GRAZIA
Home » Lajmi i Fundit » Balla vijon akuzat: Vajza e Berishës shfrytëzon ambasadorët për t’u lidhur me biznesmenë

Balla vijon akuzat: Vajza e Berishës shfrytëzon ambasadorët për t’u lidhur me biznesmenë

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
TIRANË- Ne vijim te akuzave per pasurimin e femijeve te kryeministrit, deputeti socialist, Taulant Balla deklaroi sot se vajza e kryeministrit ka shfrytezuar ambasadoret tane jashte per te krijuar lidhje biznesi. Ai ka permendur ne nje deklarate per mediat, se Argita Malltezi për të krijuar lidhje me biznesmenë arabë, ka shfrytëzuar ambasadorin tonë në Arabinë Saudite. Sipas Balles, “familja e kryeministrit di vetëm të përbaltë”. Balla ka kerkuar nga Malltezi te pergjigjet se kush e paguan ate me shuma marramendese per mesimdhenie.

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

15 Komente per “Balla vijon akuzat: Vajza e Berishës shfrytëzon ambasadorët për t’u lidhur me biznesmenë”

 1. llogjet kot mbaji per vete. ose ke, ose nuk ke gje per te thene. nuk jep pergjigje per 100 milione dhurate qe nuk dihet nga vijne, per cfare vijne, ku do shkojne dhe pse jashte bankave si banditet, dhe tani po perpiqesh te kthehesh perrallave te meros.

 2. ik or se je bere si palaco cirku. nuk e kupton qe te doli boja dhe si masha e edi rames te gjithe e dine lojen e tij elektorale

 3. Po si mund te fitojne zgjedhje keta me te tille program or aman !!!??? Ky ka vite qe leh pa lidhje pa thene asgje, mbi c’baze ligjore i mbeshtet keto akuza….. Si nuk e kuptuan se shpifjet dhe trillimet, pa asnje baze, vetem jua ulin votat….. Pastaj po marrin akuza konkrete nga krahu tjeter, dhe nuk japin asnje lloj pergjigje…… keta ose nuk jane ne terezi nga trute, ose per te justifikuar humbjen, bejne si idjote….

 4. He mo Balla boll bertite se do te te zgjedhe deputet kryetari se e ke realizuar detyren me shpifje.

 5. nuk them qe s’ka korrupsion por jam i bindur qe po erdhi ne pushtet ps do jete me keq .

 6. bravo i qofte vallaj, grua e fuqishme shume; ja kalon te atit

 7. Ore po ky eshte i papare per zotin Hahahaha Edhe ambasadoret i pleksi me kete pune ???

 8. te gjithe ju qe keni ber komentet jeni masha e ketij pushteti ,,nuk luftoni per te ardhmen tuaj dhe te femijeve tuaj po servila te politikaneve kushdo qofte ne pushtet ..jeni pa drita pa uje,rroga skandalose dhe beni tifo per njerin o tjetrin ….as njeher nuk do dilni nga ky llum ku jemmmmi zhytur..zgjohuniiiiiiiiiii

 9. Muhabete kot .ky balla si cd .rama shtyp play dhe ky fillon .me pak fjal papagall .

 10. I fitonte Argita aq leke para se babi te behej kryeminister ? Po kur te iki babi,do ti fitoje kaq leke ?Te jete koincidence suksesi familjar ? Po nejse,shumica shqetesohet nga Balla,dhe kjo eshte shume e rendesishme per Argiten sepse i siguron asaj vazhdimesine per te miren e popullit !

  • Nese do te nisemi me kete llogjiken tende o shoku Mark, fare natyrshem mund qe dikush te pyeste, a do te ta mbante ty e shume shqiptareve te tjere qe te shaje Enverin, para se Berisha te realizonte permbysjen e diktatures ?
   Dijme se shumica e deputeteve socialiste te parlamentit sot, jane multimilionere e bile ka ndermjet tyre edhe “profesore” qe marin paga edhe me te larta se znj.Malltezi ne universitetet private
   A mund te me thuash shoku Mark, se cili deputet apo biznesmen e kishte mundesine qe te pasurohej para se Berisha te vinte ne politike ?
   Para se Berisha te vinte ne politike, femijte e tij akoma nuk kishin ndonje profesion e fare natyrshem pasi perfunduan shkollat, ashtu si dhe gjithe qytetaret e tjere paten mundesine qe larg politikes te mereshin me bizneset e tyre. Perse duheshkan privuar femijte e kryeministrit qe te meren me biznes, apo vetem se .ti tu permbys sistemi qe te pelqen ?

 11. kur ika ne angli per her te pare merrja rrogen minimale por pas kaq vite experience ne te njejtin business sot marr 11fishin e kohes kur fillova, edhe argita besoj e ka filluar me pak por me kalimin e viteve sigurisht qe merr me shume. quhet kapitalizem shoku balla , nqs je i mire te japin hakun nqs nuk je i mire te flakin ne rruge, kjo eshte pergjigje edhe per markun.

 12. EMIGRANTI USA.

  Esht per te ardhur keq kure shikon disa kmente qe mund ti bejne vetem njerez qe jan fare pa nivel dhe servile te sali berishes apo pushtetit nga i cili perfitojne momentalisht. mos shikoni more te mjer tu beni lavde femijeve te sali berishes qe i peshojne parat dhe nuk dine se si ti fshehin e ti pastrojne neper bote. SHikoni ne cfar gjendje dhe kushtesh jetoni ne shekullin e 21. Taulant Balla do mbeshtetur dhe falnderuar nga gjithe opinjoni dhe shoqeria civile per kurajon, guximin qe ne kushtet e nje shteti ku demokracia eshte zevendesuar me diktature, ku varveria esht prezente ne me shum se gjysmen e shqiptareve, ku akoma mungon drita dhe uji per 24 0re, ku korupsjoni po i mer shpirtin atij populli, ku vjedhjet vrasjet e vetvrasjet shtohen nga dita ne dite, zoti Balla me kurajo qytetari dhe me pergjegjesi prej politikani per te miren e gjith shqipetareve mer guximin dhe denancon shumat maramendese te femijeve te berishes njeri si sekser i gerdecit dhe e motra si pedagoge marin me shum para ne muaj sesa prsidenti apo zevendes presidenti i SHBA. Esht turp dhe e pafalshme tu dalesh krah ketyre shushunjave qe si shume plitikane e dputet ne rruge mafjoze dhe ne dem te pasuris kombetare kane vjedhur me njemijenje menyra ate popull qe spo i qesh buza si ne diktature ashtu edhe nete ashtuquajtur denokraci.

 13. Ky na ka neveritur tv. Sa te hapim televizorin fytyra e pare Taulanti. Po ta haje dreqi cdo nate kete do shikojme. Keshtu e filloj Erion Brace,pas tij Sajmir TAhiri . Nuk eshte kjo menyra e te berit fushate. Ps-ja duhet te tregoje se eshte e gatshme te vije ne pushtet me programe se cfare do beje me mire e jo duke na treguar per femijet e kryeministrit, se nuk jane me fukarenjt as deputet e PS-se.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy