetari i saj, Petro Koçi, nuk është pjesë e listave. Koçi nuk kandidoi në asnjë nga 12 qarqet e vendit më 23 qershor, edhe pse partia në zgjedhje është regjistruar në emrin e tij. Kreu i PSV ‘91 ia ka besuar kryesimin e qarkut të Tiranës Aziz Jatës, që disa javë më parë kërkoi të regjistrohej si kandidat i pavarur në Tiranë. Me siglën e PSV ’91 dhe me emrin e partisë së Koçit do të garojë i pari në Vlorë Ilir Gazeli. Koçi, pas firmosjes së koalicionit më PS-në e Edi Ramës, deklaroi se do ta shkrijë partinë e tij, por PSV ’91 u regjistrua në KQZ brenda afatit ligjor si forcë më vete dhe sipas listave, me kryetarin e saj jashtë garës së 23 qershorit. Gjithashtu, KQZ refuzoi të miratojë, duke e kthyer për ndryshime, partinë e Spartak Ngjelës, në të cilën janë konstatuar emrat e të njëjtit kandidat në qarkun e Tiranës dhe në qarkun e Fierit. I njëjti problem i të njëjtit kandidat në dy parti të ndryshme është konstatuar edhe te Partia Ardhmëria Shqiptare. Ndër partitë e kthyera, ishte edhe Partia e Gjelbër, Aleanca Arbnore, Partia Pajtimi Kombëtar, Partia Komuniste, Partia Konservatore dhe Lëvizja për Drejtësi e Shqiptarëve.

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

Beni nje Koment

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Linkedin
  • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy