Home » Lajmi i Fundit » Zvicër- Shqipëri 2-0, shënojnë Shaqiri e Inler

Zvicër- Shqipëri 2-0, shënojnë Shaqiri e Inler

Shaqiri, Xhaka dhe Behrami pas shenimit te golit te pare

22:25-
Shaqiri dhe Inler kanë ndëshkuar Shqipërinë. Përfaqësuesja jonë ka humbur në transfertë përballë Zvicrës së pesë shqiptarëve, të cilët gjatë 90 minutave, trajneri Hitcfeld i aktivizoi të gjithë. Në pjesën e parë shënoi, Xherdan Shaqiri, ndërsa në të dytën dyfishoi rezultatin, Inler me anë të një 11-metërshi. 21:55- Inler ka dyfishuar rezultatin ne favor te Zvicres, pas nje penalltie te shkaktuar nga Dallku. Zvicer- Shqiperi 2:0 *** Më gol të shënuar nga Xherdan Shaqiri, mbyllet pjesa e parë  Zvicër- Shqipëri në “Sëiisporarena” të Luzernës. Ka qenë minuta e 22-të kur Shaqiri ka përfituar ngë një moment rrëmujë në zonë, duke dalë i vetëm përballë portierit, Ujkani, dhe 1-0. Pjesa e parë është luajtur më shumë në mesfushë, ndërsa përfaqësuesja shqiptare nuk ka mundur të gjejë fort hapësira. Formacionet: Zvicër-Shqipëri  0-0 Zvicra: Benaglio, Rodriguez, Von Bergen, Djourou, Lichtsteiner, Inler, Behrami, Stocker, G.Xhaka, Shaqiri, Derdiyok. Trajnjer: O.Hicfeld Shqipëria: Ujkani, Dallku, Lila, Mavraj, Cana, Agolli, Bulku, Kukeli, Vila, Meha, Bogdani. Trajner: De Biazi Gjyqtarë: O.Hațegan, Z.Szekely, O.Șovre (Rumani) Lucerna, qyteti ku po luhet ndeshja eliminatore e Grupit E, në kuadër të Botërorit “Brazil 2014”, ka folur shqip tërë ditës së martë, teksa mijëra tifozë me flamujt kuqezi kanë demonstruar dominimin karshi kolegëve vendas, si të luhej në Tiranë. Më pas kanë mbushur gjysmën e stadiumit, ku po zhvillohet një betejë e vërtetë futbollistike. Me shume per ndeshjen, minute pas minute vizitoni http://www.panorama-sport.com

Albtelecom

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

2 Komente per “Zvicër- Shqipëri 2-0, shënojnë Shaqiri e Inler”

1. ok qe kan shenuar sepse per te shenuar edhe luajn, por ama te festosh golin kunder nje Kombetare qe do te mund te ishte jotja si dhe kunder mijra atyre tifozeve qe me gjak ju perket por qe per paar e ke shitur veten tende dhe je tjetersuar , kjo eshte TURP per te gjith ata ish-shqiptar qe luajten kunder Shqiperis , por edhe per Shqiperin kam nje kritike , kur do te mesoheni te luani me shpirt per Kombetaren tuaj..??

2. JEMI KRENAR ME 5 FUTBOLLISTET ME PREJARDHJE NGA TOKA DARDANE DHE TE GJITHË ARTISTET,KENGTARET ETJ.QE PO PERFAQESONI KOMBIN SHQIPTAR KUDO NE BOTË.JU JENI ABASADORET ME TE MIRË TE KOMBIT SHQIPTAR KUDO NE BOTË E JO MAFIOZAT DHE REBELAT SI DUKA E DISA TE TJERË QE JANË DUKE I BERË DEMË TE MADH KOMBIT SHQIPTARË SI NE SHQIPERI DHE NE TOKEN DARDANE.
    JU LUMET FUTBOLLISTA SI SHAQIRI E TE TJERET DHE RITA ORA ME TE TJERET.GJITHEMON KRENOHNI QE JENI ME GJAKË SHQIPTARI.