GRAZIA
Home » Aktualitet » Për kandidatët, lista e deputetëve, debat në Kryesinë e PS

Për kandidatët, lista e deputetëve, debat në Kryesinë e PS

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
Anëtarët e Kryesisë kërkojnë që të përcaktohen kandidatët për  deputetë në çdo KZAZ. Edi Rama: Nuk është momenti.

Kryesia e PS

Kryesia e PS përcakton qëndrimin për mandatet e deputetëve. Dako: Të mos hyjmë në zgjedhje. Gjiknuri: Kandidatët për çdo ZAZ. Partia Socialiste përcaktoi qëndrimin e saj për çështjen e shpërndarjes së mandateve të deputetëve, që pritet të diskutohet në Kuvend, duke nisur nga dita e sotme. Por, nisur nga ndryshimet e reja që u bënë për zgjedhjet në të gjithë vendin, me caktimin e 89 ZAZ-ve, sekretari për Çështjet Zgjedhore, Damian Gjiknuri, kërkoi caktimin e kandidatëve për deputetë me qëllim vendosjen e personave përgjegjës që do të përgjigjen edhe për rezultatin zgjedhor të 23 qershorit. Vetë Rama e ka anashkaluar këtë sugjerim, duke thënë se ky do të jetë objekt i mbledhjes së ardhshme të Kryesisë. Ndërsa anëtarë të tjerë të Kryesisë kanë parë më të rëndësishme përfundimin e zgjedhjeve në strukturat lokale të drejtuesve socialistë, të cilat, dy vjet pas kongresit zgjedhor të PS-së, ende mbeten pa drejtues. Shkëlqim Cani, por edhe Bashkim Fino kanë kërkuar mbylljen e zgjedhjeve për krerët socialistë të rretheve. Fino ka sjellë në vëmendje rastin e Urës Vajgurore, ku ende mbeten disa kandidatura, të cilat nuk kanë gjetur konsensus mes tyre. Kryesocialisti Rama u ka kërkuar të deleguarve të Kryesisë në këto qarqe që ta mbyllin këtë proces brenda janarit, duke bërë të gjitha përpjekjet që të sheshohen dhe qejfmbetjet mes kandidaturave. (Për me shume lexoni ne numrin e sotem te gazetes Panorama)

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

4 Komente per “Për kandidatët, lista e deputetëve, debat në Kryesinë e PS”

 1. S’mund të flitet për debat por për ide të ndryshme ku klermo shihet preferenca e zgjidhjes ku dhe anullimi i pjesmarrjes Socialiste bisedohet.Sot konstatohen këta që u than më lart dhe nesër jan tema të reja që surgjisin.Largimi i PS-së nga zgjedhjet e 23 Qershorit do ishte shkatruese për të pasi opozita FRD dhe AK do merrnin votat e Socialistëve dhe për 4 vjet do hapnin syt si të çorroditur.Sot PS-ja fiton zgjedhjet e rradhës vetëm s’duhet të perturbohen

 2. PS e ndjen humbjen e ralles ,po pregatisin skenare te reja qe te demtojne me sa te mundin procesine zgjedhjeve.Sa per kandidatet per deputet do te shikohen se kush i ben me shume fresk Edvinit dhe ankandi i deputeti qe nuk eshte caktuar akoma shifra e konkurimit ne ankand.

 3. Kush i jep Edi Rames me shume para atij do ti vihet emri per deputet,pse si kujtoni ju do ti caktoje kryesija,o cju ka lene mendja,prandaj thote Edi nuk eshte koha.Ai i ka caktuar vete e ju thote nuk eshte koha,vazhdoni bejini fresk kryetarit e mos votoni 3 ligjet se do te vije dita qe do te beheni pisman por do te jete vone se nuk do te jeni me deputete ne kuvend.Tani ju terheq kryetari per hundesh. Shkoni tek LSI parti solide ,serioze.Levizni se koha kalon sa seshte vone.

 4. O Edi Rama Mos na vini kandidat per deputet njerez koti me diploma te blera apo bojaxhinj ,qe nuk i duan as ps/istet ,e jo me qytetaret sic bere me zgjedhjen e kryetareve te ps ne qytete e ne rrethe,ku deshe i zgjodhi kryesia kushuririn e gruas apo kusheririn e burrit, duke shkelur statutin Mos bej gabime ,se bien ne kurriz te te majteve, se ti e ke ne terezi ke per te ngrene

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy