GRAZIA
Home » Lajmi i Fundit » Berisha në Elbasan: Do rrëzojmë murin e bllokimit. Rama s’ka për ta gëzuar pushtetin sa të jeni ju

Berisha në Elbasan: Do rrëzojmë murin e bllokimit. Rama s’ka për ta gëzuar pushtetin sa të jeni ju

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
ELBASAN- Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar nga Elbasani ne aktivitetin per 22 vjetorin e themelit te PD-se, se synim i forces qe drejton eshte ndryshimi perpara, bashkimi i kombit dhe konsolidimi i lirive dhe te drejtave. “Ne sot kremtojmë së bashku ditën që ne të gjithë sëbashku u shndërruam nga njerëzit e shtypur në njerëz të lirë duke dëshmuam se ne jemi ndryshimi. Ne jemi ndryshimi sepse ne  me kurajon dhe guximin tonë përmbysëm diktaturën e egër komuniste dhe e shdërruam Shqipërinë në vendin e lirisë dhe të drejtave të njeriut. Sot jemi vendi i respektimit të plotë të lirive dhe të drejtave nejrëzore. Ne jemi ndryshimi përpara. Pasioni ynë është liria dhe konsolidimi i saj” tha Berisha. Berisha akuzoi kreun e PS-se, se interesohet vetem per pallatet e familjareve te tij dhe pasurite e tij, nderkohe qe PD ka ne qender qytetarin dhe shqetesimet e tij. “Ne që shembëm murin e Berlinit në Tiranë do shembim murin e bllokimit te Edi Rames dhe bllokmeneve te rinj”- tha Berisha. “Tjetri e ka mendjen te pallatet e familjes, rezidencat në Djat, pronat e familjes, i themi se edhe mund te ndërtosh duke favorizuar leje, por ne kasaforten e partise nuk mund t’i fshehesh kurre ato. Ai shoku bën gjithcka tu tatojë ju, ai do qe shqiptarët të punojnë për pushtetin e tij, që s’do e gëzojë kurrë sa të jeni ju”- tha Berisha.

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

9 Komente per “Berisha në Elbasan: Do rrëzojmë murin e bllokimit. Rama s’ka për ta gëzuar pushtetin sa të jeni ju”

 1. Dakort me Ramen .Po edhe ti ke ngjyer i cik. Po ty ta falim ,se ke bo ca gjona te mira per shqipnin .Kurse Rama vetem ka vjedh e ka bo tironen lesh arapi qe si gjehet filli. Por ti duhet te ikesh nga politika vete ,duhet tja lirosh venin nai tjetri qe te mbahesh men si burr shteti , Per ndryshe do te fshihet emri me gome.

 2. Argita do jet kryeministre.

 3. po cfare me hane
  ndersa berisha thot kam me zhvillu shqiperin do e boj me rruge
  ky ram vetm numuron sa leke kane te pasurit dhe vec kete thot do i marrim leket te pasurit

  se cfare do beje populli kete nuk e dime
  po ide dhe cfare do beje ndonje rruge andonje fitim per pronaret
  nuk ka vetm nje gje di
  kur te vime ne ne pushtet me urrejtje dhe qejf do ti taksojme te pasurit
  qe marrin mbi 20000 leke
  ne fakte socialistet jane te frikshem
  te gjitha bizneset e vogla do i bejne te medha se ketu edhe kasapi bene 5 miljon xhiro edhe parukeri fiton 8 miljon xhiro ketyer sa do ju marri se berberi nuk ka blerje me tvsh
  i ka fitim neto ne xhep
  nejse berberet i duhet rames se edhe ai do marri gersheren dhe do sharroj bizneset
  ne fillim po thot te huajve
  pastaj vendaseve
  dhe kur te deshtoj do fusi si greket dhe serbet ruset ne shqiperi
  sic berie edhe enveri qe qendroj ne pushtet
  kaq desha me thane

 4. Mos temendohet ma qe vota elire eSHqiptarve mund te mposhtet ,neasnje menyre nuk dote lejohet,asnjeriut kushdo kjofte.

 5. Nuk ka spital, ta kuroje, doktorin skizofren.

 6. Pushteti nuk eshte “gezim” z.Berisha,eshte detyrim per ata qe te kane zgjedhur ! Ka ardhur koha qe te largohesh,ti nuk “nxjerr” me shume se kaq! Kaq ishte maksimumi yt,por kaq nuk mjafton !

 7. po more mark po te ike berisha po kush do vije pa Rama? Ramen se duan me te vetet tani ai ne opozite e ka hap ankandin ne 2009 5-100 mije euro nje deputete liste fituese, 50-200 mije euro nje kryetar komune a bashkie tani 100-250 mije euro nje deputet liste fituese. sot po i rjep te gjalle ne familjen e tij te madhe socialiste po neser?nje psikopat pa familje qe u martu vetem per fasade duke shkatarru familje do beje ky familje te madhe.rama eshte diktator shihni cben ne ps te gjithe me komandim i vendos si enveri, ata qe fitojne vete nuk i don e pate me freshin?Zoti i largofte te dy edhe salen edhe debilin rama

 8. Berisha te erdhi fundi pranoje, old man!

 9. kur do shpetojme nga ky diktator o njerez? vetem ta degjosh sesi flet ta shpif, vetem vjell vrer dhe fjale boshe…

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS

Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy