GRAZIA
Home » Sociale » Ndryshojne listat: Universitetet, fituesit e rinj për çdo degë

Ndryshojne listat: Universitetet, fituesit e rinj për çdo degë

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
Ministria e Arsimit publikon emrat e fituesve për fazën e dytë të regjistrimeve. Formulari A3, pas datës 15 tetor. MASH: Dokumentet që duhen për t’u regjistruar. Shpallet lista përfundimtare e fituesve në shkollat e larta publike. Me spostimin e emrave, një pjesë e kandidatëve janë ngjitur në një preferencë më të lartë, të tjerë kanë mbetur fitues në po të njëjtën degë. Kjo listë u ka dhënë shans edhe kandidatëve të cilët në listën e mëparshme nuk janë shpallur fitues në asnjë preferencë. Të gjithë duhet të kontrollojnë kodet personale të tyre për të parë ndryshimet. Gazeta boton të plotë listat me emrat e fituesve. Ministria e Arsimit bëri me dije edhe procedurat e regjistrimit në fakultete. “Njoftojmë të gjithë fituesit se tashmë janë të regjistruar në programet ku janë shpallur fitues sipas kësaj liste dhe nuk kanë nevojë të regjistrohen përsëri. Ata dorëzojnë brenda javës së parë të vijimit të studimeve pranë sekretarive mësimore një sërë dokumentesh”, sqaron MASH. Çdo kandidat duhet të ketë me vete dy fotografi, fotokopjen e dokumentit të identifikimit (letërnjoftimit ose pasaportës biometrike) dhe mandatpagesën prej 1.600 lekësh, që është tarifa e regjistrimit. Këto procedura ata do t’i bëjnë pas nisjes së vitit akademik më 8 tetor.  Sipas MASH, për të gjithë ata që nuk e kanë gjetur emrin në këto lista, do të ketë edhe një mundësi tjetër, që është formulari A3. Drejtuesit e AKP-së kanë deklaruar se ky formular do të jetë gati rreth datës 15 tetor. Në të, do të përfshihen të gjitha degët ku kanë mbetur kuota të lira, dhe ato programe që nuk janë zgjedhur nga maturantët gjatë plotësimit të formularit A2. Vetëm në këto degë ka rreth 3000 vende bosh. Formularin A3 do ta plotësojnë vetëm ata kandidatë, të cilët nuk kanë mundur të fitojnë një shkollë të lartë. (Listën e plotë e lexoni në numrin e sotëm të gazetës Panorama)

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

4 Komente per “Ndryshojne listat: Universitetet, fituesit e rinj për çdo degë”

 1. ju lutem kam nevoje per kete pergjigje,,,une kam fituar nje dege ne listen paraprake por ne momentin qe bera regjistrimin une zgjodha alternativen e pare qe ishte te vazhdoja konkurimin per nje preference me lart…ne kete list perfundimtare une nuk fitove degen qedeshiroja….tanu une pyes kam te drejte te plotesoj a3,,,,,,,,,ju lutem me ktheni pergjigje

 2. me te ver8 del formulari a3 pas dates 15 tetor

 3. po pse keshtu ne qe do plotesojme a3 qe skemi kapur dege tek a2 kur e fillojme shkollen i bie 2 jave me vone seshte e mundur kjo ju lutem me ktheni pergj

 4. megjithese nuk ka shum lidhje me kete por do kisha dashur te dija fituesit e masterit ne pergjithesi por sidomos te masterit profesional dega fizioterapi.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy