GRAZIA
Home » Lajmi i Fundit » Arestohen babë e bir për masakrën e Mallakastrës

Arestohen babë e bir për masakrën e Mallakastrës

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Shtepia e bashkeshorteve te vrare

MALLAKASTER- Arrestohet autori i krimit makabër në Mallakaster, ku u vrane bashkeshorte e me pas iu vu zjarri shtepise me gjithe ata brenda. Policia e Fierit bëri me dije se është arrestuar Xhavit Malkaj, 19 vjeç, nga Belishova, i dyshuar kryesor për vrasjen e bashkëshortëve. Po ashtu në pranga eshte vene edhe babai i autorit, Bajram Malkaj, pasi mbi te rendon akuza e moskallezimit te  krimit. Një ditë më parë Gazeta “Panorama” zbardhi të plotë historine e ngjarjes se rende , shoqeruar me deshmine e vellait te viktimes. Bashkëshortët Enver dhe Azbie Myftaraj janë ekzekutuar njëri pas tjetrit dhe më pas u është vënë flaka brenda banesës. Fillimisht, rreth orës 22:45 është goditur për vdekje gruaja 54-vjeçare, me hanxhar në anën e majtë të qafës (pak poshtë veshit), si edhe në shpatull. Ajo ka qenë e vetme në shtëpi, pasi i shoqi punonte si roje e puseve të naftës në Drenovë, një fshat rreth një orë më këmbë larg Belishovës. Me kthimin e tij në shtëpi, që ka rezultuar pak përpara kohës kur ai linte zakonisht turnin, Enver Myftaraj është qëlluar me një çifte, që rezulton të jetë e regjistruar në emër të tij. Gruaja është vrarë brenda banesës, ndërsa bashkëshorti 59-vjeçar në oborr. Më pas, trupat e dy viktimave janë hedhur në brendësi të dyqanit, ngjitur me shtëpinë, dhe u është vënë zjarri. Për të zbardhur ngjarjen makabre, në fshat zbarkuan dje forca të shumta Policie, ekspertë të Kriminalistikës, Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, si dhe vetë zv.drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Agron Kuliçi. Nga hetimet paraprake mësohet se në vrasje janë përfshirë më shumë se tre persona, të cilët kanë kapërcyer murin rrethues për të hyrë në shtëpi, me qëllim grabitjen e parave që mbante në kasafortë familja Myftaraj, që për zonën rezultonin si më të pasurit. Ngjitur me shtëpinë, ata dispononin edhe dyqanin, që të dyja objektet të shkrumbuara tashmë. “Grabitësit janë diktuar nga e zonja e shtëpisë, e cila ka qenë vetëm në atë orë, pasi i shoqi ishte roje në turn nate. Është mundësia e madhe që gruaja i ka njohur fytyrat e tyre, i ka identifikuar, ndaj edhe e kanë qëlluar direkt me hanxharin e marrë nga dyqani, që lidhet me anë të një dere të brendshme me shtëpinë. Sipas shenjave, gruaja është vrarë në dhomën e gjumit, aty ku ndodhej dhe kasaforta, e ngulur në mur. Autorët kanë tentuar ta hapin me troko (me gur fresibël), por nuk ia kanë arritur dot, edhe pse e kanë dëmtuar në mes atë”, bëjnë me dije burime nga grupi hetimor. Sipas tyre, në këto tentativa duhet të jetë kthyer në shtëpi bashkëshorti Enver Myftaraj, çfarë i ka befasuar grabitësit. “Të dyshuarit e këtij krimi janë persona të zonës, pasi kanë ditur edhe orarin e lëvizjeve të kryefamiljarit në punë”, shprehen burime nga grupi i ekspertëve që po merren me këtë çështje. (PANORAMA)

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

12 Komente per “Arestohen babë e bir për masakrën e Mallakastrës”

 1. Sot s’duhet të jesh as mbi shok dhe as ndër shokë.

 2. shteti i sali berishes qe eshte anarshi dhe nuk ka as ligje as gje

 3. LLAHTAR I VERTET;KUR DO VARET NDONJE PREJ KETYRE NDYRESIRAVE QE TE QETESOHET PAK GJENDJA SE PASKEMI QEN POPULL EGERSIR

 4. jo mor,se duhen per nej parti per votime .

 5. @Emigranti po cka ka te bej shteti quditem se si per cdo te gje qe ndodhe fahesohet shteti (qeveria)

 6. ashu sic i vrau dhe i dogji ai ate duhet tja bejne atij tani

 7. ne litare kete te beje shteti dhe shikoje vazhdon njeri me

 8. CFAR lidhje ka shteti dhe qeveria kur ky popull i pa edukuar vrasin edhe brenda familjes nuk ka lidhje me qeverine por me edukaten e keti populli mos politizoni krimin sepse krimineli eshte kriminel.

 9. E mir koperativist e mor EMIGRANT

 10. Turp turp
  Si paska pat zemer qeni . . .
  Te mblidhet i gjithe fshati te bieri dakord e ta vari ne mes te fshatit
  TURP

 11. Edhe kur bie shi, dhe kur nuk bie shi ka faj qeveria. Ky eshte gjykimi i atyre qe ne llogjik nuk jane shum larg nga ai qe ka kryer krimin.

 12. kto shpyrt zi duhet me i ly me naft disell,jo me benzin,me ivar e dhon flaken te digjen dalngadal!!! kty kriminelave duhet njerin vesh me ja hek pre,kur te lirohen prej burgu populli ti din kush jan!! turp turp turp…

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy