GRAZIA
Home » Kuriozitete, Panorama Plus » Historia që shokoi të gjithë, gruaja dhe e dashura zihen në TV për biznesmenin

Historia që shokoi të gjithë, gruaja dhe e dashura zihen në TV për biznesmenin

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
Flet Eni Çobani: Ka qenë një nga historitë më delikate, që e kam menaxhuar me shumë kujdes. Audienca shqiptare u trondit një javë më parë, teksa avokatja e njohur, Eni Çobani, kishte vënë përballë bashkëshorten dhe të dashurën e një burri, në një seancë ndërmjetësimi live tek “E diela shqiptare” në rubrikën “Shihemi në gjyq”. Ai realitet që pëshpëritet me zë të ulët në ambiente shumë intime familjare dhe miqësore, teksa mes një çifti fillon të shquhet hija e një të treti, kësaj here doli faqe botës, ku përballë ishin dy gra, të cilat përveç mllefit dhe urrejtjes, nuk artikuluan asgjë tjetër në atë debat drithërues përballë miliona shqiptarëve. Bashkëshortja e një burri, i cili pas informacioneve që ne morëm, rezulton një biznesmen i fuqishëm, i kishte kërkuar avokates Çobani që rastin e saj të mos e linte brenda mureve të zyrës së saj, por ta bënte atë publike në televizion, mbase si një mënyrë për të ndëshkuar përballë opinionit, femrën që po guxonte t’i merrte burrin. E kontaktuar nga gazeta “Panorama”, Çobani rrëfen se kishte rreth dy muaj që merrej me këtë histori. Gruaja kërkonte dëmshpërblim për problemet shëndetësore që i kishte krijuar femra që u fut në mes. E pyetur nëse e kishte pasur problem që të sillte në televizion të dashurën e burrit, e cila dihej që në fillim që do kryqëzohej nga opinioni si një prishëse familjeje, Çobani tregon se është çuditur me gatishmërinë e saj për t’u vënë përballë gruas me të cilin ai burrë kishte rreth 30 vite martesë dhe dy fëmijë. E dashura me një arrogancë të tepruar tregoi se ishte dashuruar me burrin qëkur u takuan për herë të parë dhe se diferenca e moshës nuk përbënte problem për të. Ajo rrëfeu gjithashtu se ata kishin blerë tashmë një shtëpi për të jetuar bashkë dhe se ishte shtatzënë. Situata u bë shumë inkandeshente dhe Çobani tregon se ishte shumë e vështirë të menaxhoje emoci+onet e tyre, fjalorin që i kishin rezervuar njëra- tjetrës, duke pasur parasysh që ishin në ekran dhe aty kërkohet një farë etike. Ne i kërkuam zonjës Çobani që të na tregonte identitetin e burrit për të cilin bëhej ky sherr mes dy femrave, por ajo pohoi se nuk ka kontakte me të dhe se ai nuk do pranonte të përballej në media, paçka se njerëzit ia kërkojnë kudo ku e takojnë. Të gjithë janë kuriozë të dinë se çfarë mendon ai burrë për gruan e tij apo për të dashurën, a janë të vërteta fjalët e kësaj të fundit për blerjen e shtëpisë dhe shtatzëninë. Dhe në fund fare, përtej sigurisë që kishin të dyja gratë që ai burrë i përkiste secilës, ai vetë cilën ka zgjedhur, bashkëshorten apo të dashurën? Gazeta “Panorama” ka një ftesë të hapur për të, nëse ai vendos t’ua shuajë kureshtjen njerëzve që e kanë ndjekur këtë ring drithërues mes dy grave, live në ekran. Sepse në fund të fundit, nëse bëhet publike pasoja, nuk ka kuptim të rrijë i fshehur shkaku! Ndërkohë, kjo ngjarje edhe pse e vjetër sa vetë bota, e rrëfyer nga personazhe realë, me zë dhe figurë, ka vënë në mendime shumë familje shqiptare dhe pa dyshim ka bërë më shumë vigjilente gratë, të cilat shohin tashmë me dyshim burrat e tyre, se mos në jetën e tyre ka ndonjë “Migenë” që dashurohet “me shikim të parë”.

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

26 Komente per “Historia që shokoi të gjithë, gruaja dhe e dashura zihen në TV për biznesmenin”

 1. Vetem i zoti i punes nuk ishte i pranishem ketu! :)

 2. shkodrani zotni

  E kam shikuar me vemendje kete pjese te emisionit . Ngjarja nuk me duket edhe aq e komplikuar . E para; Burri i zonjes duket qe eshte ndier rehat , qe te joshej nga nje vajze e re , dhe jane te paket burra , qe nuk do ta pranonin . E dyta; Gruaja eshte ndier e tradhetuar ne momentin qe ajo mendonte qe zoti ia kishte dhene te gjitha te mirat , dhe tani i duhet te pranoje nje realitet te hidhur per familjen e saj . E treta ; Vajza ndihet e arritur pikerisht tani ne kohe krize . Per mendimin tim une i jap te drejte gruas se biznesmenit , qe kerkon qe burri i saj te kthehet ne familje . Une mendoj qe burri duhet duhet duhet te kthehet ne familje . Ndersa vajza e dashuruar duhet te kuptoje, qe jo gjithmone enderrat ne kohe krize mund te realizohen , sidomos te dashurise me shikim te pare .

 3. seancat jene te stisura. nuk jane ngjarje reale

 4. kta jane aktore. ajo goca s’quhet migena dhe eshte gazetare.

 5. Ju sugjeroj miqesisht qe te investigoni pak me teper mbi kete lajm, sepse behet fjale vetem per nje farse. vajza qe paraqitet ne kete histori nuk eshte ajo qe thote, madje eshte ekolegia juaj, duke qene se eshte diplomuar per gazetari

 6. po ktu qa faji ka goca e re . aty e vendos mashkulli me ke do jetoj . nuk ka gjyq qe e gjykon ket pun

 7. ajo gruaja mund te marr at pjes te pasuris nese i tako. kret e thjesht esht kjo pun
  ska nevoj per panik.

 8. Ket janw trillime totale dhe se kuptoj se si ju nuk investigoni por e paraqisni veten lajmin shabllon….me fal por kjo squhet gazetari :(

 9. kriza ekonomike te qon ne deren e hasmit moj vajz e xhaxhit, ti me tjetrin ben qef dhe xhajen e ke per lek. mir ja ben kur gjen si ky biznesmeni qefli.

 10. Kjo eshe me se e vertete, por ketu faji eshte i burrit bisnesmen qe nuk e zgjidh vete kete muhabet,por fut ate vajze aty me gruan e tij qe te shahen. Do te jete ndonje burre qenuk eshte i zoti per asgje,dua qe ajo vajza tja marre te gjitha parate e ta nxjere ne rruge.

 11. Si eshte puna ne kohe krize gjithe mendojne me siguru b… e vet, vajza do pare se pa to ska te ardhme , gruajo do te shoqin se do me mbrojte kapitalin e investuar . Troc muhabeti shoqeri aksionere ku drejtor eshte ky z. BURRE, e drejtorat kuptohet bajne si i do……..

 12. Ne mos qofsha i gabuar, keto “gjyqe” me duken te sajuara dhe “palet ne gjyq” po ashtu. Nuk eshte ne mentalitetin e shqiptareve qe keto gjera t’i bejne publike… Nuk besoj asnje nga ato seanca, gjithcka eshte e sajuar. Ju si gazetare duhet te investigoni.

  • jam dakord me juve ilir ,sepse nje rast kur jepte nje djale tek ky “emisioni shihemi ne gjyq”denonconte te jatin se vinte i dehur,perdorte dhune etj,et,…nuk rezultoi fare e sakte ..sepse i telefonoi po ate dite kesaj familje te djalit,dhe rezultonte e kunderta ,ishte paguar dhe sajuar per te denoncuar djali babain rezulton e vertete me 1000mije perqind jo 100 perqind

   • Zoteri banoj pre me shumese dy dekata diku jashte e ndjek kete emision dhe po te them me siguri te plote se ate djalin qe kishte akuzuar te jatin se pinte dhe ishte i dhunshem im shoq i njeh shume mire dhe mund te them s e me babain ne fjale ka lidhej keshtu per kete rast eshte shume me shume i vertete nga qe shikohet flm pe rte tjeret sdi gje me vjen mire per kete emision pasi aij ehste origjinalitetti ne vendin tone duhem mese 1 shekull ne ate vend te permisohen gjerat raste ka ne gjithe boten nga me te ndryshmet po atje eshte per faqe te zeze shume gjera fukuralliku i ka poshteruar njerezit ne ate veng RESPEKTE

 13. Edhe ne Itali ka emisione te ngjashme, biles ky qe jep Klani eshte kopja i Forum te Canale 5 ku historite jane te sajuara dhe te interpretuara nga njerez qe paguhen per te luajtur palet ndergjygjesore. Une besoj se ato dy grate jane aktore. Historia mund te jete e vertete, keto gjera kane ndodhur gjithmone, por nuk besoj se dy grate jane me te vertete gruaja e dashnorja e ketij bisnesmeni.

 14. TE MERRET BURRI NE PREZENCE TE GJYKIMIT ,,BURRAT NE SHQIPERI I DUKET VETJA ATA ZGJEDHIN KETE DUAN …HARROJN GRUAN ME FEMIJET NE SHTEPI DHE ZONJA NE FJALE PRAP TE SHOQIN NUK EHEDH POSHT ..POR SI DO QE TE JETE ..KY RAST ESHT PER TU BESUAR SE KA SHUM RASTE TE KETIJ PROBLEMI BURRAT BISNESMEN KAN ME SHUME SE 3-4 DASHNORE JANE PLERA ….UROJ QE TE JETE BURR QE KA VETEM KETE VAJZE SE MOS ESHT SI PUNA E UJKU QIMEN NDERON PO ZAKONIN NUK EHARRON SIDOMOS KUR BURRAT KANE SHUME PARA KANNNNN DASHNORE QE TE GJITHEEE SHQIPTARET AQ E KANE HORIZONTIN..DUHET TE DALIN EMIGROJN TE ZENE MEND TU DALI B…VENDIT SE ME PISLLIQE BEHEN TE PASUR..UROJ MBARESI TE KTHEHET TEK FAMILJA ETIJ..VAJZA TE THERRASI TRURIT SE 30 VJET ME TE MADH SE VETJA ESHT SI BABAI I VET ..QESHARAKE…

 15. per mendimin tim ai mbase gezohet sot me ate por do behet pishman neser se ajo per ato para eshte lidhur nje goc e re nuk mund te lidhet me nje mosh te madhe dhe ska pse te genjej per dashuri me nje distance kaq te madhe ne mosh kush eshte krenar te ket nje burr apo grua te madhe ne mosh vetem interesi ajo dukesh qe eprovokonte ne maksimum ate dhe me vjen keq per ate grua qe po e heq kete siklet por burri e ka fajin si e lejon me prish familjen

 16. po si nuk ju vjen turp qe mashtroni njerezit me keto histori te sajuara! dhe po ta shikoni te faqet ne you tube nuk ka asnje koment, sigurisht nuk i publikone se i dalin te palarat!

 17. turp nese everte ,tivje turp atij burri qe braktis femijet egruan se kishte 30 vjet bashk dhe vete merr femijen e vet per grua,se vajza etij kishte moshen e asaj debiles qe idukej vetja se ishte ebukur dhe ofendonte zonjen ,po edhe ajo kur te shkoje ne moshen esaj do shumtohet me keq, ajo ishte e lojtur nga trute,po te ishte ezgjuar gjente moshatarin evet,asaj ja kishte marre mendjen paraja si sjapam surratin atij burri Maskara

 18. Po c’prisnit nga Eni, ajo te zgjidhe njehere dosjet e veta,pastaj te zgjidhe te tjeret. Dhe sigurisht qe jane sajesa, kush njeri me mend mer pjese, e dine nivelin e saj te pergjithshem, e perdorur gjithmone!

 19. Thelbi nuk eshte identiteti i zonjave, por historia. Ca ndryshon ne jetet tona nqs “Migena” quhet Migena apo Manushaqja??
  Sa histori te tilla degjojme nga njerez qe njohim?
  Hajde mos te skandalizohemi me’ per budalliqe…

 20. Mendoj se Anisa ka te drejte, nuk ka rendesi identiteti i zonjave, por historia. Ndersa shikoja emisionin me erdhi ndermend legjislacioni i fese islame. Pavaresisht traditave apo ritualeve fetare, martesa me me shume se nje grua, sipas ligjeve islame ku cdo grua duhet te respektohet dhe te trajtohet njesoj me gruan tjeter, eshte dhe do mbetet koncept modern. Per ne shqiptaret kjo gje duket anormale, por po ta shikosh me gjakftohetesi, me mire te kesh dy gra qe i respekton dhe i trajton njesoj, sesa te kesh nje grua e disa dashnore fshehtas saj, apo akoma me keq si ky rasti i lartpermendur. Disa mund te mendojne qe divorci mund te jete me i mire, sepse ai i “detyron” te rimartohen me qellim per te krijuar nje lidhje te re, e keshtu dhimbja dhe problemet tejkalohen, por qe edhe kjo ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Gjithsesi te kesh vetem nje grua ndoshta mund te jete me mire.

 21. o njerez ,nuk eshte e vertet ,ajo me syze eshte komshija ime ,nuk e ka emrin vjollca ,ka marr lek per kete rol ….dhe burri saj loz domino gjithe diten ,nuk ka biznes ….sajuar gjithcka per lek …

 22. Nuk e ve ne dyshim qe personazhet jane te trilluara, por ngjarja mund te jete reale sepse ne ditet e sotme ndodh… e marrim te mirqene rastin, te ve veten ne vendin e gruas, burri nuk do me te rri me mua, ok te vazhdoje.. nuk kam pse te shaj te dashuren por do mundohesha te gjeja gabimet tek vetja. nuk ecen njeriu me mendimin te mbaj burrin, BURRI duhet te mundohet te mbaje femren dhe ai te kete frike qe mos e le gruaja, jo per ndonje tjeter jo, por ato mosvlersimet e zakonshme te burrave shqiptare. po i krijojne ashtu marredheniet.. se ndoshta u tregova shum feministe po duhet sepse te gjithe gjykojne vajzen qe futet ne mes dhe harrojne kush e krijoi gjithe situaten apo kush e solli ate situate…

 23. pershendetje te gjiitheve (a) , i kam gjetur rastesisht keto seanca te ketij emisioni nga ana e internetit .U shtanga jashte mase edhe pse gjate leximit te komenteve tuaja ( jane apo s’jane reale) keto ngjarje ,vetem fakti qe nuk do ta besoja, te tilla historira ndodhin ne shqiperi !!!!!!!!!!! Por dua te shtoj vetem dicka : kudo ne bote nje perqindje e paket e njeriut eshte HUMAN (ne te gjitha kuptimet ) !!!!

 24. Dua vetem te shtoj ne gjithe boten ka raste nga me te ndryshmet por ne nje vend me aq banore s aka ne shqiperi sidomos ato BISNESMENET e quajtur ne fjale me pak lek po lene nam vetem fakti kur nje dite do perballen nese kane goca kur pas shume vitesh tju vije goca tju tregoje nje shqetesim te tille q e ju po beni sot si nje baba si do ndheni ne kete ngjarje bota rrotullohet do ju vije rradha dhe ju te shihni skena por pse si paguajne gabimet e prinderve femijet nuk ka fjale te flitet eshte e turpshme ti nigjosh si trajtohen grate si me pak lek i hipin mendojne s ekan arrit gjithqkah e ka shume e shume TURP kam shume malle si vend per shiqperine por per njerezit kurr mos ta shkel ate vend smerzitem

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy