GRAZIA
Home » Lajmi i Fundit, Politike » Dritan Prifti dhuron lopë e gjela deti për të varfrit

Dritan Prifti dhuron lopë e gjela deti për të varfrit

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Deputeti Prifti dje në Dërmenas

Dje në Dërmenas. “Politikanët të ndjekin këtë shembull” FIER – Deputeti i Fierit, Dritan Prifti, shpërndan ndihma për familjeve më të varfra të komunës së Dërmenasit. Me rastin e afrimit të festave të fundvitit, Prifti, tashmë deputet i pavarur pas largimit nga LSI-ja, ka qenë dje në zonën e tij elektorale duke dhuruar për 40 prej familjeve më të dobëta ekonomikisht disa lopë dhe gjela deti. Prej më shumë se dy vitesh, Prifti e ka shndërruar në traditë personale dhurimin e bagëtive për familjet që jetojnë në kushte të vështira ekonomike, në fshatrat e Fierit. Pas komunës së Libofshës, ditën e djeshme, një makinë ka zbritur në qendrën e komunës së Dërmenasit lopë dhe gjela deti, që u janë shpërndarë pjesëtarëve të 40 familjeve të kësaj zone. “Në kushtet kur shteti, qeveria, largohet çdo ditë e më tepër nga njerëzit që kanë halle, që kanë nevoja ekonomike, që kanë probleme shëndetësore, unë dëshiroja të jepja një shembull tjetër. Atë të një personi, që me mundësitë e tij modeste kërkon të ndihmojë dikë”, u shpreh Prifti. Ai bëri apel që dhe politikanët e tjerë të ndjekin këtë shembull, çka do të shërbejë për të ndihmuar sadopak ata njerëz që kanë nevojë dhe për t’u sjellë gëzim, sidomos në këto ditë festash. Familjarët që janë ndihmuar me kafshët dhe shpendët kanë falënderuar përzemërsisht deputetin Prifti për këto dhurata në fundvit.
fier,-prifti-shperndan-ndihma
fier,-foto-te-lopeve-te-dhuruara

Banori i komunës të cilit iu dhurua një lopë

fier,-gjate-dhurimit-te-gjelave-te-detit

Deputeti Prifti dje në Dërmenas

fier,-prifti-dhe-ai-qe-mori-lopen
fier,-prifti-shperndan-ndihmaBanori i komunës të cilit iu dhurua një lopëDeputeti Prifti dje në Dërmenasfier,-prifti-dhe-ai-qe-mori-lopen

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

17 Komente per “Dritan Prifti dhuron lopë e gjela deti për të varfrit”

 1. i thoni dritan priftit se kjo menyr bamirsie eshte menyre mafjoze .kjo menyr bamirsie duhet te marr fund pastaj eshte shum ofenduese ,si vjen turpe per menyren qe perdor .

 2. Kur po formohej FRD-ja shpërndaheshin dhijë.,sot lop dhe gjela deti.,nesër armë dhe litar.

 3. Ku i gjete o DRITAN Ja vodhe popullit dhe perpiqesh te japesh dicka mbrapsht!

 4. Kot i bihet me qafe Priftit per gjestin e tij bamires. Ai ne saje te drejtesise se “kulluar” shqiptare, shpetoi paq pa i hyre fere ne kembe. Nuk paska te drejte ai te shperndaje nga gezimi kurbane me nje vlere disa mijra euro, kur milionat e tij te vjedhura nuk u preken ?

 5. Dritani u dha lopet dhe gjelat qe na vodhi ne. Kjo eshte nje histori shume karnavaleske. vetem ne Shqiperi ndodhin te tilla gjera.

 6. Zoti Prifti ju dhe miku juaj Ilir Meta duhet te paraqiteni ne zyren e kryeprekurorit zotit Llalla per te rregulluar pozicionin tuaj ne lidhje me korrupsionin e faktuar filmik.per asistencen ekonomike jane pergjegjes instancat shteterore.

 7. Ky veprim i Dritan Priftit do te ishte lavderuar dhe mbeshtetur pa mase nese ai nuk do te kishte qene Dritan hajduti,qe ka vjedhur milliona euro nga fondet dhe privatizimet,nga ripertrirja e licencave e deri tek koncensionet apo nafta!Turp nje mije here,dhe te me falin ata qe ua kane marre kete dhurate pasi vertet jane te varfer dhe varferia e tyre vjen nga ky llum politik qe ka Shqiperia,nga keta hajdute te paskrupullt qe meritojne vetem burgim te perjetshem!

 8. E ç’far mud te presesh nga keta njerez qe pranojne dhurata te tilla!

 9. po ka per te dal ndonjhere ndnje njeri i ndershem, pervec ketyre plerave qe i njohin edhe qente se kush jane

 10. e qene leket e veta po ja jepe hajdut e njeri i lodhur

 11. Injoranca eshte aq e thelle sa ben politikane si Dritani qe ne nje vend normal nuk mund te ekzistojne ose nese eksiztojne e kane vendin ne Burg. Ky ka vjedhur fondet publike dhe tani po jep ca mbeturina si lemoshe. Injoranca e shqiptareve eshte gjeja me e cmuar per politikane (nese mund te quhen te tille) si Dritan Prifti. Turp per ju o njerez qe i mbani keto lloj monstrash.

 12. Ky person mendon se do e ktheje autoritetin e humbur dhe te korruptuar ne Shqiperi dhe me gjere.Mendoi se ky eshte person numer dy pas Ujkiliksit australian.Ky ne vend te punonte si Minister qe ishte,ai u mirrte me spiunime ndaj z.Meta dhe per qellime te pista korruptive.Qofshin te mallkuar ata qe ta kane dhene voten or Dritan shpiuni.I gjithe shtypi boterore shkruante per kete shpiun dhe njeri te korruptuar,me rastin e shpiunimit ndaje rastit te z.Meta.

 13. Nuk lahet m.. me sh….Fale milionat qe ke vjedhur njehere .Pastaj le te gjykoje Populli.ta fali apo JO.

 14. Ky quhet “reverse corruption”. A mund te jape Prifti shpjegime me c’ te ardhura i ka blere lopet? Apo po kthen minimumin e bereqetit te korrupsionit mbrapsh, si investim per stinen e ardheshme te korrupsionit qershor 2013-17? E qarte kemi te bejme me spiralen korrrupsion-bamiresi-korrupsion.

 15. Jam Robin Hood, ia marr te pasurve, ia jap te varferve:)

 16. Kur ben bamiresi per tu dukur, ne baze te fese tone, eshte njesoj si mos ta kishe bere fare ate akt bamiresie.

  Nuk ka nevoje per konference shtypi se ndau dy gjela deti ky tipi. Veshtire se harron njeri ato videot e tij te famshme.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy