GRAZIA
Home » Panorama Plus » Pas martesës, Polat Alemdar te “Lugina e ujqërve”, shijon muajin e mjaltit në Maldive

Pas martesës, Polat Alemdar te “Lugina e ujqërve”, shijon muajin e mjaltit në Maldive

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
Formula e martesës është të thuhet vetëm një “PO” e madhe dhe  gjithçka kthehet më ndryshe nga ajo që kemi jetuar më herët si beqarë. Me një vendim surprizë, aktori i njohur Necati S,as,maz apo, i njohur si Polat Alemdar nga seriali “Lugina e ujqërve”, është martuar më datë 12 dhjetor të vitit të kaluar. Martesa e tij vjen si surprizë për të gjithë fansat, por edhe për publikun e gjerë, pasi ka kurorëzuar me martesë dashurinë me Kaskç? Nagehan, mbesën e Omer Lutfi, skenaristit të serialit ”Lugina e ujqërve”, bukuroshen 21 vite më të re se ai. Ai, i veshur me kostumin e zi të serialit, kishte zgjedhur pikërisht datën 12 dhjetor si një datë fatsjellëse, ndërsa ceremonia martesore është realizuar në një lokal të vogël në Stamboll. Interesante ishte se gjatë ceremonisë kishte të pranishëm shumë pak njerëz, familjarë dhe të afërm, ndërsa ai pas kurorëzimit i puthi dorën të ëmës tri herë. Muajin e mjaltit çifti është duke e shijuar në ishujt Maldive. Necati S,as,maz, apo i famshmi Polat Alemdar, është lindur më 15 dhjetor të vitit 1971 në Harput, Elazig të Turqisë. Edhe pse ka mbaruar studimet për Turizëm dhe Menaxhim hoteli, me profesion është aktor, ndërsa popullaritetin e tij e ka arritur nga seriali “Lugina e ujqërve” dhe “Lugina e ujqërve Irak”. Ka jetuar për gjashtë vite në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ndërsa më pas është kthyer për një vizitë te prindërit e tij në Turqi. Më 11 shtator të vitit 2001, ai kishte prerë biletën për të udhëtuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por për shkak të sulmeve terroriste vendosi të anulojë udhëtimin dhe vazhdoi të jetojë në Turqi. Brenda një kohe të shkurtër atë e takon regjisori i njohur, Osman Sinav, i cili i ofron rolin kryesor te seriali “Lugina e ujqërve”, në të cilin vazhdon ende të aktrojë.

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

9 Komente per “Pas martesës, Polat Alemdar te “Lugina e ujqërve”, shijon muajin e mjaltit në Maldive”

 1. Pas tre vitesh do i kthehen jetës së dikurshme.

 2. mire e kan eshte vendi i bukur

 3. KY ESHTE SUPER AKTOR DHE LUGINA E UJQERVE JA VLEN TE SHIHET DHE JO SI DISA FILA QE VET TU U PUTH NGELEN ATO PERSONAZHET BRAVO PER KET FILM TE MREKULLUESHEM

 4. Argjend Troca.

  Ky eshte nje filem shume i bukur dhe ja vlene vertet me u pa.

 5. Aktori me i mire i te gjitha kohrave dhe me i sukseshmi bravoo suksese ne karriere <3 <3 <3 <3

 6. I vetmi aktor qe me ka pelqyer deri tani i uroj suksese

 7. Aktor perfekt!!!!!!!!!!!

 8. je aktori me i mere ne bote te dua shumeeeeeeeeeeeee<3<3 je ylll fare te dua shume

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy