GRAZIA
Home » Politike » Rrëzohet paketa e PS, Tom Doshi fyen Rusmalin: Këlysh kurve

Rrëzohet paketa e PS, Tom Doshi fyen Rusmalin: Këlysh kurve

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Nga mbledhja e djeshme e keshillit te legjislacionit

Maxhoranca nuk pranon ndryshimet kushtetuese. Debate dhe fyerje në Parlament. Doshi fyen Rusmalin: Ta q… racën, këlysh kurve. Maxhoranca rrëzoi dje paketën me amendime kushtetuese të ofruara nga Partia Socialiste. Pas rreth 9 orësh diskutime me përfaqësuesit e institucioneve të pavarura, anëtarët e Gjyqësorit dhe konstitucionalistë të pavarur, Këshilli i Legjislacionit dhe Komisioni i Ligjeve votoi kundër në parim amendamentet e opozitës. Me 16 vota kundër dhe 11 pro propozimet e të majtëve janë rrëzuar në mbledhjen e djeshmeve në Kuvend. Sherri Deputeti i PS-së, Tom Doshi dhe kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ilir Rusmali, shkëmbyen replika të ashpra deri në fyerje gjatë mbledhjes së djeshme. Rusmaili, në fjalën e tij iu referua skenarit të bllokimit të institucioneve në Moldavi, duke thënë se edhe opozita është ndjekëse e skenarit moldav, me Presidentin, KQZ-në dhe Avokatin e Popullit. (Artikullin e plotë e lexoni në numrin e sotëm të gazetës Panorama)

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

18 Komente per “Rrëzohet paketa e PS, Tom Doshi fyen Rusmalin: Këlysh kurve”

 1. Kerkesat e PS gjithmone jane :”qiqra ne hell”.

 2. Pse nuk ju ha nje mortje pse nuk ka nje murtaje aty brenda po me cfare edukate flisni aty qe ju shef nje bote e tere .Po cfare shembulli jepni ju popullit qe ju ka zgjedhur ne krye per ta perfaqesuar.

 3. eshte me te vertet nje skandal dhe nje turp qe nje deputet si ky doshi shan me nje fjalor banal,kjo tregon edhe nje her se cfar intelekti dhe kulture kan keta mafozet e opozites,kur nje deputet shan perpara kamerave bir ku…e cfar pret nga populli thjesht ,kijo tregon se cfar llumi eshte klasa jon politike

 4. Per te tille deputete ka nevoje populli, te mos harroje kush eshte ,si e perfaqesojne te zgjedhurit e tij.O sa mire me qene shqiptare…deri kur valle?!!!

 5. Ai nuk meriton te jete deputet.Ai eshte turpi i kombit

  • Mire more Zike dhe Like. Po kryeministri i Shqiperise qe eshte sharesi dhe fyesi me i madh ne Shqiperi, ku duhet ta kete vendin? Apo, atij i lejohet se eshte ‘ i juaji”? Me keto mend qe kini ju e shume si ju, dite me ” te mira” e presin Shqiperine.I gezofshi!

 6. Prap ndolli ajo qe pritej,sali berisha nuk toleron ben ne mendjen e tij.Me mire thote pa –BE-se sa te aprovojme amendamendet e opozites,se ai nuk don drejtesi te pavarur,por drejtesi te kontrolluar prej tij.Dje shqiperia humbi perfundimishte shancin per tu pranuar ne BE.Pra nuk eshte opozita ajo qe slejon shqiperine te hyj BE,por eshte nje njeri qe nuk i intrreson BE dhe ai quhet Sali Okupatori.Saper ofendimet ndaj rusmajlit,ne qofte se jane te verteta doshi nuk ka dhene nje shembull te mire,por jam i mendimit se halli i forte e ka bere .Ai nuk eshte i pari qe e ofendon RUSMAJLIN madje rusmajli eshte edhe goditur nga te perndjekurit politik.dhe shume te tjere,diçka nuk shkon te z rusmaili,edhe kte here te kaluar z rusmaili,te na rroje PD ja djale komunistit je nuk dorezohesh rehat

 7. 20% te deputeteve te ps jane vagabonte ata bejne cte duan ne sallen e kuvendit sepse te tille e kane dhe kryetarin e tyre nga i cili kane mare shembull,kryetari i tyre eshte identik flale ndyre ,hajdut mashtrues,keshtu eshte dhe ky deputet milioner i ps,dhe me keta deputete Rama do qe te fitoje zgjedhjet,pergjigjia kurre.

 8. Duhet të ken parasysh që detyra që juësht besuar z.Doshi dhe Rusmalin s’duhet të ket interesa personale por të përgjithshme.,ndaj sharrjet dhe ofendimet kurr s’kan qën zgjidhja e problemit.PS-ja duhet të ket parasysh që të parajlamron deputetin e saj dhe përsëritja (me dashje apo e pa kontrollueshme nga ana e tij të bëj lehtsimin e tij.

 9. KY DOSHI BEN TE FORTIN GJITHMON ..I NEVERITSHEM MASHKULLL…

 10. Themi ne nga anet tona qe stani me lepuj nuk behet keshtu eshte edhe puna e pps me djem te rinj qe pervec rrugacllekut nuk kane asgje te perbashket me pps.Omoj Shqipri e mjera Shqipri per ata politikane qe ke ti jane te hurit dhe litarit qe nuk ju sherben qytetarit

 11. Nuk dine te flasin ndryshe fara e komunizmit.

 12. Ne cdo vend te botes ai qe ka pushtetin ben ate qe i duket atij e drejte per te qeverisur dhe plotesuar angazhimet qe ka bere ne fushate.Vetem me vota rezohen qeverite dhe kjo eshte demokraci.

 13. Po po NIKO vetem me vota rrezohet,por ama ajo vote duhet lexohet siò eshte hellur nga voyusi dhe jo siç ja ka qefi sales apo lulit,kjo seshte demokraci

 14. I ka thene gabim lkelysh kurvet duhej ti kishte thene kelysh komunisti,pavarsisht se te dy shprehjet kane te njejtin kuptim,Tani nuk na ka mbetur gje tjeter vetem te degjojme komunistat te cilet na kane pushtuar ne ekonomi,politike,e kudo me nje fjale komunistat e vjeter shkojne te qete duke lene nje faren e tyre kudo qe nga kryeministri e deri tek nje nenprefekt.kurse te tjeret u ka ngelur vetem qeset e miellit ne dore per te protestuar,kjo eshte demokracia ne shqiperi.

 15. lale une jam pa parti e pa ideal, si shum te rij kam pat dikur ideale pro perendimore por nje pjese te atyre idealeve na u shuajten ne diktature dhe ato pak ideale qe na kishin mbetur na u shuan gjate 20 vitesh “demokraci”. Edhe nuk mund ta imagjinoje dot se si ketu ne shqiperi ka akoma njerez te “llogjikshem” qe mbeshtesin salen dhe partine demokratike, jo qe ato tjeret jane me te mire por sido qofte nuk besoj se do te kete ndonjehere ndonje parti apo grupim maskarejsh, matrapazesh, mashtrusesh e mafjozesh te pa ngopur qe do ta zhysin shqiperine, shqipetaret dhe endrat e tyre per nje te ardhme te mire kaq thelle ne grope. gjate ketyre viteve ky grup bastardesh e transformuan mentalitetin e shqipetareve te paster si dhe brezit te ri ne ate far feje qe do ti duhet shqiperise qindra vjet qe te presi brezin e paster dhe te drejte perseri.Varferia e shumices, Papunesia, Korrupsioni, Edukimi i padrejte, Sistemi i krimbur i drejtesise, Droga, Vrasjet, Vjelljet, Perdhunimet mbizoterojne jeten e perditshme te shqipetareve. Dhe akoma ka njerez qe mbrojne qeverine “demokratike”? apo jan vec ata qe perfitojne direkt nga kjo qeveri dhe njerezit e tyre, pa e kuptuar se megjithese nepermjet kesaj qeverie po i ngene te mirat dhe ardhurat materiale por femijet e tyre po i edukojne dhe ushqejne padashur me mentalitetin e ketij sistemi te krimbur brenda tyre. Respekte

 16. Persa I perket partive parlamentarte nuk kane faj qe shajne me familje faj kena na poplli qe I nigjon ata mos me shkua asni njeri per me votua ne tane bote me shkua si popllin shiptare nuk gjen ma te marre per partina lane punen shkollen dhe dalin ne mitingje e pertasin si te marre neper bote votojne ne shtepi me interrnet ose aspkak e zdon me ja dite fare. Politikanet tane I ka marre lumi ! Me rrespekt flora london

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy