GRAZIA
Home » Kronike » Dibër, vrasja e arkëtarit të Reçit, shpallet i pafajshëm i akuzuari

Dibër, vrasja e arkëtarit të Reçit, shpallet i pafajshëm i akuzuari

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
DIBER – Prokuroria kërkon burg të përjetshëm për të akuzuarin për vrasje të dyfishtë, Gjykata e Dibrës e nxjerr të pafajshëm. Lavdërim Luca, i dyshuar për vrasjen e arkëtarit të komunës Reç në vitin 1996 dhe shoferit të mjetit. Organi i akuzës pretendon se u ka paraqitur gjyqtarëve të Burrelit, R. Karaj, kryesues dhe anëtarëve A. Koleci të gjitha provat e mjaftueshme që Lavdërim Luca të dënohej me burgim të përjetshëm për vrasjen e shtetasve Asllan Meçe e Rasim Elezi, ngjarje kjo e ndodhur para 17 vitesh ne aksin rrugor Peshkopi-Reç. Kjo ngjarje është hetuar e shqyrtuar disa herë, madje gjyqtarë e prokurorë të Dibrës ishin konsumuar me të, pasi ata i kishin nxjerrë të pafajshëm Lavdërim Lucën e bashkëpunëtorin e tij, Hektor Nikolli. Por apelimi i vendimit nga Prokuroria Dibër bëri që çështja të nisë nga e para. “U kryen përgjime ambientale, u siguruan dëshmi të shumta, dëshmitarë okularë në vendin e ngjarës panë në foto autorët e krimit të rëndë dhe i identifikuan ato”, sqaruan burime pranë Prokurorisë Dibër. Dëshmitarët e ngjarjes kanë provuar se Lavdërim Luca ka qenë njëri nga autorët që ka sulmuar me armë shoferin e linjës Peshkopi-Reç dhe ka vrarë si drejtuesin e mjetit, ashtu dhe arkëtarin e komunës Reç. Organi i akuzës kërkoi gjatë seancës së fundit që Lavdërim Luca të dënohej me burgim të përjetshëm për veprën penale të vjedhjes me pasojë vdekjen e dy personave dhe Hektor Nikollin (person që rezulton i shpallur në kërkim) me 25 vjet heqje lirie. Gjyqtari M. Lleshi ka dalë pakicë në vendimin e dhënë, duke deklaruar se prokuroria kishte të drejtë në pretencën e saj. Ndërkohë R. Karaj e A. Koleci kanë vendosur që Luca të shpallet i pafajshëm. Pas vendimit, organi i akuzës ka animuar vendimin. Madje, zyrtarë të organit të akuzës thanë se kanë informuar kryeprokurorin Llalla për procesin. Luca është ekstraduar nga Italia shtatorin e vitit të kaluar pikërisht për veprën penale të vjedhjes me pasojë vdekjen e dy personave.

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

1 Koment per “Dibër, vrasja e arkëtarit të Reçit, shpallet i pafajshëm i akuzuari”

 1. Nje gje nuk kemi kuptuar akoma ne shqiptaret.Nuk denohen vrasesit dhe hadutet ne Shqiperi.Denohenata qe kalojne para vrasesit dhe ata qe gjenden ne momentin e gabuar para hajdutit.Ja keshtu.A me kuptoooooooove.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy