GRAZIA
Home » Aktualitet » Lista e ALUIZNI: Legalizimet, emrat e 2200 përfituesve

Lista e ALUIZNI: Legalizimet, emrat e 2200 përfituesve

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
Agjencia e Legalizimeve publikon familjet që marrin tapitë në 12 qarqet. Kollozi: Qytetarët të rrisin bashkëpunimin. Kollozi: Qytetarët të rrisin bashkëpunimin për shlyerjen e detyrimeve. Ka përfunduar shqyrtimi i dokumentacionit tekniko-ligjor për 2200 vetëdeklarues të objekteve informale në të gjithë vendin. Gazeta publikon sot emrat e atyre që duhet të paraqiten pranë drejtorive rajonale të Agjencisë së Legalizimit në qarkun e tyre respektiv për të tërhequr faturën financiare. Pas kësaj ata duhet të që paraqiten me këtë faturë në sportelet e bankës për të bërë pagesën. Mandatin që vërteton kryerjen e këtij detyrimi, vetëdeklaruesit duhet që ta paraqesin pranë drejtorive rajonale në mënyrë që të vijohet me procedurat në vijim deri në finalizimin e legalizimit të objektit. Drejtori i Agjencisë së Legalizimeve, Ardian Kollozi, në një deklaratë për shtyp, bën thirrje që qytetarët të shlyejnë në kohë detyrimet e tyre, pasi procesi do të mbyllet brenda vitit 2013. “Falënderojmë gjithë palët e përfshira në proces, veçanërisht vetëdeklaruesit për entuziazmin dhe vlerësimin e deritanishëm dhe i ftojmë të vazhdojnë të intensifikojnë edhe më tej bashkëpunimin duke shlyer detyrimet e nevojshme financiare për përmbylljen e procedurave të legalizimit të objekteve informale. Përkushtimi dhe përmirësimet e bëra deri tani do të vazhdojnë të thellohen edhe më tej, me qëllim realizimin e synimit të përbashkët: përfundimin e procesit të legalizimit brenda vitit 2013”, thuhet në deklaratën e Kollozit. Sipas procedurave të bëra publike nga ALUIZNI, të gjithë ata që dorëzojnë vërtetimin e shlyerjes së pagesës, do të pajisen me leje brenda 48 orëve nga dorëzimi. (Listen e plote te legalizimeve e lexoni ne numrin e sotem te gazetes Panorama)

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

2 Komente per “Lista e ALUIZNI: Legalizimet, emrat e 2200 përfituesve”

 1. Ne kete liste jane disa emra qe kane qe prej muajit nentore qe shpallen vashdimisht, cila eshte arsyeja qe qe nuk kane mbaruar pune ende me aluizmin… Kollozi thote brenda 48 oreve do paisen me certifikate perse genjen ,te dal ne qytetar dhe te thot qe mbarova pune brenda 48 oreve pa paguar rryshfete tani kan dal hapur fare kushton 2mij euro dhenia e certifikates ,un jam nje qytetar qe kam mbyllur kontratat me shtetin qysh 2 vjet me pare dhe tani me poshtersit qe bene aluizmi i vlores duke ndryshuar gentplanin kerkon te ma zhvati, dhe te aluizmi i vlores jan te gjithe banditet e tokave.Nuk behemi kurr neve si Shtet me mashtrusa.

 2. kemi ber vetdeklarimin qe ne 2006 dhe akoma spo merret njeri me neve,ne jemi gati ti paguajme leket por meduket se eshte mshtrime.un jetoj ne zonen e njesise 11 k,kamez,ishalla i legalizojne

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy