GRAZIA
Home » Lajmi i Fundit » Amnistia për 100 vjetorin,përfitojnë 2546 persona

Amnistia për 100 vjetorin,përfitojnë 2546 persona

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Foto Ilustruese

Do të jenë 2546 personat që do të përfitojnë nga dhënia e amnistisë me rastin e 100 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë. Këshilli i Ministrave ka miratuar sot projektligjin “Për dhënie amnistie”. Cilat do të jenë kategoritë që do të përfitojnë në bazë të këtij projektligji? 290 persona që gjenden në sistemin e burgjeve, 928 të rritur dhe 452 të mitur që ndodhen nën mbikëqyrjen e Shërbimit të Provës dhe janë me masa alternative dhe 876 persona, të cilët deri në datë 31.08.2012 kanë qenë në hetim për veprat penale, për të cilat Kodi Penal parashikon një dënim me burgim deri në dy vjet ose çdo lloj dënimi tjetër të lehtë. Përzgjedhja e kategorive të personave që do të përfitojnë amnisti është bërë duke u bazuar në llojin dhe masën e dënimit, që është deri në dy vjet, kohën e dënimit të mbetur, që është deri në 1 vit, moshën aktuale të personit të dënuar, 55 vjeç për gratë dhe 60 vjeç për burrat si dhe moshën e personit të dënuar në kohën e kryerjes së veprës penale, që është nën 18 vjeç. Në fjalën e tij, kryeministri Berisha tha se amnistia merret në kuadrin e 100 vjetorit të pavarësisë, dhe se qëllimi i këtij projektligji është dhënia e amnistisë, të gjithë personave të dënuar me vendim gjyqësor të formës së prerë, për vepra penale me rrezikshmëri shoqërore të ulët apo për kategori të caktuara të personave të dënuar.

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

11 Komente per “Amnistia për 100 vjetorin,përfitojnë 2546 persona”

 1. Një rrugë e tillë u pa dhe në Egjypt nga Presidenti Morsi.Kujdesni.,për ata që përfitojn nga Amnistia.,se Policia JU KA NË SHËNJESTËR.

 2. Po makinat e bllokuara nga gjobat do i falin?

 3. Kushdo mund te gaboi ne jete dhe gjithmon ka nje zgjidhje .pendimi. Dhe ta kuptosh qe ke gabuar dhe kjo eshte nje mundesi e dyte ku i jepet nje personi te vazhdoi dhe te rilind dhe nje her amisti pro dhe sa me shpejt

 4. Shum Gabim moj Qeveri ! Ne se doni 100 vjetor Pamvaresie pastroni vendin nga Kriminelet e jo te na i sdhtoni ata me 2000 e ca te tjere. Pse pak mijra jan te pakapur e bredhin e bejn qejf e u dashkan dhe kta shtese?

 5. gabim i madh une nuk kam meshire per kriminelin ,do doja te ishte vendosur ligji me vdekje se me keto krime qe po ndodhin ne shqiperi cuditem si na pranon europa dhe na bene anetare te Be ku krimi ne shqiperi dhe kudo ku ka shqiptare neper bote po bene kerdine.

 6. Shume e vertete eshte qe per 100 vjetorin te behen lirime te tiila se keshtu funksionon ne gjithe boten,por nuk besoj se do te respektohen kushtet e me siperme.

 7. shumir ju jepet nje shanc.

 8. o njerez…jo te gjithe qe jane neper burgje jane kriminel….neper burgje jane shumica me e madhe hallexhit e fukarejte….po ju nuk keni faj…i shikoni pa perjashtim kriminel…shyqyre qe dhe fukarejve i jepet munds te fitojne lirine pak me shpejte….

 9. un mendoj qe amisti duhet te behet.dhe jo ashtu si eshte ber projektligji.por si behet ne greqi,dhe itali.duhet te behet 3 vjecare e pergjithshme.ateher thuhet qe mendum per kete kategori.jo per njerzit e vet sikur kan mendu ata.gjithsesi duhet bere.

 10. Amistia e kryeministrit eshte e vlefshme nga data 31.08.2012- ne 28-29.11.2012, ju lutem mund te me ktheni pergjigje.

  Faleminderit!!!

 11. PO KUSH KERKON AZIL NE SUEDI DO TE PAJISET ME LETRA SUEDEZE??

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy