GRAZIA
Home » Aktualitet, Flash » Lista e ALUIZNI: Legalizimet, emrat e 2495 përfituesve të rinj

Lista e ALUIZNI: Legalizimet, emrat e 2495 përfituesve të rinj

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
Korrigjohet sipërfaqja edhe për më shumë se një mijë vetëdeklarues. Janë 2496 vetëdeklarues që me vendim qeverie u është miratuar kalimi i pronësisë dhe nga ALUIZNI ka filluar puna e plotësimit të dosjes tekniko-ligjore dhe më pas përgatitja e faturës financiare. Gazeta publikon sot emrat e atyre që përfitojnë nga vendimi i marrë në mbledhjen e qeverisë së datës 24 prill dhe që tashmë do të mund të kryejnë procedurat e radhës për të legalizuar parcelën ndërtimore. Po kështu, Agjencia e Legalizimit ka bërë publike edhe listën me 504 parcela ndërtimore, të cilat kanë korrigjime dhe që përfshijnë në vetvete mbi një mijë vetëdeklarues. Në një njoftim për shtyp, Agjencia e Legalizimeve bëri me dije se po ndiqen të gjitha procedurat e nevojshme nga gjitha drejtoritë në vend, në mënyrë që objektet informale që janë pjesë e ligjit të futen në proces në mënyrë që ky i fundit të mbyllet brenda vitit 2013. Sipas të dhënave dhe përditësimit të bërë në terren nga punonjësit e Agjencisë së Legalizimit, rezulton që objektet informale të trajtuara në vendimin e datës 24 prill janë ngritur pjesërisht në pronë shtetërore dhe pjesërisht në territore të papërfshira në sistemin e regjistrimit të pasurive të paluajtshme. Paraprakisht, si për dosjet e reja që u kalon pronësia, edhe për ato me korrigjime janë kryer procedurat e përditësimit të tyre, si dhe kanë përfunduar procedurat kualifikuese për legalizimin e tyre, duke u hapur rrugë procedurave të tjera finale deri në marrjen e tapisë për objektin informal të vetëdeklaruar. (Listen e plote te ALUIZNI e gjeni ne numrin e sotem te gazetes Panorama)

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

5 Komente per “Lista e ALUIZNI: Legalizimet, emrat e 2495 përfituesve të rinj”

 1. Pershendetje panorama; dua te them,se gjiythmon flitet per legalizimet,ne kete gazete,po emrat,si mund ti gjejme ne online.dua nje pergjigje. FLM.

 2. Pas 23 Qershorit do shihen rastet e mbetura pa legalizim .(një nga një).

 3. Daniel Negreanu

  Me duhet kjo lista ne pdf ku mund ta gjej????

 4. Normale qe pas zgjedhjeve ke mundesi me kry pune, se tani po merren me listat e zgjedhesve, sa ironike.

 5. Ne fakt kush e ka bere legalizimin deri tani eshte i fituar. Se mbas zgjedhjeve nese (Do Zoti jo Inshallah) po fitoi edvini veshtire se ka per te bere kush legalizim pa 40mln e siper. Keshtu qe nje keshille si mik, luani kembet sa nuk eshte vone. Ose votoni PD-ne.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy