GRAZIA
Home » Kuriozitete » Bota e tmerrshme e fëmijëve- nuse

Bota e tmerrshme e fëmijëve- nuse

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Faiz dhe Ghulam

Në moshën 11- vjeçare, Ghulam është martuar me një 40-vjeçar Jaiz në një fshat  afgan, duke u bërë kështu një prej më shumë se 10 milionë vajzave të reja që po detyrohen të martohen me burra që nga mosha duhet të ishin baballarët e tyre apo gjyshërit. Në përpjekje për të filluar bisedimet botërore lidhur me efektet shkatërruese të martesave në moshë të hershme, të cilat aktualisht po aplikohen në më shumës e 50 vende në zhvillim, Kombet e Bashkuara kanë caktuar si Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve Vajza, 11 tetorin. Me këtë rast, si dhe për të tërhequr vëmendjen për këtë problem, fotoreporterja, Stephanie Sinclair në bashkëpunim me National Geographic kanë krijuar këtë set fotografik ku burra të moshës së madhe kanë lidhur fejesë apo kurorë me vajza krejt të reja, nga Inida, Jemeni dhe Etiopia.  

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

22 Komente per “Bota e tmerrshme e fëmijëve- nuse”

 1. Skandaloze. Nuk i shikoj dot keto foto.

 2. o zoti i madhe po keta vajza skan familje??e tmershme

 3. skandaloze .kta nuk jan njerz po jan bisha te malit katastrof .

 4. ky eshte rregull musulman,i shkrur ne sherihat.
  gruaja te jete e pa shkolluar dhe skllave e burrit.

  • JO ,JO MOR TORROLLAK nuk eshte regull sheriati por disa bastarde e kane bastarduar sheriaitn dhe ne emer te saj bejne kerdi.N ese sherijati thote keshtu,peshtyje ate sherijat bashke me perkrahesit e saj idiota.

  • lori nuk jan aspak fotomontazhe te gazetes kto..fatkeqesisht jan fenomene te zakonshme ne vendet ku mbizotron myslimanizmi fanatik dhe radikal qe duan ta kthejn boten edhe njeher ne shekullin e 5-te ..te sjell vetem nje rast qe ka ndollur kete ver ne sicili nje burr maroken rrahu per vdekje gruan e tij 19 vjecare shtatzene pse kerkoj te hiqte pak carcafin se po i zihej fryma nga vapa e madhe 40 grade..ky me kanatjere e pantallona te shkurtra kishte vap ndersa gruaja e gjor mbuluar me carcaf te zi kok e kembe jo duhet te asfiksohej nen diellin pervelues

  • Po bre me 11 vjet as mostracionet nuk i kan ardh ato m
   Mujn mu kon fmit e tyne bre allahi i marroft me ni thmi
   Dit mos pafshin

 5. i ka ardh fundi potes

 6. Bota e zhvilluar islame

 7. Kjo eshte e tmerrshme valla a te jene te verteta po ti besoje nuk do te mendonim kurre se kishim te benim me njerez ,por me kafshe te egra pylli qe ju mungon llogjika dhe flasin vetem me instikte .mos e njofshim kurre kete bote te felliqur por e sigurte se dhe ne shqiptaret jemi bere per shume arsye me kafshe se keta.keta jane njerez xhungle jo mysliman.

 8. eshte vertet per te ardhur keq me keto vajza te mitura te martohen me gjyshin e baban nga mosha.bota myslymane eshte shum e zhvilluar nuk mund te ket te bej me keto…se dhe ne shqiptaret kryej nga dy tre vrasje ne dit ..vrasim fmiljarin kesaj cfar ti themi,,,,,????

 9. Dibrani...Napoli

  HAHAHA.
  …………….I ERDHI FUNDI BOTES …

 10. keto jan foto montazhe,nuk ju besoj aspak keto jan manipulime kerkoj nga redaktori i gazetes te ket me shum kontrol se qka po plasohet ne gazet.

 11. Kam gjyshin që ësht martuar 7 herë.Një form tjetër e stabilitetit të pa pranueshëm në societe.

 12. te njejtin model te jetes deshirijn ta iponojn SALAFISTAT ISLAMIK ne kosove maqedoni e ma vone edhe shqipri.e TERA eshte MENTALITET MADE IN TURQI.kta martohen me FEMIJ te MITURE,por edhe me MBESA e vajza te AGJES se TYRE.sa ma shpejt te largohemi nga kultura e feja myslimane aq MA MIRE.une do largohem i pari NE FUND TE VITIT.

 13. kjo eshte feja qe na dhuruan dhe fatkeqesisht e shohim edhe neper rruget e tiranes duke na u krekosur me “krenarine” e tyre injorante. vajza te mbuluara djem me mjekra si ne kohet parahistorike imam qe bertasin fort aq sa tmerrojne te tjeret me altoparlante te teknologjise te shpikura nga bota e qytetruar dhe kurrsesi nga bota engujimit shpirtror e moral.

 14. To perrupia ,
  kafshte e egra nuk e bajne ate ate pune,kta venet islamike qi na ka fute sala,jo vetem bajne ate pune po ,bajne edhe in briding,nji gja qi hoxhat nuk ja diftojne popullit,shqiptar,

 15. mos u habitni fare kjo eshte bota musulmane prandaj shqiperia te hedhe hapin vendimtar ose me kritjanizmin evropian ose me arabet qe martohen me kusherirat e para.

 16. kta jan kafshe me fytyr njeriu prej ketyre kafsheve spo hecen lindja e mesme

 17. Eshte e rendesishme te mos bejme lidhje te imoralitetit me besimin Islam, shumica e ketyre martesave ne ditet e sotme ndodhin si rezultat jo i fese por i kulturave dhe prapambetjes…mos i bini ne qafe muslimaneve kot se ska lidhje Feja Islame me keto… Cdo perralle e degjuar jo profeti Islam keshtu e jo ashtu jane genjeshtra per te fyer muslimanet qe sidomos ne shqiperi jane njerez te nderuar e nuk i bejne keq askujt.

  Prandaj mos flisni keq kot e ngaterroni fene me traditen… atje eshte tradite se nuk thote feja shfryteso te miturin por te thote mbroje te miturin.

 18. mos kini merak se përpara Gjyqit të Jezusit do dalim të gjithë, kush do dënohet e kush do shpërblehet, s’i shpëton dot njeri si ai që beson e si ai që s’beson, mjerë këta njerëz që jetojnë në këto vende, Jezusi pastë mëshirë për këta fëmijë

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy