GRAZIA
Home » Politike » Lista e PS, Rama prezanton Kodhelin në qarkun e Lezhës

Lista e PS, Rama prezanton Kodhelin në qarkun e Lezhës

  • Albanian
  • English
  • French
  • German
  • Italian

Grupi Parlamentar i PS

Partia Socialiste është përfshirë nga lëvizjet e deputetëve aktualë nga qarqet ku kanë kandiduar në 2009-n.  Dje, Rama gjatë takimit që ka pasur në qytetin e Laçit, ka prezantuar anëtaren e Kryesisë Mimi Kodheli si drejtuese të fushatës në qarkun e Lezhës, duke e pozicionuar kështu në krye të listës së kandidatëve për deputetë. Burime pranë PS-së së Lezhës pohuan se kjo zhvendosje e Kodhelit nga Shkodra, ku ajo është e deleguar e Kryesisë, në Lezhë, i ka lënë të habitur pasi nuk ishte zhvilluar asnjë konsultim paraprak me ta. Por burime nga Partia Socialiste pohojnë se do të vazhdojnë lëvizjet e deputetëve aktualë nga qarqet e tyre. Mësohet se sekretari i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, do të jetë në listën e kandidatëve të qarkut të Tiranës. Ndërkaq në Tiranë, kryesisht në zonat informale të saj, aty ku ka dhe shumë të ardhur nga veriu i vendit, është duke punuar prej kohësh deputeti i qarkut të Dibrës, Sadri Abazi, i cili mësohet se do të jetë pjesë e listës së kryeqytetit. Në Tiranë, kryesocialisti do të kandidojë dhe kryetaren e Forumit Socialiste të Gruas, Olta Xhaçka, e cila u zgjodh deputete në 2009-n në qarkun e Korçës. Në listën e kandidatëve të qarkut të Korçës duket se do jetë Erion Veliaj. Eglantina Gjermeni nga Tirana ka kaluar në qarkun e Durrësit, ndërsa në qarkun e Elbasanit është përfshirë dhe deputeti Bashkim Fino, i cili në 2009-n u zgjodh në qarkun e Fierit, duke mbuluar rrethin e Lushnjës. Por në Partinë Socialiste nuk kanë munguar as prurjet e reja, të cilat ndryshe nga çdo palë zgjedhjesh në Shqipëri që prej 1992, janë prezantuar paraprakisht nga kryetari i Partisë, duke marrë në këtë mënyrë dhe mandatin e PS si deputetë, për shkak të pozicionit të tyre në listën e kandidatëve. Vexhi Muçmata, ish-kreu i Prokurorisë së Tiranës, tani prokuror i thjeshtë, është caktuar nga kryesocialisti për të kandiduar në qarkun e Kukësit.
Lista e kandidateve te PS Emrat e rinj për kandidatë Alfred Peza,         Peqin Parid Cara,         Kavajë Vexhi Muçmata,     Kukës Ilirjan Celibashi,     Fier Shkëlqim Cani,     Dibër Erion Veliaj,         Pogradec Zhvendosjet Mimi Kodheli,     Lezhë Eglantina Gjermeni, Durrës Bashkim Fino,     Elbasan Olta Xhaçka,         Tiranë Sadri Abazi,         Tiranë Taulant Balla,     Tiranë Valentina Leskaj,     Vlorë Ben Blushi,         Elbasan
ARISTIR LUMEZI

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

Beni nje Koment

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Linkedin
  • RSS

Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy