GRAZIA
Home » Kuriozitete, Une Gruaja » Fotot nudo të mamasë së Obamës

Fotot nudo të mamasë së Obamës

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Ann Dunham, e ëma e Presidentit të SHBA-së, Obama, në disa foto nudo, që mendohet të jenë shkrepur në ‘50-n

Ndërsa republikanët janë në proces pune me uraganin Isaac, shpërthen skandali i fotove të së ëmës së presidentit të SHBA. “Anonymus” godet sërish dhe këtë herë e bën duke i vendosur këmbët mirë në fushatën elektorale në Amerikë, e prekur tashmë nga goditje pak a shumë të forta mes kundërshtarëve. Një adresë në rrjetin social Twitter, i lidhur në mënyrë të dukshme me grupet e hakers-ave, ka shpërndarë nën emrin 4Chan Anonymus, dy fotografi që tregojnë të ëmën e presidentit Barack Obama, krejtësisht të zhveshur. Ann Dunham shfaqet pa veshjen e saj të zakonshme dhe me shprehi të fytyrës mjaft miqësore. Shkrepjet duket se janë bërë rreth viteve ’50-të, edhe pse nuk është e qartë se kush mund të jetë autori. Në të vërtetë, fotografitë e të ëmës së Presidentit duket të kenë qarkulluar në ambiente shumë të ngushta, edhe në vitin 2008, përpara se të “bllokoheshin”. Edhe në atë rast, shpërthimi ndodhi pikërisht në mes të fushatës elektorale, ama pa lënë gjurmë, pikërisht sepse imazhet arritën që të hiqeshin në kohë. Tani, sulmi tjetër i “Anonymus” duket se vjen pikërisht nga njerëzit e Shtëpisë së Bardhë. Objektivi i vërtetë i piratëve të rrjeteve informatike duket të jetë çështja “Julian Assange”, ose ekstradimi i mundshëm nga Anglia në Zvicër (më pas në Amerikë) për themeluesin e WikiLeaks. Fotot nuk janë të shoqëruara nga asnjë mesazh, pro në njërën prej tyre duket edhe Presidenti Obama në moshë të vogël. Qershorin e kaluar, të tjera shkrepje “të forta” të zonjës Dunham, u shfaqën në revistat vintage fetish, si “Bizzare Life”. Por ato ishin shkrepur në shtëpinë e gazetarit Frank Marshall Davis në Honolulu, ku Obama ka jetuar kur ishte fëmijë. Davis ishte aktivist në lëvizjen e sindikatave dhe, në 1950-n u thirr për disa komente të shkruara në një gazetë në Honolulu dhe për marrëdhënie të mundshme mes tij dhe partisë komuniste. Mbetet fakt që, sa herë flitet për fëmijërinë e Presidentit të SHBA, dëgjohen zëra jo vetëm rreth raporteve me të ëmën, të atin apo njerkun, por edhe mbi origjinën e tij. Vetëm pak ditë më parë, lindi sërish dyshimi se Obama kishte marrë nënshtetësinë amerikane pikërisht në kohën e studimeve në Honolulu. Pra, dendësohen re të tjera mbi një fushatë elektorale që në këto orë e shohim jo shpesh me erërat e uraganit “Isaac”, që po valëvit konventën republikane.
mamaja-e-obames

Ann Dunham, e ëma e Presidentit të SHBA-së, Obama, në disa foto nudo, që mendohet të jenë shkrepur në ‘50-n

mamaja-e-obames1
mamaja-e-obames2
Ann Dunham, e ëma e Presidentit të SHBA-së, Obama, në disa foto nudo, që mendohet të jenë shkrepur në ‘50-nmamaja-e-obames1mamaja-e-obames2

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

2 Komente per “Fotot nudo të mamasë së Obamës”

 1. Dhe thone se Amerika eshte demokratike, ruan privatcine, lirine etj . Kete beri dhe Saliu me Edi Ramen. Politikane qe kerkojne poshterim publik nepermjet jetes private se nuk jane te zot per konkurence per ndertimin e mbajtjen e shtetit. Ne te gjithe e dime qe ne dush je lakuriq, ne krevat ben diçka me gruan tende etj etj, por nuk eshte nevoja ta themi apo ta tregojme. Mbi kete baze thuhet qe ne demokraci mbrohet jeta private, por kjo qenka teori vetem per te genjyer. sa gjera thuhen ndryshe e veprohet ndryshe ne demokraci, po diktatura?

  jo qenka vetem teori per

 2. shqiptar tirone

  Paska qene alamet femne! Pikerisht per kete duhet rizgjedhur Baraku.
  Ne i konsiderojme amerikanet si te mençur, po nuk paska budallenj me te medhenj. Me sa duket ne zhvillimin e kombit te tyre paskan ndikim te madh fotot nudo te nenave te presidenteve.Me kete rast le te marrin nenen e Romney dhe ta paraqesin te veshur me çarçafet e grave iraniane. Kjo do t’i japi menjehere Romney pamjen e nje familje ultraserioze si dhe Amerikes zhvillimin me te madh ekonomik qe ka ekzistuar.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy