GRAZIA
Home » Aktualitet » Para dhe prona: Pasuria e zyrtarëve, 620 milionë dollarë

Para dhe prona: Pasuria e zyrtarëve, 620 milionë dollarë

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Kreu i ILDKP, Adriatik Llalla

Kreu i Inspektoratit të Deklarimit të Pasurive: Gjysma e pasurisë u takon 350 personave në sistemin parlamentar. Flet kreu i Inspektoratit të Deklarimit të Pasurive. “Gjysma e kësaj pasurie u takon 350 personave, nisëm hetim ndaj Shalsit për pallatin 9-katësh” Kreu i ILDKP-së, Adriatik Llalla, deklaroi dje në emisionin “Intervista” të gazetarit Alfred Peza në “Vizion Plus”, se pasuria kesh e zyrtarëve të lartë arrin shifrën e 620 milionë dollarëve. Sipas Llallës, rreth 350 zyrtarë disponojnë gjysmën e kësaj pasurie, që rezulton të jetë në pasuri të paluajtshme dhe në konto bankare. Këto para, sipas tij, janë kryesisht në duar të deputetëve, të cilët kanë dhe pasuri jashtë vendit, duke përmendur emrat e Tom Doshit dhe Andis Harasanit. Ndërkaq, Adriatik Llalla tha se ka nisur një hetim dhe për akuzat e ministrit Sokol Olldashi ndaj deputetit Eduard Shalsi, për ndërtimin e një pallati dhe fshehjen në emër të personave të tretë. Ka një amendim të ligjit për shtimin e numrit të personave që do i nënshtrohen deklarimit të pasurisë dhe konfliktit të interesave, për çfarë nivelesh behët fjalë? Nisur nga fakti që në punën tonë të përditshëm vinin ankesa për drejtuesit lokalë në varësi të institucioneve qendrore, në sektorët e bujqësisë, shëndetësisë apo edhe të arsimit, se prej tyre abuzohej në ushtrimin e detyrës, pasi këta drejtues kanë shumë kompetenca vendimmarrëse, prej nesh u kërkua që këto subjekte të jenë pjesë e kontrollit dhe deklarimit të pasurive. (Artikullin e plotë e lexoni në numrin e sotëm të gazetës Panorama)

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

7 Komente per “Para dhe prona: Pasuria e zyrtarëve, 620 milionë dollarë”

 1. fjale boshe,asgje nuk beht..Pasurohuni sa me shume o Qeveritare se asnje gjemb ne kembe nu ju hyn.

 2. Lum ( mjere ) ne ku po shkojme !!!!!!

 3. Po paurine e ketij Adriatikut kush e heton?

 4. Epo cte bejne ata vet ja varem melcit ujkut ne qafe

 5. bravo zoti llalla ,pun e shkelqyer .jeni 1

 6. Na i coni te plote keto lajmet ketu, ju lutem… Jo te gjithe kemi mundesi qe ta blejme gazeten ne treg pasi jemi larg dhe ne pune….

 7. e dine se cfare i pret keta funksionare te larte tani, prandaj nuk donin ta votonin ligjin, se per ndryshe do t’i dilnin korupsionet, ne shumes, te cilat i pasuruan ne menyre galopante duke vjedhur popullin, si p.sh. a. harasani qe kur ishte tek kesh-i, na sillte fatura shume te kripura, piketonte ato famolje qe kishin njerez ne emigracion, mua me ka sjelle nje fature prej 120000 leke te vjetra, kur une nuk harxhoja ne vere deri ne 7000 leke te vjetra, se ishim dy pleq, me nje dhome e nje kuzhine, gatuanim me gaz dhe nuk rrinim shume ne shtepi, prandaj iku qe te mos perballet me ligjin, ka shume si ai, te lumte z. a. llalla.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy