GRAZIA
Home » Kronike » Përmet, kaçavidë ndaj kryetarit të Bashkisë

Përmet, kaçavidë ndaj kryetarit të Bashkisë

  • Albanian
  • English
  • French
  • German
  • Italian

Gilberto Jaçe, kryebashkiaku i Përmetit

Policia arreston 45-vjeçarin në gjendje të dehur. PERMET – Një ish-punonjës i administratës bashkiake të Përmetit tenton të godasë me kaçavidë kryetarin e bashkisë, Gilberto Jaçe. Ngjarja ka ndodhur në orët e mbrëmjes së të premtes, kur Nesti Janku, 45 vjeç, ka pritur momentin ideal, për të kryer veprimin që për të është përgjigjja më e mirë ndaj të parit të qytetit, pasi ky i fundit e ka pushuar nga puna një vit e gjysmë më parë. Prezenca e një punonjësi policor në momentin e sulmit ka shmangur lëndimin e kryebashkiakut përmetar, i cili përgjatë javëve të fundit është ndier i kërcënuar nga i arrestuari 45-vjeçar, deri para një viti, shoqërues i ish-kryebashkiakut demokrat të Përmetit, Edmond Komino. Për gazetën “Panorama”, kryetari i Bashkisë, Gilberto Jaçe, shprehet se ngjarja e djeshme është pasojë e një veprimi të kryer afro një vit e gjysmë më parë, kur Janku është shkarkuar nga puna, si rrjedhojë e suprimimit të vendit të punës në administratë. Heqjen nga puna Janku nuk e përtypi dot dhe herë pas here, përgjatë një viti, sa herë që ndeshej me kryetarin e Bashkisë në rrugë apo në zyrë, e ofendonte, kanoste dhe kërcënonte në prezencë të të tjerëve. Jaçe gjithmonë ka shmangur përplasjet direkte me 45-vjeçarin, i cili në mjaft raste ka qenë i alkoolizuar. “Kam dashur mos ta denoncoj pasi jemi qytetarë të një qyteti të vogël dhe gjithmonë kam shpresuar që ai të ndërgjegjësohet për veprimet që kryente, por rasti i djeshëm i kaloi caqet e duhura dhe nuk kishte më vend për qetësi, pasi u kanosa direkt për jetë”, u shpreh kryebashkiaku. Janku, tejet i alkoolizuar, ka tentuar të qëllojë madje edhe policin që parandaloi ngjarjen që mund të kishte pasojë, dhe për këtë u shoqërua në Komisariatin e Policisë. Pas veprimeve procedurale, 45-vjeçari u arrestua për akuzat e “kanosjes për shkak të detyrës”, “fyerje për shkak të detyrës” dhe “kundërshtim të forcave policore”. Janë këto tri vepra penale, me të cilat shoqëruesi i ish-kryebashkiakut përmetar do të përballet në procesin gjyqësor. Gjatë marrjes në pyetje, disa orë më vonë, Janku ka pranuar se ka qenë i dehur, ndërsa veprimet e mëparshme i ka argumentuar se lidheshin me vendin e punës. “Nuk e përsëris më”, është shprehur 45-vjeçari, duke kërkuar të lirohet.                   p.n

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

Beni nje Koment

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Linkedin
  • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy