GRAZIA
Home » Kronike » Fier, FRESSH denoncon Drejtorinë Arsimore

Fier, FRESSH denoncon Drejtorinë Arsimore

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Qyteti i Fierit

FIER – Të rinjtë e Partisë Socialiste në Fier kanë denoncuar dje mitmarrje Drejtorinë Arsimore të Fierit. Sipas përfaqësuesit të FRESSH-it, Enkel Stefa, zyrtarë të kësaj drejtorie po u kërkojnë mësuesve për një vend pune nga 3 mijë deri në 5 mijë euro, shumë e cila në pjesën më të madhe është e papërballueshme për mësuesit, ndërsa nuk përjashton mundësinë që ka nga ata mësues që e kanë pranuar punën me këto kushte. “Duam të denoncojmë sot jo vetëm emërimin e drejtorëve jashtë çdo ligji dhe rregulli, por të denoncojmë po ashtu emërimet e mësuesve, të cilëve u kërkohet nga 3 mijë e deri në 5 mijë euro për një vend pune. Ne kërkojmë që Drejtoria Arsimore të jetë vendi që të dijë të zgjedhë kuadro të kualifikuar, të cilët e meritojnë atë vend pune dhe nuk e blejnë atë”, ka vijuar Stefa. Po ashtu, të rinjtë socialist u kanë bërë thirrje prindërve e të rinjve të mbajnë qëndrim ndaj këtyre fenomeneve që sipas tyre po shkatërrojnë gjithmonë e më tepër arsimin fierak. Sipas Stefës, vendosja e mësuesve dhe drejtuesve mbi baza përfitimi e referime politike duhet të stopohet sa nuk është vonë. “Le t’i themi ‘mjaft’ kësaj situate sa nuk është vonë. Nuk mund të bëhet arsimi i mirëfilltë mbi baza klienteliste partiake dhe me qëllim mitmarrje e përfitimi ryshfetesh. Arsimi në Fier ka qenë një ndër sektorët që ka prodhuar emra të mëdhenj dhe nuk duhet lejuar të njolloset”, ka vijuar ai. I menjëhershëm ka qenë reagimi i Drejtorisë Arsimore të Fierit pas denoncimit për mitmarrje nga ana e të rinjve socialistë. Miranda Bullati ka deklaruar se kjo deklaratë nuk ka asgjë të vërtetë ndërsa hedh poshtë akuzat ndaj saj. “Këto fjalë janë në tym dhe nuk kanë asnjë të vërtetë brenda. Këto i thonë të rinjtë e FRESSH-it, por nëse ka persona që janë prekur nga ne le t’i drejtohen prokurorisë”,- ka vijuar ajo.             m.r

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

2 Komente per “Fier, FRESSH denoncon Drejtorinë Arsimore”

 1. Pellumbeshe moj pellumbeshe dje blegtore sot drejtoreshe..!
  Turpi i Fierit Miranda Bullati, Fieri eshte qytet intelektualesh dhe nuk e meriton te drejtohet nga nje monster e tille!

 2. Te pakten kete here fressh nuk genjen. Ne Fier jo vetem cmimet per nje vend pune ne arsim jan stratosferike por ka arritur rekord ginnes edhe per sasin e emerimeve. Si do i paguajn gjithe kta mesues teper? Te gjithe e bejn veshin shurdh, edhe pse kembanat bien e bien.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy