GRAZIA   UNION Bank
Lotaria Kombetare  
Home » Aktualitet » Fëmijët e 80-vjeçarit që masakroi Ajshen: Babai ynë s’ekziston më, ç’na tha në polici

Fëmijët e 80-vjeçarit që masakroi Ajshen: Babai ynë s’ekziston më, ç’na tha në polici

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Autori i masakrës, Shaban Norja

Flasin fëmijët e Shaban Norjes, autorit të krimit të Xhafzotajt: “Babai ynë s’ekziston më, i kërkojmë falje familjes së Ajshes” Dhurata Hoxha e Leonard Norja: Në Polici na tha të mos e takojmë më. Kemi frikë nga hasmëria. Shaban Norja: Marrëdhënie edhe me dy motrat e Ajshes. Deklarimet në Polici: Ajshja më kërkoi t’i ndërroja rrobat që të mos e njihnin. Fqinjët e familjes Vata: Të tronditur nga autorësia “Shkojmë për ngushëllim, nuk shkëmbejmë dy fjalë” Ngjarja makabre e masakrimit të 18-vjeçares Ajshe Vata nga Xhafzotaj i Durrësit, më 11 tetor 2012, si dhe arrestimi i autorit të dyshuar të ngjarjes, 80-vjeçarit Shaban Norja, ka krijuar një situatë mjaft të rënduar edhe për vajzën e djalin e autorit. Leonard Norja e Dhurata Hoxha, djali dhe vajza e Shaban Norjes, treguan dje se kjo që ka ndodhur është një tragjedi jo vetëm për familjen e vajzës, por edhe për ta.  Përveç barrës së rëndë që janë të detyruar të mbajnë mbi shpinë, për shkak të një veprimi që ata nuk arrijnë ta konceptojnë dot, atyre u duhet të mbajnë mbi supe edhe frikën e ndonjë hakmarrjeje nga ana e të afërmve të vajzës. Arrestimi i Shaban Norjes si autor i dyshuar i vrasjes dhe prerjes së qafës së fqinjës së tyre, Ajshe Vata, por më shumë rrëfimi dhe pohimet e tij në Polici, kanë qenë mjaft tronditëse për dy fëmijët e tij. Leonard Norja, 33 vjeç, baba i dy fëmijëve, që përgjithësisht ka punuar si emigrant në Itali, tregoi dje për gazetën “Panorama” se nuk ka pikasur asgjë nga veprimet e të atit, edhe pse jetonin në të njëjtën shtëpi. Nga ana tjetër, edhe Dhurata Hoxha, 39 vjeçe, e ka përjetuar shumë keq gjithë këtë histori. Për ta është njësoj sikur babai i tyre të mos ekzistojë më, pas gjithë atyre që ka kryer dhe i ka pohuar vetë në Polici. Ndërsa nga ana tjetër, motër e vëlla, fëmijët e vetëm të autorit të krimit makabër, i dërgojnë ngushëllimet e tyre Muhamet Vatës, babait të 18-vjeçares së vrarë. “Sa të ftohen pak gjakrat, do dërgojmë njerëz patjetër që t’i kërkojmë falje asaj familjeje dhe të bisedojmë se si do vazhdojë kjo situatë”, shprehet djali i autorit. Nga ana tjetër, ai deklaron se nuk do t’ia mohojë kurrë vlerat që ka pasur babai i tij, edukatën që i ka dhënë, por pas kësaj që ndodhi, edhe pas kërkesës së tij në Polici që të mos e takojnë më, Leonard Norja shprehet se është njësoj sikur babai i tij nuk ekziston më. (Intervistën e plotë e lexoni në numrin e sotëm të gazetës Panorama) – 15 tetor 2012 Zbulohet autori i masakrës së studentes, një 80-vjeçar. Shaban Norja, hyrje-dalje në familjen Vata që nga koha kur u shiti tokën. Hetuesit, në gjurmët e 80-vjeçarit pas dyshimeve në familje. Shaban Norja pranon krimin dhe rrëfen në Polici arsyet e ekzekutimit të 18-vjeçares “E vrava se s’donte të abortonte” Masakruesi i studentes: Më kërcënoi se do tregonte. Shaban Norja, i dënuar dy herë për vjedhje e tentativë vrasjeje. Fqinjët: Nuk kemi dëgjuar për këto gjëra më parë “Nëse e vrau Shabani, të varet në litar ose të digjet i gjallë” “E vrava dhe i preva kokën se nuk donte ta abortonte fëmijën që kishte në bark”. Me këto fjalë Shaban Norja, 80 vjeç, ka pranuar njëkohësisht atësinë e foshnjës së Ajshe Vatës dhe masakrimin e 18-vjeçares, duke u gdhirë data 11 tetor. Krimi makabër ka zyrtarisht për autor të moshuarin, i njohur i familjes Vata, me vajzën e tretë të së cilës deklarohet se kishte marrëdhënie intime prej vitesh. I marrë në pyetje dhe i vënë përballë provave, ai ka rrëfyer masakrën, që nga momenti që e ka nxjerrë studenten nga shtëpia në mes të natës e deri te gjetja e kokës, vetëm 150 metra larg vendit ku u zbulua trupi i gjymtuar. Në asnjë moment i moshuari nuk ka pranuar se vajza ishte detyruar të kryente marrëdhënie me të, duke u shprehur se kishte ndodhur me pëlqimin e saj. Takimi vrasës Shaban Norja, i cili ia kishte shitur tokën ku familja Vata ndërtoi shtëpinë vite më parë, pas shpërnguljes nga Kukësi, ka rrëfyer se ishte në dijeni të shtatzënisë së 18-vjeçares. Sipas tij, ata ishin takuar dhe gjatë muajve të verës, kur vajza nuk ishte në shkollë, sidomos në orët e vona. Pikërisht natën kur ka ndodhur krimi, Shabani kishte folur me Ajshen në telefon, duke i kërkuar të takoheshin. “Ka qenë ora 01:30-02:00 e mëngjesit, ku Ajshja doli nga shtëpia pas një telefonate që unë i bëra. Vendosëm të takoheshim në arën e cila ishte disa metra larg banesës, me qëllim që të mos na shikonin banorët përreth apo roja e hekurudhës. Ajshja mbante në trup të veshur rrobat e natës dhe atletet që unë ia kisha blerë”, mësohet të ketë thënë në dëshminë e tij 80-vjeçari. “Ajshja ndihej e turpëruar për shtatzëninë. Thoshte se barku po i rritej dhe familjarët do ta kuptojnë, dhe se ajo do tregonte që isha unë babai i fëmijës. I ofrova ndihmë për të abortuar fëmijën, por ajo nuk pranoi dhe reagoi ashpër duke më thënë se nuk do ta ndërpriste shtatzëninë dhe do të tregonte për lidhjen tonë. Pas debatit prej disa minutash, ajo më ktheu kurrizin gati për t’u larguar. Unë e qëllova me plumb pas koke. Pasi e vrava, vendosa t’ia pres kokën me thikën që e mbaja me vete, me qëllim që të vonoja identifikimin, por edhe të zhdukja provat nga vendi i ngjarjes”. Shaban Norja tregoi se pasi i ka prerë kokën, ia ka mbështjellë disa herë me plastmas, për ta flakur vetëm 150-170 metra larg vendit të ngjarjes, në një kanal rreth 8 metra të thellë, i veshur me shkurre e ferra. “Fillimisht jam futur në shtëpinë e vjetër, e cila është ngjitur me shtëpinë e re ku unë jetoj, në lagjen “Partizani” të komunës Xhafzotaj, kam hequr këmishën, e cila ishte e gjakosur, ndërsa më pas kam fshehur thikën dhe pistoletën aty. Pas kësaj kam hyrë në shtëpinë ku jetoj dhe jam shtrirë në krevat”, ka deklaruar më tej 80-vjeçari. I moshuari: 4 vjet lidhje Sipas Shabanit, ata kishin një lidhje prej afro katër vitesh, një lidhje e cila ishte ndërtuar me dëshirën e të dy palëve dhe se mbi vajzën nuk kishte ushtruar dhunë apo presion. Madje mësohet që ai kishte marrë një banesë me qira në lagjen Nr. 8 në Durrës, e cila ishte kthyer në strehëzën e “dashurisë” mes 80-vjeçarit dhe Ajshes, gjatë kohës që kjo e fundit ndiqte studimet në shkollën e Medresesë. Madje, 80-vjeçari ka deklaruar se vazhdimisht i blinte rroba, dhurata, si dhe i jepte para sa herë që kjo i kërkonte. Sipas Policisë, Ajshja kishte një lidhje me 80-vjeçarin dhe se telefonatat e shkëmbyera mes tyre ishin të shumta. Ndërsa për sa i përket faktit që askush nuk ka dëgjuar një të shtënë me armë zjarri, hetuesit e çështjes sqarojnë se krisma e armës së zjarrit e llojit pistoletë nuk është dëgjuar nga askush, pasi distanca e afërt nga është qëlluar objektivi, bën të mundur izolimin e zhurmës.

Shaban Norja, hyrje-dalje në familjen Vata që nga koha kur u shiti tokën

Hetuesit, në gjurmët e 80-vjeçarit pas dyshimeve në familje Shaban Norja, 80 vjeç, për shkak të moshës së thyer ishte përjashtuar nga rrethi i të dyshuarve në ditët e para pas gjetjes së trupit pa kokë të Ajshe Vatës në Durrës.  Thuajse askush nuk besonte se i moshuari, ndonëse problematik në të shkuarën, mund të kishte gisht në krimin makabër. Por dy ditët e fundit, teksa policia shoqëroi mbi 60 persona dhe pas verifikimeve i la të lirë ata, provat kanë çuar grupin e hetimit pikërisht te 80-vjeçari. “Fillimisht siguruam prova se ai ka qenë në vendin e ngjarjes, aty ku u gjet trupi pa kokë i 18-vjeçares”, thanë burimet e Policisë, të cilët kanë shfrytëzuar sinjalin telefonik. Më pas, nga të afërm të Ajshe Vatës, u mësua njohja që Shaban Norja kishte pasur me familjen e ardhur nga Kukësi, hyrje-daljet e shpeshta të tij dhe u dyshua për implikimin e të moshuarit në vrasje. I moshuari prej më shumë se një dekade kishte hyrje-dalje me këtë familje, me të cilën ishte lidhur nga koha kur i kishte shitur një sipërfaqe toke për të ndërtuar shtëpinë. Vetë Norja jeton në kahun tjetër të fshatit ku ndodhi krimi, por çdo ditë shkonte në Xhafzotaj, në tokën e tij, shumë pranë shtëpisë së viktimës. Shaban Norja ishte bërë mik shtëpie me familjen Vata, për shkak të bisedave me kryefamiljarin e trungut. Babai i Muhamet Vatës (gjyshi i Ajshes) ishte shok me Norjen që prej 15 vitesh, kur edhe ka blerë një pjesë toke nga ai, që sot rezulton vrasësi horror i mbesës së tij. Duke shfrytëzuar miqësinë me gjyshin, edhe për shkak të moshës gati të njëjtë, Shaban Norja ka hyrë dhe ka dalë lirshëm në shtëpinë Vata. Ai kishte edhe “sebep” që të shihej shpesh pranë banesës së Ajshes, për shkak se ara që punonte ishte ngjitur. Pikërisht këto lëvizje në shtëpinë e familjes Vata ishin shoqëruar dhe me fjalë në fshat, nisur dhe nga fakti se Norja njihej për ngacmimet e femrave të zonës. Duket se këto kanë shërbyer për një tjetër indicie të fortë për të dyshuarin, nisur dhe nga fakti se pista e hetimit mbi masakrën ishte ajo e një krimi pasioni. Dje, në orët e mëngjesit, policia shoqëroi 80-vjeçarin, i cili për më se katër orë nuk pranonte asgjë. “Më vrisni, bëni çfarë të doni, por unë s’kam për të pranuar asgjë. Nuk kam lidhje me atë ngjarje, e kam marrë vesh nga njerëzit”, mësohet të jetë shprehur për disa orë me radhë i shoqëruari në Policinë e Durrësit. Por ndërsa ai jepte imazhin e një fajtori që shfajësohej vazhdimisht, rrethi i provave në ngarkim të tij po ngushtohej. “U vendos të kryhej një kontroll në shtëpi. I moshuari nuk e pranoi krimin edhe pasi gjetëm thikën që kishte përdorur e pistoletën. Në këtë moment, tha po, unë kam kryer marrëdhënie me vajzën, jam babai i fëmijës që ajo kishte në bark, por nuk e kam vrarë unë”, pohuan burime të Policisë. Sipas tyre, kontrolli në banesën e 80-vjeçarit vazhdoi me imtësi derisa u arrit të gjendej e fshehur këmisha me njolla gjaku që ai kishte veshur natën e vrasjes së Ajshe Vatës. “I dyshuari e pranoi krimin vetëm pasi i vumë përballë në tavolinë këmishën me gjak”, tha Policia. Nuk dihet nëse dhe i ati i vajzës, Muhamet Vata, ka pasur dijeni për këtë lidhje të së bijës me të moshuarin, edhe pse ai publikisht ka mohuar çdo gjë. Megjithatë, në media, motra e madhe e Ajshe Vatës, Mihania, theksoi faktin se vrasja e 18-vjeçares duhej të zbardhej pikërisht nga “i ati dhe Policia”.
Shaban Norja, i dënuar dy herë për vjedhje e tentativë vrasjeje

Shaban Norja pas arrestimit

Emri i Norjes nuk ishte i panjohur për Policinë. Më parë ai kishte qenë i dënuar me 9 vjet heqje lirie për një vrasje të mbetur në tentativë, në zonën e Shijakut. Babai i dy fëmijëve të rritur ishte i ve prej 6 vitesh, por në lagjen ku banon dhe më gjerë e njohin për precedentët e tij, disa zyrtarë e disa jo. Që në kohën e monizmit, Norja, sot 80 vjeç, ka qenë i arrestuar për veprën penale të vjedhjes. Prej asaj kohe ai nuk kishte pasur probleme me Drejtësinë, derisa u përsërit arrestimi për shkak të një tentative vrasjeje, pas një konflikti në Shijak. Ndërsa për familjarët e tij, të shoqen dhe fëmijët, flasin fjalët më të mira, e kundërta ndodh për Norjen. I lindur në shkurt të vitit 1932, në zonën e Shijakut e njohin si person që kishte ngacmuar dhe pasur lidhje me një sërë femrash. Megjithatë, nuk kishte krijuar incidente me to, derisa erdhi te ngjarja fatale, e marrjes së jetës në mënyrë makabre të studentes 18-vjeçare. Për Policinë, e vetmja dëshmi e gjallë në marrëdhëniet mes plakut dhe të resë është pikërisht ajo e Shaban Norjes. Ai është mbrojtur pas shoqërimit, se vajza e familjes Vata kishte kryer marrëdhënie me të me dëshirë. Nga dyshimet e Policisë rezulton se ai e ka dhunuar atë që në moshë të mitur, ende 14 vjeçe, nën kërcënimin e armës. Më pas, marrëdhënia mes tyre ka vazhduar deri 3 muaj më parë. Pikërisht në kohën e Muajit të Ramazanit ka ndodhur edhe ngjizja e fëmijës. Nga analizat e kryera dhe dëshmia e të moshuarit nuk ka asnjë dyshim tjetër mbi atësinë e fëmijës që kishte në bark Ajshe Vata. Nisur nga precedentët e mëparshëm, vetë Norja ka organizuar fshehjen e provave, duke tentuar të shmanget nga përgjegjësia, por përballë fakteve ai është dorëzuar, duke pranuar atësinë dhe vrasjen. Autori Pas vdekjes së gruas, jetonte vetëm Për gati 6 vjet, që kur i ndërroi jetë bashkëshortja, Shaban Norja jetonte vetëm. Dy fëmijët e tij, vajza dhe djali, ishin të martuar. Vajza kishte lidhur kurorë me një efektiv policie nga Kavaja, ndërsa djali punon si emigrant në Itali me rezidencë të përhershme atje, ku ka edhe familjen. Shaban Norja ka punuar në kooperativat bujqësore të kohës së komunizmit, por edhe si gomist, kryesisht duke ngjitur pullat e gomave të biçikletave. Banorët e zonës e përcaktojnë si autokton, pasi jeton aty prej dekadash, edhe pse origjinën e ka nga Likeshi, një fshat i komunës Gjepalaj të Durrësit. Në shtëpinë njëkatëshe, ngjyrë të verdhë në portokalli, rreth 800 metra larg “4 rrugëve të Shijakut”, në krah të djathtë, teksa shkon drejt qendrës së Shijakut, Shaban Norja kujdesej për veten, pa pasur asnjë të afërm pranë. Edhe fqinjët e tij nuk kanë ndonjë lidhje gjaku me Norjen, pasi fisi i tij ndodhet në Likesh.

“Nëse e vrau Shabani, të varet në litar ose të digjet i gjallë”

Qani Murati

Fqinjët: Nuk kemi dëgjuar për këto gjëra më parë Të befasuar nga kjo histori kanë mbetur edhe bashkëfshatarët e Shaban Norjes, personi tashmë ka marrë përsipër autorësinë e krimit makabër për vrasjen e 18-vjeçares, Ajshe Vata. Fqinjëve të tij akoma u duket e pabesueshme kjo histori dhe pavarësisht se janë njohur me ngjarjen, vijojnë të flasim pozitivisht për Norjen. “Nuk ma merr mendja që ta ketë vrarë ai. Familja e tij është serioze dhe me emër të fisëm. Vetë Shabani është njohur si burrë i mirë në të gjithë Shijakun, nuk i kemi dëgjuar ndonjëherë ndonjë fjalë. Madje ai i mbronte femrat, në rast se ndokush i ngacmonte”, thotë Qani Murati, 70 vjeç, me origjinë nga Moglica e Korçës, por që prej vitit 1960 është komshi me Shaban Norjen. Gjithsesi, Murati nuk është në dijeni për 9 vitet e dënimit me burg të Shaban Norjes për akuzën “vrasje e mbetur në tentativë”. “Unë këtu e kam, ja 5 hapa larg, por nuk kam dëgjuar ndonjëherë se ka bërë burg”, shton 70-vjeçari. Të njëjtën gjë konfirmojnë edhe fqinjët e tjerë, duke bërë njëkohësisht hamendësime. “Mbase ne e kemi ditur në Itali, te djali, ndërsa Shabani mund të ketë qenë në burg. Por prapë se prapë, nuk besoj të ketë bërë 9 vite burg, pasi nuk ka ndodhur që mos ta shohim për një kohë të gjatë në lagje”, thotë Xhevrija, 79 vjeçe, gruaja që jeton vetëm 20 metra larg shtëpisë së Shaban Norjes. Sipas saj, “Shabani ishte tip shumë i qetë, dilte dhe punonte në arë, kthehej në shtëpi. Lante, pastronte dhe gatuante vetë, që kur i vdiq gruaja rreth 8 vjet më parë. ‘Xixë’ e mbante shtëpinë. Nuk është zënë asnjëherë me njeri, përkundrazi ka ndihmuar gjithkënd që ka pasur nevojë”. Historinë e “burrit të mirë” e rrëfejnë të gjithë në lagjen ku jeton Shaban Norja, 80-vjeçari që duket se nuk ka lënë asnjë shenjë dyshimi me sjelljen e tij. Vetëm dikujt i kujtohet, se herët, në kohën e kooperativës, “shokët e partisë” e kritikuan në mes të fshatit për vjedhjen e disa pulave. “Por nuk u dënua me burg. Vetëm se u diskretitua në mes të gjithëve. Me sa mbaj mend, e akuzuan se kishte vjedhur disa pula, ndërsa para tyre, edhe disa perime”, thotë Shemshedin Hoxha, 82 vjeç, që banon ca më larg dëshmitarëve të tjerë që folën për gazetën “Panorama”. Megjithatë, bashkëfshatarët e Norjes dënuan dje krimin e rëndë, duke theksuar se “nëse vërtet e ka bërë Shabani, atëherë ai të varet në litar ose të digjet i gjallë”. Faktet: Misteret e krimit të Ajshes Vrasja e Ajshe Vatës, me gjithë pranimin e autorësisë nga ana e Shaban Norjes, ka ende elementë të mbetur enigmë. Një prej tyre është dhe fakti se, vrasja edhe pse sipas 80-vjeçarit ka qenë e çastit, nuk është shpjeguar pse ai ka qenë i armatosur me armë zjarri në momentin kur është takuar me të, si dhe me thikën me të cilën i preu kokën asaj. Policia e Durrësit pohon se krimi ka vetëm një autor dhe trupi nuk është transportuar nga vendi ku u gjet, nuk saktësohet pse aty nuk kishte shumë gjurmë gjaku, siç mund të ndodhte përballë një masakre të tillë. Nga ana e saj, zyrtarisht Policia e Durrësit thotë se ndaj Norjes rëndojnë akuzat e vrasjes në rrethana të tjera cilësuese (ndaj personit shtatzënë) dhe mbajtjes pa leje të armëve e municioneve luftarake dhe mbajtjes pa leje të armëve të ftohta. Mjeku Një mashkull është seksualisht aktiv deri në fund të jetës së tij, pavarësisht se me kalimin e viteve potenciali bie. Sipas mjekut androlog Evi Dani, mosha nuk është gjithmonë faktor përcaktues. “Një 80-vjeçar ka të gjitha mundësitë që të lërë shtatzënë një femër, nëse kryhet akti i plotë seksual”, sqaron Dani. Sipas tij, përgjithësisht në popullatë, fuqia seksuale bie pas të 60-tave, por shkencërisht ka me dhjetëra raste përjashtuese. Familja Vata Muhamet Vata dhe të gjithë familjarët e Ajshes 18-vjeçare, dje janë izoluar brenda mureve të shtëpisë. Pas deklaratave dhe fjalive të shkëputura prej tyre në ditët pas krimit makabër, gjithçka u ndërpre dje. Madje, babai i viktimës ka pasur të mbyllur edhe numrin e telefonit me të cilën komunikonte deri mesditën e djeshme. Nuk dihet se si do të procedohet me kokën e viktimës, e cila vazhdon të jetë në morg. I ati i viktimës deklaroi një ditë më parë se e heq zinë nga familja, pasi “Ajshja i kishte turpëruar”.
Gaqo Dumka I njëjti skenar u regjistrua më 11 gusht të vitit 2011 në qytetin e Korçës, kur një 84-vjeçar, i cili kishte pasur marrëdhënie intime me një grua 42 vjeçe, e masakroi atë, duke i prerë edhe kokën. Autori Gaqo Dumka u zbulua disa ditë më vonë, duke pranuar dhe krimin ndaj Liljana Arapit. Ai tha se e kishte kryer ai masakrën në kushtet e xhelozisë. Autori i krimit të rëndë ndërroi jetë më 4 shkurt 2012, në spitalin e burgut në Tiranë, pasi u dënua me 25 vjet heqje lirie.

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

107 Komente per “Fëmijët e 80-vjeçarit që masakroi Ajshen: Babai ynë s’ekziston më, ç’na tha në polici”

 1. ej mor zot a asht kjo normal po qa a tu ndodh me shqiptar kshtu e sidomos sa lavdrimin ja bajn ksaj qike familja e rrethi qysh mos me kallcu kjo 4 vjet tortura e malltretime pi ni plaku po kti plaku shtu kshtu ipaska ik jeta po edhe kta sa ikan met ishalla policija veprojn nta qysh e ka lyp ky ku ka pa me pre kryt e ni 18 vjeqarje plaku izi

 2. per moshen qe paska,qenka shume plak i forte,nese eshte e vertete ta presin dhe plakun ne 80 copa,nga koka te kembet…

 3. Bullshit……Kjo vajzeka pasur motra qe mund te fliste se u mor vesh me babai eshte taleban vete dhe njerka s te behet kurre nene…….. Kjo ngjarje eshte shume me e koklavitur per mendimin tim Megjithate bejini nje interviste tani babait taleban te shohim c do e thote per nderin e familjes. Ku i kishe syte o derdiman injorant .. Ne shqiperi duhet pune e madhe me prinderit hapuni syte injoranteve qe kane zbritur buze detit Edukoni femjet ne shkolla si te vetebrohen e ku te drejtohen ne raste te tilla . Mjaft e telenovela te shekullit tekaluar te jepen emisione te posacme per tu apur syte njerzve qe ju jane myllur me lesh.. Po pse smore nje pushke si Nazimeja moj vajze ….

  • E respektuar Stela!
   Mou e merr me kaq zjarr sepse nuk eshte kjo ngjarja, dicka nga e verteta sigurisht, por plotesisht duhet te zbulohet nga hetuesia. Nuk eshte bindes fakti qe e vrau plaku per motive te shtatzanise, kjo mund te jet nje shkak per te mbuluar krimin e ndonje te riu qe eshte pjestar i familjes se plakut qe e ka qelluar vajzen e mjere me pistolete ne koke duke i shkaktuar vdekjen e menjehereshme dhe pastaj hyn ne rol plaku qe i prete koken per te krijuar alibine se eshte ai qe e ka vrare. Nk e ha njeri qe qe ky plaku na paska dashnore nje vajze te re qe nuk qenka as injorante por e shkolluar. Une mendoj te mos nguten organet e akuzes por te investigojme me thelle, vetem keshtu do te shkohet tek krimineli i vertete. Perralla si ajo qe vajza shkonte naten per me teper se pese vjet pa u dalluar nga familjaret nuk i ha njeri, perfshire ketu edhe ata te hetuesise. Shpresoj shume qe ngjarja e vertete te zbardhet dhe krimineli i vertete te dale perpara drejtesise.

  • O Stela gjykimet e tua jane per te ardhur keq. Pervec mbeshtetjes per vajzen per te cilen e bene cdo shqiptar, per te tjerat jesmund te gjykosh. je e pa informuar dhe mendjelehte.

 4. Ja se cfare eshte talibanizmi me siguri e shkreta ka qene e detyruar ti mbaje kafene ne tabaka ketij katili cdo dite se babai ka pasur problem vetem se mos nuk zbatoheshin traditat turkoshake ne familje . Zot i madh shpjere kete engjell e parajse dhe mer hak per te ku mban e ku sban….

 5. tmerr … duhet te kthehet denimi me varje ..

 6. Per mos me besu!Ky popull totalishte i pa moralshem dhe kriminel! Let um falin pjesa e ndershme e poullit!

 7. o shipatar te shqiperis fara ju hup e kurr mos ju gjete o kanibalista oj afrikkkkkkkk po juve toka per se rand eshte tu ju mjat , se nuk jeni te mira as katoli as ordodokst gjaki i perzim ne shqiperi eshte aty ka gjak serbi maqedoni gregi italiani turku malazezi rusi ,kine rumuni krejt gjakrat e flliqet jan ne shqiperi

  • Alban eshte e drejte qe krim mistrucioz , Por mos beshty shume se te bije ne fytyre, ne qfse je Albanes. nuke perfaqesohet nje komb me jashteqitjen e tije, Vajza eshte viktime e injorances te trasheguar nga sistemi i kuq

 8. ne raste te tilla kerkohen ligje te vecanta per te zbatuar.duhet qe shqiperia per raste te tilla te miratoj edhe zbatoj ligjin ,me varje.

 9. ngushllime familjes se ky rast naka prek te gjithve ne shpirt esht nje rast shum i rend do zoti e e merr denimin e merituar ky qen plak ky psikopat

 10. Une se pari i shpreh ngushelllimet e mia me te sinqerta familjes se viktimes.Kohet e fundit protogoniste te krimeve makabre jane persona me moshe te thyer.Ndodhi ne Korce,Poradec,tashme ne Durres etj.Jane vertet krime nga me te shemtuarat.Lind pyetja cfare po ndodh?Si eshte e mundur qe vajza te reja kane histori dashurie me meshkuj te moshes se trete?Une mendoj se ky problem kerkon nje analize te dyfishte.Njera duhet realizuar nga ekspertet e krimit dhe tjetra nga qendra te specializuara qe i perkasin fushes se mjeksise.Duhet analizuar shkencerisht ky fenomen.Si eshte e mundur qe meshkujt shqiptare edhe pse ne kete moshe rezultojne te jene kaq aktive.

  • Deri sa djemt e ri ne Shqiperi pa lek ne xhep bejn seks me kafshet (dele cape lop etj) Plequshat me pak lek knaqen me vajza adoloshente Cka mbetet teper ishesin n serbi e maqedoni. I falem nderit fatit qe nuk kam lindur ne Shqiperi
   dhe nuk jetoj atje, Jam kunder bashkimit kombetar.

 11. Alban ke kujdes qka po shkruan mos ofendo njerz ,ne gjdo vende ka kriminela ,ketu kemi te ber ne pergjigjesi komtare se jemi nji shoqeri jo e edukure ne tersi ,pra ky raste makaber te jete shkoll per prindet ,dhe gjithe shoqerin SHQIPTARE …..ju kisha lutur te mos beni komente fyse ,reonale ,po edhe fetare ….gjithve na dhimbet kjo vajze e re ,po edhe turprohem si qenje njerzore se le ma komtare te ket kesi njerz ,qe ka qen babe ,gjysh ,te shuan nji jet te nji vajze per epshtete e tij seksuale …vetem kisha ber apel qe denimi me vdekje te rikthehet te ne shqiptaret ….

 12. te digjet me bensin ose ti futet nje shufer hekuri ne prapanic qe tea shoh e ter bota

 13. Mjaft folet per familjes e saj me gjithe kete qe i ka rene ata nuk dine se cfare flasin.Te mos ofendojme por ti ndihmojme.Nuk kuptoj po talebanet cfare hyne ketu keto krime kane ndodh dhe ne vende shume me te zhviluara se ne

 14. do pun shum per te gjetur vrarsin e vertet se ndoshta ky plak matuf po mban persiper kete vrasje makabre per te mbuluat te tjer se ketij si ka ngelur dhe shum kohe prandaj policia duhet ta hetoj mir dhe jo te mbylli ceshtjen se e mbajti plaku persiper

 15. Siq e kam thën.,sot kriza verbon njerzit.

 16. e verteta s’dihet ky plaku ka thene qe une e vrava po mund te jete dikush tjeter qe fshihet nga njerezit e plakut dhe plaku e ka mare persiper kete krim e veshtire per te besuar qe ajo goce ka shkuar me nje plake 80 vjecar mos i bini babait kote meqaf e lini rehat

  • Edhe kjo qe thot Jaho qendron sepse 80-vj dhe te jete akoma aktiv eshte pak absurde dhe aq me teper ta kete len shtatzane..sido qofte eshte krim i rende dhe kushdo qe e ka ber duhet denuar me vdekje..Ngushellime te perzemerta per familjaret..

  • Jaho jam shum dakord me ty.plaku ska vra njeri po merr persiper ate qe ka bere I biri. Ne itali per vrasjen e Sara Scazzi ..Michele Misseri mori persiper vrasjen e mbeses se gruas per te mbrojt te bijen. Per ta bere sa me te besueshme vrasjen tha qe e kishte perdhunuar mbas vrasjes.policia ti shkoje deri ne fund.

 17. o zot, ca jane keto gjera kaq makabre qe ndodhin ne shqiperi,,ca jane keto prerje koke njera mbas tjetres,kur dolem nga regjimi komunist kujtuan se do marim nje mentalitet te hapur njerezor qe na mungonte,,po per fat te keq 20 vjet me vone ne kemi mare nje mentalitet majmuni,,turp…..

 18. kur edhe ca shtete ne Amerike e kane denimin me vdekje perse ne nuk e kemi apo jemi me te qyteteruar ne,nuk e shikojne qe po shtohen kafshet e egra duhet vepruar sa me pare.

 19. Tmerr.Per çdo dite mund te ndegjosh krime ma monstruoze ne ket Shqiperi te mjere.Keso krimesh as shtaza ma e eger nuk ban.Bisha nuk vret per qejfi por vetem kur eshte e uritur.Si nuk e dijti askush se per kater vjet abuzohej nga ai plak manjaku.Ku ishte babai rrethi i afert qe e vlersojne viktimen si te moralshme.Qfar eshte tue ba shteti qe te ndalen keto vrasje makabre.Asnji lloj denimi nuk eshte meritore per nji vrasje kaq mizore perpos nji denimi mesjetare.

 20. plaku ka marre persiper pergjegjesine e te birit ose nipit…..eshte e vetmja ide qe besoj, por denimi me varje do ishte denimi me i drejte per njerez te tille

 21. Ky “pidofil” i tret rraca e robit! Ky monster duhet me rjep si baktin! E ka “abuzu” qysh 14 vjec manej i mori edhe jeten ne menyren ma makaber.

 22. ia Kane fut kot me historine e ketij plakut te mbaruar…

 23. denimi me vdekje dhe eshte pak per kete te mallkuar…..

 24. Gazetari Daresise

  Eshte mekat i madh te mbahet ne burg ai 80 vjeçare ku dihet qe ketije kopuku duhet dhe ti sherbesh deri sa te vdese. Ky njeri duhej ti ishte prere koka ashtu si beri ai dhe te shetitej koka e tije kudo. Vajtja e tije ne burg eshte sikure te veje ne kamp. Ai njeri nuk duhet te marre fryme.

 25. POLICIA TE VAZHDOJE INVESTIGIMIN NUK ESHTE BINDESE KJO . NUK KA MUNDESI ESHTE DIKUSH TJETER QE FSHIHET NE FUNDE TE FUNDUT KY I PASHPIRT SKA QFAR HUMBE.

 26. E tmershme eshte kur merr vesh se koka e te ndjeres paska qene hedhur jo larg trupit dhe qe gjendet pas 3 ditesh,dhe akoma me e tmershme eshte se po mos kish treguar vrasesi do ish shqyer nga qente e rruges.Po mire policia e durresit bashke me kriminalistet nga tirana nuk paskan nje qene te stervitur per te ndjekur gjurmet me nuhatje kur kryhen hetime ne vendgjarje? Po te ishin kriminaliste te pergatitur dhe po te kishin nje qene te tille,qe gjithe kriminalistet e botes e kane jo vetem qe do kishin gjetur koken e te gjores qe ate dite,por ka shume mundesi me ane te nuhatjes te kish gjetur dhe varasesin ose vendbanimin e tij.

 27. a un po te isha aty ku mundem te vendos dota prejashtoja ligjin ket rast nuk doti lejsha organet te vendosin kti krimineli plak un dotja shkurtoja penisin ne mes te qytetit edota lij te vdes ndal ngadal dhe ne prezet te gjith qytetarve, un nukjam kriminel dhe besonum nuk mundem ta prej as nji pul por keti dotja bej at qe thash me par bil pa u hamend as pak

 28. Me vjen keq per vajzen, ajo eshte vetem nje femije, 80 vjecari duket mjaft i mbajtur per te manipuluar nje femije . Per mendimin tim ai meriton te varet. I ati nuk duhet te nduhet i turperuar , por fajtor pse nuk ka qene ne krah te femijes se tij ne kohe.Te njejten gje do te thoja dhe per nenen qe e ka rritur. Ky eshte vertet nje krim i rende. Ne raste te jashtezakonshme shteti duhet te miratoje ligje te jashtezakonshme, autori i krimit duhet denuar ne menyren me cnjerezore njesoj si krimi i tij.

 29. Po te ishin ne Amerike keta dy prinder ndoshta do te kishin humbur dhe femijet e tjere. Bile jo ndoshta po me siguri do te kishin humbur .

  • E nderuar Ana nuk mund te krahasosh Ameriken me Shqiperin, po ti a mer shteti femijet ai kujdeset per to . Jetoj ne Hamburg (Gjermani) ndodhin raste te tilla edhe ketu por eshte e regulluar me ligj , nese femra 14 vjecare me deshiren e vet ben mardhenije seksuale me nje te moshuar eshte ne regull Nese nuk ka denoncim . Ne rastin e vajzes ka shum turbellira del ne oret e
   vona prej shtepie ( pa keckuptim) dhe takohet me plakun ajo don te thot vullnetarisht. Nese ju besohet mediave njera thot sepat tjetra thik tjetra kos

 30. Bardha NY tetor 2012

  Nuk e kuptoj kete ngjarje,, disa gazea thone qe vajza perdhunohej qe prej 4 vitesh nga nje 80vjecar. Deri sa mbeti dhe shtatezene nga ai… Dhe disa thone qe babai taleban nuk mund ta duronte kete turp..po si mund ta besojme qe kjo vajze e re duronte dhunen nga nje Kafshe e vjeter.?..dhe si arriti kjo Kafshe te masakronte ate? Mendoj se. Ketu ka shume enigma,, duhet kerkuar me thelle…i pari qe duhet te vihet para drejtesise eshte Babai i saj dhe pjestaret e tjere te familjes Njerka e saj motra etj .Shpresoj te mos degjojme te tilla lajme…zgjohuni o njerez te shekullit te ri….God bless Shqiperine…

 31. O ZOT PERDITE TMERRE PO SHIKOJME.NJERI ME KEQ SE TJETRI.NUK ESHTE NE GJENDJE TJETRI TE RRISE FEMIJEN E VET DHE JA VRET NJE KAFSHE 80 vjec.SHPIRTI I VAJZES U PREHTE NE PAQE.!

 32. plakut 80 vjecar jepini te pije raki deri sa te dehet,e pastaj te tregoje te verteten se mos fshihet ndonje tjeter prapa tij ndonje djale i tij dhe e merr ky persiper qe te vdese ne burg se 80 vjec eshte,sepse nuk na besohet se nje vajze aq e re e ka bere dhe shkollen e medresese te shkoje me nje plak,do te jete ndonje djale i tij dhe ADN del e njejte.
  Vrasjen e ka bere nga halli e jo nga pasioni. Ta vrasin e tja presin mishin copa copa……

 33. Si do qe te jetë rasti është tragjik.Vajza fatkeqe është viktim e rrethit moralisht të çthurur, duke u nisur nga babai e deri te vrasësi.Mund të paramendohet jeta e sajë, me atë baban që e priste në rrug,njerka së cilës duhej ti ndihmonte të rris fëmin edhe pse kishte vllëzer dhe motra nga nëna për ti rritur. Sa i perket vrasësit ,për të duhet aplikuar reçeta e Xhaxhit Enver: Të varet ne shesh të Durrësit ajo qelbësir dhe më pas as mos të vorroset si njeri por si një qenë i terbuar.

 34. Te lumte Goja zojush Stela. Ke folur shum drejt

 35. Ky i Shkrete Plake ka mare Leke qe te mbylle kete ceshtje,nuk eshte ky Vrasesi,pore ky e ka mare per siper.KENGA E MJERIMIT,,te dua,,kam halle,,per bese,,

 36. Nuk duhet me u ngut.Keso rastesh ndodhin gjithkund ne bote edhe te ne,por disa dalin ne drit e disa jo.Ja kesaj here dual nje rast dhe na tronditi.Eshte per tu gjykuar edhe sjellja e vajzes (por si duket ajo ka qen viktime ,e mashtruar qe ne moshe te re) e sidomos sjellja e plakut,i cili ne asnje m[nyre nuk ka qen dasht te hyj ne raporte intime me nje femije.
  Mediat ,fqinjet deklarojn se babai i vajzes,kete femije e ka mbajtur shume nen kontrrolle ,keshtu qe me nje kontrrolle te tille nuk ka lene mundesi komunikimi per disa gjera negative qe mund te ju ndodhin femijve.Sikur ta kishte nenen kjo vajze me siguri se gjerat nuk do te rrjedhnin keshtu.
  Ne fund kisha thene qe vajzen nuk duhet denuar sikur bene babai Muhameti,sepse ajo ka rene viktime dhe nuk ka ditur pasojat e mundshme sikur i ka ndodhur.Kurse keqtrajtuesi,dorasi dhe persona tjere te mundshem qe kan ndihumuar dhe fshehur rastin,meritojn denimin me te rende.

 37. Eshte e tmerrshme po degjojme lajme absurde ne radhe te pare beni analizen e Adn se femijes dhe ne rast se ky plake i cmendur eshte vertete babai i femijes do ngrihemi si popull dhe te kerkojme ligjin me varje ,ky moster te varet ne litar se te tilla shembuj po helmojne shoqerine shqiptare ,Ktheni ligjin me vdekje Z.Sali berisha neje burre me dinjitet kthe ligjin me vdekje te vesh ne vend nderin e kombit perndryshe shqiperia po shkon drejt shuarjes dhe drejt turperimit po behet shembelltyre e keqe per gjithe boten.Kthe ligjin me vdekje personi kriminel ne kete moshe do varur ne ate vend ku ka vrare dy te mitur vajzen dhe femijen qe mbante ne bark

 38. Eshte renqethse e makabre cfare ka ndodhur. Akoma me tronditse eshte fakti qe si mund te arij nje vajze ne kete moshe te kete mardhenij eme deshire me kete kafshe , Ka dicka qe fillon tek familja e saj e mbaron tek shoqerija , e ambjenti ku eshte ritur dhe ka jetuar.Presioni, mungesa e plote e cdo lloj kenaqsije qe duhet te kete nje vajze ne moshen e saj , dhunimi dhe perdorja ne shtepi si sherbetore , si mund nje femije vetem 14 vjec te mari persiper baren e nje shtepije kaq te madhe me sjell ne mend “HIRUSHEN” Por nje Hirushe fatkeqe qe ne vend te princit te kalter ka takuar DJALLIN ,PERBINDSHIN dhe jeta qe ajo ka bere ka qene kaq e mjere ,kaq e varfer shpriterisht sa i eshte dukur si Princ!!!

 39. Mevjen keq per per kete vajze ne radhe te pare ngushllime familjes se saj por me ve ne dyshim se ky 80 vjecari i lart permendur mbulon krimin e dikujt tjeter.

 40. Une kam mendimin qe sduhet te dale asnje vendim me varje.. e as te shahet apo kritikohet me urretje personat qe kryejne krimin… Fajtoret e vertete ne keto tipe ceshtjesh nisin nga familja.. Keshtu duke marre parasysh qe BUDALLENJTE DHE INJORANTET po shtohen ne shqiperi, duhet qe martesa… por me sakte RIPRODHIMI te lejohet te ndodhe vetem ndaj personave te SHENDETSHEM … kehtu shmangen qe familje te tilla te degjeneruara te lindin femije e me pas femijet te vuajne pasojat sikurse ndodhi me nazimen dhe kete te shkreten… ore te lejohen te bejne cte duan keto tipe familjesh por KURRE RIPRODHJIMIN DHE LINDJEN E FEMIJVE

 41. me vjen keq te flas,por vajza i paska shkuar vete plakut,ky eshte kriminel krye krimineli,mirepo edhe ajo a nuk gjeti ndonje me te ri po plakun qe ka mundur te jete stergjyshi i saj,njehere po te dhunoka e po te merka me zor po herat e tjera pse nuk foli e shkreta pse nuk tregoi po e zgjati lidhjen 4 vite me te,4 here kan qen katastrofe e lere me 4 vite,rasti i njejte si i nazime vishes,edhe si manipuloi plaku me te e ajo i shkonte rregullisht naten vone te bente seks me te,e pafalshme per te dyja palet,e babai i shkrete nuk ka faj se ka mendu qe ka vajze te ndershme siq kane mendu i gjithe fshati,mendo qe po flen e ajo shko be seks me plakun,nuk eshte kjo me zor jo o popull po ne jemi qmendur,per nje euro po jemi ne gjendje te bejme kushedi se qfare,zoti i madh mos na provofte perjete te jetes,ani eshte falur 5 vakte ncncnc,me vjen keq per keto fjale po ketu nuk gjykohet vetem monstra plaku,por edhe vajza se ka mund te lajmeroj policine po te kishte qene me zor ose ka pasur menyra te tjera te shpetoj prej tij e jo te zgjat lidhjen 4 vite,medet per ne qe jemi duke rritur femije ne kete kohe te poshter.

  • arta nuk pajtohem me mendimin tend fare.kjo vajze ka qene viktime e kti plaku.babai i saj sigurisht ka qan nje injorant qe ka pas frik ne moshen 14 vjeqare me tregu qe eka perdhunu dikush edhe ja ka marr moralin por ka hesht se ka qen femij nga frika e madhe sikur te kishte nenen kjo vajz ndoshta so te oshte ndryshe se kish pas kuj me ja tregu problemin aj plak i poshter 80 vjet e ka perdhunu vite me radhe tie d it faktin ndoshta qe vajza ka me hesht nga frika se nuk ka as familje as shtet qe mundet mi ndihmu aj lyp me e pushkatu

 42. O plak pusht taman . Per mendimin tim nuk i vihet faji familjes se vajzes as edhe vajzes t’shkrete . Ky maskara ka shfrytzu rastin sepse ata pasken jetu tek toka e tij . Fukaralleku mos kjoft. Sa gjynah mor Zot. Kshtu ta bajne te gjithe kur kane dicka ne dore. Te shfrytezojn ne te gjitha menyrat e mundeshme. Hej Zot ndigjoje lutjen e popullit t’shkret e hapja rrugen per me ik te gjithve prej FERRIT . Sban hajr ajo toke se t’jet jeta. Vetem keq ndigjon e asgje tjeter.

 43. Ajo qe me ben te temerrohem , eshte se ne kete rast mungojne elementet e urrejtjes per dhunimin e kufomefs ?! C’eshte kjo ligesi ? Mendoj se eshte produkt i edukimit. Ne 600 vjet turqi u kultivua urrjtje dhe turpi i cdo natyre ndeshkohej me vdekje, por dhe ne komunizem turpi me qesharak , te flisje nje fjale kunder partise dhe diktatorit , ndeshkohesh me jeten dhe kufoma pesonte dhe masakrime nga servile e pasionante te pushtetit diktatorial.Kjo do te thote se ligesia ka hyre ne gen.Dhe sot ne demokraci edukimi eshte lene ne meshire te fatit, ku njerez te dyshimte ne sjelljen e tyre, jane vene ne krye te edukimit shpirterore.Mjaft keshtu, e kemi ushqyer keq shqipatrin me urrejte,duhet nje program i mirfillte per menaxhimin e shpirtit njerezore , nese aspirohet per europe duhet dhene parparesi softwarit shpirteore te saj dhe jo te tallemi dhe te behemi karnavale me shprehjen “Tolerance”.Masakrimi i kufomes eshte nje sjellje talibani, shpetojini shqiptaret per programeve edukative qe prodhojne talibane.Duhen perdore dhe politika per largimin e familjeve qe cilesohen si probematike si gjakmarrja apo hakmarrjet. urbanizimi eshte nje nga zgjeidhjet, por jo brenda vendit, por larg ne marrveshje me shtete te ndryshme.

 44. Shqiptare,e keqja eshte aty ku nuk ta pret mendja,ruhuni nga i ligu,mos e afroni ate,mos ngarkoni asnje e per asnje arsye me mekatet me te peshtira te mostres! Duhet te perpiqemi per nje shoqeri te civilizuar,te punojme me shume per te,te clirojme energji pozitive.ta doni njeri tjetrin,gjuha e perdorur te jete ajo e fjales se mire.E mira ka mundur dhe do te munde te keqen,sa do e hidhur te jete.Raste te tilla fatkeqe,do zoti e nuk perseriten per mijra vjet! i ligu ska kaull,thote populli,tronditja eshte evidente te Shqiptaret! I keni pare mediat qe gjeja e pare dhe me qindra here e perseritur,jane skenat e dhunshme,horror a thua eshte gjeja me e mire qe mund ti serviret nje shoqerie.Duhet kujdes,ne fakt po terrorizohen njerezit,aq shume psikologe duhen sa jemi ne kohen kur dhe ato kane nevoje per psikologe.Zoti i clirofte nga e keqja,Shqiptaret e shume hequr!!!

 45. Me duket e habitshme te kete zemer aq te forte e te pashpirt nji plak 80 vjeçar aq sa me i shkurtue kryet nji vajze energjike 18-vjeçare. Me siguri do ta kete bâ i biri ose nipi i plakut.
  Ajo vajze e ka shpirtin ne qiell, bashke me femijen qe kishte ne bark, se sot neper bote vajzat po i vrasin vete kajhere femijet qe kane ne bark e jo me dhane jeten e vet si kjo vajze per me jetue femija. Zoti i dhashte amshimin nanes e femijes!

 46. Kjo qe beni vaki eshte shume tragjike per familjen dhe mbare kombin shqiptar. Ngushullime familjes se vajzes,babain e saj mos e gjykoni per momentin se e ka humbur durimin e tij ,halle shume imadhe i ka rene, kurse per plakun 80 vjeç? tè varet , po para se te varet;:::: me me pyt mu e gjithe te tjeret pa perjashtim, ti pritet mishi copa_copa per 18 dite me radhe i gjallè ,pastaj te varet nè emer tè popullit e ne emèr vajzes viktimè e fat keqe; pastaj ti pritet koka dhe tujepet dy fèmijve te tij ta hedhin ta hanè qentè e rugave, ai pleher ,ai monstre, ai paranoiak,kafshe,kriminel.Shpirti i vajzes fatkeqe ne parajse.

 47. paska qene plot ne shqipni prijni koken ati plaku qelbanik dhe hidhjani qenve te fshatit qe ti marrin ere se per ta ngren do u beje deme se eshte qelbur me kohe ah me qe ra fjala per njerzit e fshatit qe e njihnin per njeri te urrte dhe te mire qenkan te ditur shume

 48. Ngushllimet me te sinqerta per familjen e vajzes! Nje tragjedi e tmerrshme dhe njekohesisht edhe e pabesueshme. Versioni i policise me kete germadhen si vrases i vetem eshte teper e pabesueshme. Nqs ka te tjere te implikuar te hetohen sa me shpejt!

 49. 4 vjet dhe nuk i kishte rene njeriu ne sy kjo lidhja e tyre?

 50. Ai qe vret nje her vret edhe shume here! Kjo u deshmua me ket plak kriminel! Babai vajzes nje shkurtepames dhe naiv! Besnik beru ,bes mos i nxin askujte!

 51. E SE KUR TE LINDE DHE NJEHERE AI ENVER HOXHA SE AI TE VARTE NE MESE TE QYTETIT PER KETO GJERA DUHET TE KTHEHET LIGJI ME VDEKJE PO KY PLAKU DO TA VARESHE ME LITARE OSE TIA BESHE MISHIN COPA COPA

 52. Akti juaj quhat (masakrim kufome).,në Shtetet e Bashkuara s’do mund t’i shpëtonit injeksion-it.,por te ne s’jemi as në tokë dhe as në qiell.ç’uditem pse paguhet SHISH.,dhe ministria e drejtsis (ku në ktë rast mund të nisej për parajs ose enfer pa pritur rradhën).

 53. NJE NENE NGA LARG

  NGJARJE SHUME E RENDE DHE E NDYRE.MOS I BESONI MONSTRES PLAK PRAPA TIJ FSHIHET DIKUSH TJETER ME I RI.AI KA KRYER KRIMIN POR DIKUSH TJETER KISHTE LIDHJE ME VAJZEN. AI ESHTE 80 VJEC KUR U Ai TE KETE DASHNORE 18 VJECARE.TURP .TE SOLIDARIZOHET POPULLI SHQIPETAR DHE TE TA VARIN NE MES TE TIRANES ATE DHE TE TJERE PRAPA TIJ E TE MARRIN VESH NJEHERE E MIRE SI ESHTE TE NEPERKEMBESH NDERIN E TJETRIT QE TE PRET SI MIK.NDYRESIRE E QELBUR PJELL E NDYRE ME GJITHE RRACE E FARE.

 54. IDIOT ME VARJE

 55. Nuk besoj ta kete bere nje plak 80-vjecar kete krim mbas tij fshihet dikush tjeter pas tij. Me vjen shume keq per vajzen qe iu pre jeta e sidomos ne kete menyre. Jetojme ne nje bote te pasigurt! Mjere ne e mjere femijet tane!

 56. Nuk besoj ta kete bere nje plak 80-vjecar kete krim mbas tij fshihet dikush tjeter. Me vjen shume keq per vajzen qe iu pre jeta e sidomos ne kete menyre. Jetojme ne nje bote te pasigurt! Mjere ne e mjere femijet tane!

 57. A ju mbushet mendja o shqiptare qe denimi me vdekje eshte nje domosdoshmeri?

 58. Fai eshte te babai dhe familja e tije me besim fetare taliban.Cka ju desh medreza atije te gjori.Aty mesohet per beduinet dhe pallavrat e tyre qe nuk pijne uje dot.Sot eshte aktuale teknika dhe zhvillimet tjera civilizuese.Ah xhaxhi yne,per keta gjakepirres te femijve te tyre ti ishe i mirepritur.E ka ditur ai se cfare milet-naleti kish pas kjo toke.Para dy ditesh nje tjeter kriminel e detyron nenen 74 vjecare, qe te vdes nga lartesia ne qytetin e Korces.Sot degjova edhe per dy vdekje te reja kriminale.A jemi njereze apo kafshe te cmendura?

 59. Lavdi vepres se ndritur e te pavdekshme te komandantit legjendar Enver Hoxha…..

 60. myvela dervisha

  kjo vajze u fshi nga familja,babai gjore duhet te largohet nga ai vend,te shkoje sa me larg,sa me larg ,te shpetoje vajzat e tjera nga ata qe ka len prapa monstri 80 vjecar.

 61. nese nuk ka mundsi kjo familje me u hakmerr ,a ka fare e fis apo te aferme qe i ndihmojne ,deshira e jeme eshte qe te ekzekutoni tere ket Familje pera ati qenit plak ,e kurse ate QENIN plake me e coptua si shtazen ky eshte krime

 62. Ne litar .. ne litar bashke me gjakpiresit e popullit te varur nga kembet nga berisha e rama! pano-rama!
  Kjo eshte lir

 63. Kthimi i denimit me vdekje na shpeton ne shqiptarve nga keto akte c’njerzore.se keto denime i ka edhe vete shteti me demokratik ne bote SHBA-te,
  kurse te tjerat jane vetem pallavra

 64. Sipas mendimit tim ky njeri esht shum i rrzikshem se eka abuzu ne lule te rnis vajzen e vaza ska trgu per shkak frikes ky ka qen peder fil denim me vdekje para popllit

 65. ata qe e perdorin kete rast per te share shqiptaret,duhet ta dine se njerez perverse ka ne te gjitha vendet e botes dhe ky rast nuk duhet te perdoret per te shfryre mllefe,por te jete nje rast per te reflektuar dhe pasur kujdes,se shume njerez me vese te ndyra dhe manjake qarkullojne te cilet paraqesin nje rrezik real per njerezit e pambrojtur sidomos ne zonat rurale.

 66. vec nje gje ja kam zili diktatures un DENIMIN ME VDEKJE..E ka gjith ajo amerike ne do e hiqnim me demek se do shkojm ne europe…shikoni cfar ndoll

 67. turp turp per policine e durresit dhe shtetit shqipetar se nuk i han njeri kto gjojna por luajn miliona leke e mbyllin ceshtjen, me vjen shum keq per vajzen dhe familien e saj.

 68. habitem si e gjykoni babane kaq rende. Po sa te mire jeni ju more si baballare apo si nena? Po nuk po i shohim perdite femijet shqiptare, te llastuar, te padisiplinuar, te lene pas dore- i lene jashte gjithe diten te luajne se mamate ja shikojne telenovelat, ja e kane hallin te shkundin e tundin shtepine qe te mburren para lagjes sa pastertore jane! Baballaret nuk kalojne kohe me femijet por i ke lokaleve a ne pune gjithe diten etj etj. I lene femijet para tv e kompjuterave, cfare nuk shohin se nuk ka kontroll. Dhe kur ndodh kjo ne kryeqytet, hapni gojen te gjykoni nje njeri te vuajtur, qe i bie bretku ne fshat! Shikoni veten njehere sa pune te mire po beni, se ata adoleshente qe shohim neper autobuzat e kryeqytetit qe nuk kane piken e respektit per moshen e trete, qe nuk cohen nga vendi edhe pse e shohin nje plak qe mezi rri ne kembe, ata te kujt jane? Kush i rriti me kaq “edukate” dhe “respekt” per te tjeret? Hidheni per Aishen, a thua e ndritem punen ketej! Mua me dhimbset ky baba, me dhimbset Aishja, sepse ishte jetime. Dhe nje vajze adoleshente ka nevoje me se shumti per nenen. Zoti u dhente ngushellim familjes. Sa per te atin, kushdo do te ndihej ashtu- i tradhetuar, i shokuar, i vene ne loje prej te bijes, sidomos nese ajo ka luajtur rolin e femijes shembullor. Ai i shkreti tani nuk eshte gjakftohte qe te mendoje kthjellet, nese te bijen e kane perdhunuar dhe abuzuar, se ne fund te fundit te bijen nuk e shkuli njeri me zor nga dhoma ne mes te nates te dilte prej dritares!

 69. As mos nifsh As mos pafsh Ju betohem ne ZOT se ktij pisit plak ja kisha nxirr shpirtin me uj te val edhe 1 muj kish ba deri ti kish dal shprit.

 70. gjykojme kete burre per ndjenjen e turpit, a thua ne jemi te lire nga turpi? A jemi me te lire ne njerezit “moderne” qe prej turpit se cfare do thone te tjeret a si na shohin te tjeret, do zgjedhim rrobat me kujdes e do shkojme pas modes e bejme gjera jo se na pelqejne ne, por se duam te na pelqejne te tjeret? Nese ne nuk jemi te lire nga sindroma e turpit, atehere nuk kemi as pse ta gjykojme dike tjeter qe turpin e perjeton jo si njeriu modern ne rrobat firmato e stemen e makines e madhesine e shtepise!

 71. turp per te 2……………………………si ai plaku ka plot edhe si ajo vajze kur bijne viktma per dhurata .kot sthuhet nje fjale nuk shkova me gencin por mr bencin

 72. vajza perdorej si gomar pune ne shtepi,lante fshinte dhe kujdesej per me te vegjlit dhe kjo ishte ne rregull me mentalitetin anadollak te babait qe nuk shikonte se cndodhte perreth dhe per fat te keq seshte I vetmi me kete mendesi ka shume qe vuajne por askush sdo Tia dije vetem kur te ndodhin makabritete te tilla.

 73. Edhe un nuk besova qe mund ta ket kryer nje plak nje akt kaq makaber. Por besoi qe policia dhe hetuesia i din kto gjera gjaku gishtat gjitha kto e zbulojn se kush eshte i fshehur mbrapa krimit, MONSTER DUHET DIGJET I GJALL

 74. Te digjet i gjall !

 75. Policia duhet ta vazhdoj hetimin nga se mosha e plakut nuk e lejon atë të jetë seksualisht aq i fort.Vrasjen mund ta ketë bërë për llogari të tjetëkujt.

 76. mjere te varferit…. i pasuri ta perdhunon femijen, ta blen, ta len shtatezene, ta vret dhe i pret koken…

 77. Të varren ne shesh të Durrësit ajo qelbësir dhe te tjeret qe jane te implikuar ne kete rast. Ai nuk eshte vetem.

 78. Aishen e kane vrare shume duar! E ka vrare ndoshta nje popull i tere qe ka nje mentalitet te tille!

  Ajo ishte vetem nje femije kur u perdhunua dhe ASKUSH nuk e pa nuk e kuptoi nuk e degjoi kete femije! As familja as “mesuesit” e shkolles (qe me rendesi i vene “paketimit” te mire te vajzave nga ana e jashtme se sa asaj brenda “paketes” as komshijte as fshati apo qyteti ku studjoi pra:
  ASKUSH!
  Kjo ishte “kronike nje vrasje e paralajmeruar”!

 79. Ne se ka burra ne Shqiperi dhe ne se ka me te vertet pushtet atehere krimineli duhet te digjet ne mes te sheshit te Durrsit. Ne se behet kjo atehere mendoj se paska ngelur pak burreri ne drejtimin e vendit tone.

  Shpresojme qe te ndodhe dhe te mos degjojme “life time in prison:

 80. Nuk besoj qe Aishe Vata te donte te mbante femijen e nje 80 vjecari…
  Dhe te kembengulte per ta sjelle ne jete…
  Krimineli i vertete eshte dikush tjeter dhe
  policia e durresit do e nxjerri atehere kur ky
  te vrase ndonje shef policie apo ndonje njeri te rendesishem,
  qe ngjarja te riinspektohet ashtu sic ndodhi me gjyqtarin Tabaku.
  Mostra qe u gjykua nga te gjithe, pa e njohur nuk na doli aq moster nga shprehjet e fqinjeve qe kane nje jete qe e njohin…
  Sa komedi historiku i pseudokriminelit , ka vjedhur disa pula
  waw po ky qenka (kriminel i lindur…
  Ju lutem intervistoni me shume djalin e Shabanit, dhe na tregoni me shume per historikun e tij….

 81. Po ku e ka pa Xhevrija shtepine e plakut nga brenda qe thote se e ka xixe te paster.Edhe ti mi xhevrie ke shku me plakun????????

 82. Varje! Mu ne mes te Fshatit.

 83. Se besoj se mund te jete ky plaku babai I femijes ajshes. Ma thote mendja eshte dikush I fshehur pas tij ,,,

 84. Te digjet me benxin ne mes te Shijakut ky plak pervers!!!!!!!!!

 85. Ti pritet koka me kosen qe ia preu te djeres Aishe dhe ti digjet trupi ne Shijak ketij maniaku Sexsual,Monster,Qelbesire,Bishe….. te ndyre!!!

 86. Vec vajza e zoti jane deshmitare per kte gje qe nuk di se si tija ve nje emer.Mire e vrave ja shkaterrove jeten e nje vajze te gjore jetime qe sapo e kishte nisur.POR KOKEN KOKEN PSE JA PREVE O KATIL NJERI KUSHDOQOFTE.
  Pelicia ta gjeje tija presin mishin e ti hellin krype gjer sa te vdese se me e var vdes shpejt i duhet me vujte shume para se te vdese.Oh yeah denimin nga zoti e ka hak.Turp se gjynahin spo e njohin shume njerez.

  e

 87. po motrat e vete se nuk e hapin gojen,vetem te digjet…….

 88. motra muslimane

  Me te vertet me vjen shum keq per ket vajzen e re u prehte ne paqe shpirti i saj dhe zoti ua dhashte sabrin familjes.vellezer e motra per ket e kemi te ndaluar te ALLAHU zinan ja zinaja e ku e qon njeriun tash po shihet realiteti i vertet ka ardh nje koh e shum e veshtir punes keqe po i thojn te mir.po mjerisht ku e ka vendin ne at bote ajo vajz askush nuk e din pos ALLAHUT po e lus ZOTIN te i fal kusuret inshallah vendi i saj esht xheneti amin… po une mendoj disi kjo vajz me kalu per 4 vite me nje 80 vjeqar esht nje gje normale pasi ajo vet paska shku me deshiren e saj po te ishte e kunderta ajo do te denonconte ne polici per perdhunimin e atij qe i behet menjeher i kishte marr masat e kishte lajmeru ose kishte kerku ndihme te familja e saj e kjo gje sot nuk kishte ndodhur, po eka mbajt te fsheht ket pun deri sa ra ne ket gjendje po me vjen shum keq se shum vajza te reja jan duke u marr naper kemb, dhe per ta eshte dhe shum lehte bie ne shkalle kaq te ulte inshallah mos te ndodhin raste te tilla ne te ardhmen po ju keshilloj te rinjve te zgjohen nga gjumin e te largohen amoralitetit dhe kenaqesis 8 minuteshe te cilit te shpie ne ket gjendje ulte, e te vetdijesohen me ne fund ju lus jo vetem per shqiperin por ku do qe jan shqipatart ne ket ballkan ndersa per ket bishe meriton te digjet per se gjalli ose tia rrjepin lekuren e te jau cesin qenve te uritur nje njeri i till meriton nje denim te rrepte ALLAHU i shkaterrofte njerzt mizor amin amin amin

 89. para se te me vdiste stergjyshja ma ka thene nje fjale se do vije dita qe njerezimi do kthehet ne prejardhje ju lutemi juve zoterinje qe mbani pergjegjesi per mbarevajtjen e jetes te njeriut te vendosni rregullat dhe te merni masat sa me pare sepse nje dite do te jepni dhe ju llogari per keto fenomene shume te keqia qe po ndodhin ne kete vend cfaredo partie apo besimi fetar qe ju keni sepse nuk eshte rasti pare qe ndodhin keto gjera . familjes ngushellime u dhente zoti kuraje vajzes te prehet e qete . E.FIER.

 90. Moj moter myslimane qe na qenke kaq e dhimbshme, feja te ka mesuar ty qe femija ndjen kenaqesi kur e perdor stergjyshi i vet per seks? Me sa mend i thoni keto fjale? Sa te erresuar i keni syte qe nuk i kuptoni torturen psikologjike qe i ke bere kesaj femije ky perbindesh? O Zot i madh, c’fare mund te presesh nga njerez qe i besojne nje pedofili e thone qe vajze e beri me deshire? Most ta kishte vrare katili, Ajshja kishte per te vrare vet veten se ne kete rreth shoqeror kaq primitiv, vdekja fatkqesisht eshte i vetmi shpetim per nje femer te perdhunuar.

 91. Mendoj se faji kryesore eshte te ky koketrashi me bindje te prapambetura fetare.Se pari vajzen pa nene e dergon ne Medreze,institucion i kultit te mjere dhe pastaje e skllaveron duke punuar panderprere per femijet e njerkes me nje rigorizitet te pa pare.Perse vajza te percillet ac shume nga babai,athua kete e ka detyruar njerka e saje e coroditur dhe shpirtzeze.Perse ky fare prindi mos ti ndreprese totalisht marredheniet fqinjosore me kete maniak,pasi me para e ka goditur moralisht edhe me vajzen tjeter te tije.No coment!Keto ngjajne vetem ne Shqiperine postdiktatoriale.Keto krime nuk ngjane asnjehere ne vendet perrreth nesh.Popull i traumatizuar nga diktatura komuniste.Keta kanibal psikopat,si ky ne Durres, ai ne Korce etj. jane te kohes se xhaxhit Enver.Nuk shkohet ne Europe ne kete menyre.Shifeni grevat politike se cfare demi i sjellin demokracise aktuale.Perkunder se kane marre demeshperblimin per kohen e burgut ne diktature,ata nen udheheqjen e kriminelit te denuar te prostitucionit,Skender Tufa,kerkojne edhe at qe nu ju takon.Po me kujtohet lufta civile e l997,kur u dhunu shteti dhe u vrane mbi 6000 persona vetem per te ardhe ne pushtet fara e piste e komunizmit me te eger europian.

 92. Ngushtllime per familjen VATA… ky rast esht shum i rend qe i ka tronditur te gjith shqipetaret ku do qe gjinden. por mua me ka domtuar shum prej 8 ditesh esht duke mu sjellur ner per kok. shkoj ne pun, dal naj shoping ky rast esht i pa shmangur ne koken time. une jam nga kosova, kam qen vizitor i shiperis te pakten 5 her ne vit. por mbas keti rasti nuk besoj qe dota vizitoj te pakten per 2 vite. me vjen keq per ket rast ishalla zoti ja letson dhimbjen familjes te viktimes. e per at kriminelin ishalla zoti e denon ne mynyr me te rend..

 93. moj monika pse fyen keshtu motren muslimane e drejte eshte ajo qe tha ne qofte se aj personi vet paska then se ka ardhur vajza me vet deshir shka pret ty qe thon te tjeret .si duket ty nuk pot dhimbset vajza ty si duket edhe ti dashuria ti paska verbu syt .e kshtue qe ne vend se te flasesh me vend e miresh me cinizma kshtu fyen motren muslimane
  me sa mend ti e fyen fen ti a mendon se feja i paska fajet per kto ndodhi mori monika ti nuk kokshe normal po nasht se fyen ate por fejen pse i thua se e paska msu feja me stergjysh te bej seks turp tet vije moj vajz mendo niher se shka flet tana shkruj kerkoji fajle motres muslimane se me vertet ty skokshe normal ajo nuk e ka pas fjalen per fitne a dishka por e ka pas fjalen se shka po ndodh ne ket koh kaq te veshtir se vet vajzat duhet me kan ne perkujdesje te vetvetes e jo siq thua ti, turp tet vije prej zotit.zoti ja dhasht sabrin familjes vajzes inshallah e shperblen me xhenet ajshen e ki perbindshi denim te perjetshem ne te dy botet

 94. Allah allah qa spo ndodh o zot plaku me 18 bjeqaren po edhe ajo ku i kishte syt si nuk e pa se qfar faqeziu esht se spo kka djem ma tri veq me at plak.. Dhe ska shans pa e dit dikush i familjes si ka pas lidhje me at person motrat e veta mund ta din… Ishalla e denoni at jo me burk se aj knaqet me mshel aty po me masakru edhe ata tgjall mja coptu trupin kadal dale mallku qoft plaku i zi

  • po do te shkruaj edhe un mendimin tim,me vjen jasht mase keq qe nje vajz e re perfundon keshtu .por me shum jam e merzitur nga fjalet e babait te saj,ajo vajz ishte femij akoma ,nuk e dinte cishte turpi ishte femij ,pikerisht nga ajo gje gaboi.babai i sai nuk ja fal tani qe eshte e vdekme ae qe beri vajza e tij ne qofte se vajza nuk kishte se ku te fliste sepse kishte frik edhe turp arriti ne vdekje ,edhe ne kemi qene vajza edhe ne gabuam por prindi eshte prind duhet te sillet mir me femijet sepse per ate gje quhen femij ,ndofta ajo vajz nuk kishte perkaje nga familia e saj dhe u mbeshtet ne genjeshtrat e nje injoranti plak ku i solli mbeshtetien e tij ,vajza nuk eshte fajtore sepse kishe mendje femije ,ai plak injorant si mundej e prekte me duart e tij te qelbta ate femij ate foshnje ate yll vajze, nuk duhet te burgoset duhet te varet ne mes te popullit ta ekzekutojn perfundimisht .ajo vajz ishte femij mos eqyrtoni sic doni ishte e vogel dhe nuk kishte mbeshtetie

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS

AMC

abissnet

Hotel Prestige

Gazeta Panorama Alexa toolbar
Njoftime pune nga gazeta Panorama

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2014 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy